Зайнаб: значення імені, походження, характер та доля

Зайнаб є одним із найпоширеніших мусульманських імен. Усіх його носительок поєднує відданість, жертовність, сталість поглядів та інтересів. Ці жінки здатні на найсильніші почуття. Вони прив'язані до сім'ї, родичів, друзів, готові звернути заради близьких гори. Їм важливо почуватися захищеними, потрібними, корисними. Така поведінка зумовлена невпевненістю в собі, боязкістю та нерішучістю. Ці дівчата постійно сумніваються в собі та своїх здібностях, тому потребують підтримки та схвалення з боку оточуючих.

Походження та значення

Лінгвісти, які вивчали таємницю імені Зайнаб, дійшли висновку, що воно має арабське коріння і перекладається як «дородна, повна». Є думка, що ім'я є похідним від слова «зеєнах», що означає дорогоцінний камінь. Ще одне тлумачення – «ароматна квітка».

В Азербайджані ця іменоформа пишеться і вимовляється як Зейнаб. Інші варіанти імені: Зайна, Зайнаба. Співзвучні та найбільш підходящі по батькові: Олегівна, Єлисіївна, Григорівна, Антонівна, Іванівна.

Зайнаб: значення імені, походження, характер та доля

Знамениті тезки

В історії відомо чимало видатних носіїв імені. До них належать:

 • одна з дружин пророка Мухаммеда Зайнаб бинт Джахш;
 • онука пророка Мухаммеда Зайнаб бинт Алі;
 • дружина власника Агмата Зейнаб ан-Нафзавія;
 • мати правовірних, одна з дружин пророка Мухаммеда Зайнаб бинт Хузайма
 • старша з дочок пророка Мухаммеда Зайнаб бинт Мухаммад;
 • дагестанська естрадна співачка, Народна артистка Чеченської Республіки, Народна артистка Республіки Дагестан Зайнаб Махаєва;
 • прозаїк, поет, драматург, перекладач, народна письменниця Башкоторстану Зайнаб Біїшева.

Зайнаб: значення імені, походження, характер та доля

Талісмани та астрологічні характеристики

До талісманів та астрологічним символам відносяться:

 • планета-покровитель – Юпітер;
 • стихія – Вогонь;
 • метал – олово;
 • день тижня – четвер;
 • пора року – зима;
 • тотемна тварина – верблюд;
 • тотемна рослина – зливу;
 • камінь-талісман – онікс;
 • колір – блідо-фіолетовий, рожево-фіолетовий, блакитний.

Астрологи рекомендують називати цією іменоформою дітей, які з'явилися на світ у період з двадцять третього липня по двадцять перше серпня. Знак зодіаку Лев найбільше відповідає характеру та світовідчуттю дівчини.

Зайнаб: значення імені, походження, характер та доля

Аналіз за кількістю літер та їх інтерпретації

Краще зрозуміти значення імені Зайнаб допоможе аналіз кількості літер та їх інтерпретації. Оскільки ця жіноча іменоформа складається із шести літер, це свідчить про самодостатність та незалежність дівчини. Вона любить бути в центрі уваги і прагне лідерства.

Літерне розшифрування:

 • З – скритність, замкнутість, багата інтуїція, гарна уява.
 • А – активність, прагнення до духовного та фізичного комфорту, діяльність, цілеспрямованість. Посилення якостей за рахунок подвійного повтору літери на ім'я.
 • Й – імпульсивність, запальність, пристрасність, схильність до частих змін настрою.
 • Н – критичний розум, бажання «плисти проти течії», нелюбов до рутини, одноманітності, монотонності, прагнення внести в життя нові фарби.
 • Б – наполегливість, романтичність, рішучість, наполегливість, вміння постояти за себе.

Характер та доля

Ім'я Зайнаб має потужну енергетику, тому його володарка наче магнітом притягує до себе погляди оточуючих. Це яскрава харизматична особистість із активною життєвою позицією. Вона ніколи не зраджує своїм принципам чи ідеалам, відрізняється надійністю та послідовністю. Дуже боїться будь-яких змін, цінує стабільність. Має консервативні погляди на життя. Їй складно адаптуватися до нових умов, вона заперечує будь-які нововведення, навіть якщо бачить, що старі правила гальмують рух уперед і заважають розвитку.

У носительки імені Зайнаб характер легкий і уживливий. Вона заплющує очі на недоліки близьких людей, терпимо ставиться до людських слабкостей. Всіляко уникає конфліктів, вважаючи, що «худий світ кращий за добру сварку». Така дівчина є великою власником, тому часто ревнує близьких без приводу. Вона дуже боїться втратити будь-яку людину зі свого оточення.

Зайнаб: значення імені, походження, характер та доля

Здоров'я

При виборі іменоформи батьків цікавить як значення імені Зайнаб, а й здоров'я дівчинки. На жаль, у дитинстві у малюка дуже слабкий імунітет, тому вона хворіє частіше за інших дітей. Простуди, інфекції – все це накладає негативний відбиток на серцево-судинну систему. Наслідки добре помітні у зрілому віці, тому жінці потрібно обов'язково слідкувати за своїм здоров'ям та регулярно проходити обстеження у лікарів. Бажано уникати стресів, перевантажень, обмежити споживання гострої, солоної їжі. Потрібно займатися спортом та вести здоровий спосіб життя.

Кар'єра та робота

Зайнаб: значення імені, походження, характер та доля

При виборі професії дівчина найчастіше покладається на думку батьків, а не надходить за велінням серця. Треба сказати, що такий підхід не заважає успішно реалізуватися в кар'єрі. Радість батьків та родичів надихає жінку на подальші звершення, є найсильнішою мотивацією.

Цей факт підтверджує біографія дагестанської естрадної співачки Зайнаб Махаєвої. У її сім'ї завжди любили музику. Дівчинку з дитинства водили на уроки з вокалу і знали, що найкраще вона зможе реалізуватися саме у музичній діяльності. Власне, так і вийшло.

Всі носії цієї іменоформи по суті є кар'єристками. Вони готові повністю віддавати себе роботі, але тільки якщо бачать результати своєї праці та визнання заслуг. За відсутності перспектив, Зайнаб вирушає на пошуки іншого роботодавця. З неї виходить добрий і відповідальний начальник.

Особисте життя

Зайнаб: значення імені, походження, характер та доля

Зайнаб, значення якого ми з'ясували, не мислить свого життя без любові. З дитинства вона мріє про міцну і дружну сім'ю, прагне швидше вийти заміж, мати чоловіка і дітей. З неї виходить дбайлива мати, хороша господиня і дружина, що любить. Однак є одне “але”. Жінка надто опікується своїм чоловіком. Материнський інстинкт у неї розвинений настільки, що коханого вона буквально годує з ложечки. Звичайно, така поведінка призводить до сварок та конфліктів у сім'ї. Зайнаб не робить жодних висновків і ще більше ображається, коли обранець дорікає їй зайву опіку.

Зайнаб: значення імені, походження, характер та доля

Сумісність імені

Зайнаб буде щасливою у шлюбі з Тимуром, Махді, Амідом, Белалом, Муратом, Джаном, Хабібом, Олександром, Тимофієм, Марком, Данилом. Невдалий союз із Олегом. Можливість побудувати гармонійні стосунки з Русланом, Віктором, Вадимом, Василем, Юрієм, В'ячеславом, Леонідом, Давидом, Макаром, Артемієм, Петром, Григорієм, Глібом, Георгієм, Сергієм, Владиславом, Миколою, але за умови, що партнери навчаться знаходити компромісні.

У діловій сфері Зайнаб найкраще співпрацювати з Михайлом, Юрієм, Артемієм, Арсенієм, Єгором, Костянтином. Поганий тандем із Марком, Тимофієм, Олегом, Данилом, Олександром.

Нумерологія

У нумерології значення імені Зайнаба визначається числом три. Дівчина-«трійка» товариська, життєрадісна, весела, має оптимістичні погляди на життя. Має багатий внутрішній світ. Незважаючи на комунікабельність, відчуває потребу в самоті. Це творча натура, яка має тонкий художній смак, багату фантазію, дар переконання, здатність передбачення.

Дівчина-«трійка» в душі залишається дитиною, тому іноді поводиться дещо інфантильно. Вона уразлива, егоїстична, схильна до частих перепадів настрою, буває лінива і пасивна. Любить пліткувати, не вміє правильно розставляти пріоритети та доводити розпочате до кінця. На щастя, всі ці недоліки піддаються корекції, оскільки дівчина-трійка визнає свої помилки і прислухається до думки оточуючих. Заради близьких вона готова працювати над собою.

Зайнаб: значення імені, походження, характер та доля

Така жінка має особливий шарм і привабливість, а тому користується успіхом у протилежної статі. Заради сім'ї вона готова пожертвувати кар'єрою. Їй подобається відчувати емоційні любовні переживання. Вона прагне повністю заволодіти партнером так, щоб він не бачив нікого, крім неї і їй приділяв одну увагу. На жаль, так виходить не завжди. Розриви дівчина-“трійка” переживає болісно, але невдовзі знаходить новий об'єкт кохання.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua