Список сучасних грецьких імен для дівчаток та хлопчиків: значення та доля

Багато імен грецького походження настільки щільно влаштувалися у світовій культурі, що часом можна здивуватися, дізнавшись про їхнє коріння. У цій статті зібрані найкрасивіші імена, які прийшли з Греції і стали російськими чи міжнародними. Познайомтеся з десятьма чоловічими та десятьма жіночими грецькими іменами та короткими значеннями кожного з них.

Захисник народу – Олександр

Це, мабуть, найпоширеніше міжнародне ім'я. Кожна третя людина на планеті знайома хоча б з одним Олександром, а тим часом мало хто знає, що це грецьке ім'я. У перекладі ім'я означає “захисник людей”. Так і є – практично всі Олександри дуже шляхетні, сильні та розумні особистості. У світовій історії цьому є чимало підтверджень. Олександри здатні щасливо влаштувати своє життя, навіть якщо до цього буде багато перешкод. В Україні ім'я є найпопулярнішим для чоловіків, нині обійшовши навіть головне російське ім'я Іван.

Список сучасних грецьких імен для дівчаток та хлопчиків: значення та доля

Анастасія – царської крові

У сучасній Україні змагатися за популярністю з ім'ям Олександр може лише Анастасія – воно теж прийшло до нас із Стародавньої Греції. Для решти світу – це рідкісне грецьке ім'я, і асоціюється воно в першу чергу з Росією, тому що тут воно вкрай поширене. У перекладі означає “відродилася”, “воскресла”. Як правило, Анастасії – дуже добрі, щирі та скромні жінки зі щасливою долею.

Сміливець Андрій

Андрій також є міжнародним ім'ям для хлопчиків грецького походження (поширені західні форми – Ендрю, Андре). Його значення – “мужній і хоробрий”. Чоловіки з цим ім'ям можуть справляти враження дуже простих, невигадливих, але незважаючи на це, Андрії – справжні чоловіки, які завжди готові прийти на допомогу. У їхній долі є місце подвигу, тож, швидше за все, вони зв'яжуть свою долю або з військовою справою, або з рятівною (пожежний, лікар швидкої допомоги, поліцейський).

Список сучасних грецьких імен для дівчаток та хлопчиків: значення та доля

І Василь теж!

Багато хто здивується, але і це, здавалося б, споконвічно російське ім'я – грецького походження. Значенням своїм воно завдячує давньогрецькому слову “басилевс”, яке перекладається як “правитель”. Таким чином, значення імені Василя – “царственний”. Це відбивається у долі та характері Василя – здебільшого вони прагнуть керівництва, управління, нехай навіть у невеликих масштабах. Якщо ж обійняти посаду начальника у Василя не вийде – він неодмінно командуватиме вдома. Хоч десь, але царство свою виявить.

Георгій – “він же Гога, він же Жора, він же Юрій”

Це ім'я теж походить із давньогрецької мови і в перекладі означає “землероб”. Воно абсолютно міжнародне, оскільки за кількістю імен-побратимів може зрівнятися лише з Іваном. Джордж, Хорхе, Жорж, Юрген, Іржі, Єжи – все це Георгій різними мовами. А ще саме від Георгія походять російські імена Юрій та Єгор. Чоловіки з цим ім'ям дуже працьовиті, відповідальні та спритні. Вони люблять приносити користь і відчувати, що їх потребують. Доказ своєї значимості – одне з основних життєвих цілей Георгія.

Список сучасних грецьких імен для дівчаток та хлопчиків: значення та доля

Вічний непосида Денис

Це грецьке ім'я для хлопчиків всього світу є одним із найпопулярніших протягом багатьох років. Найбільше поширилося на територіях України та США. У цих двох країн навіть є дзеркально схожі вигадані персонажі: в Україні – Денис Корабльов, герой книги “Денискіни оповідання”, а в США – Деніс Мітчелл, герой коміксів “Деніс-непосида”. Ім'я Денис означає “належить Діонісу”, давньогрецькому богу виноробства та натхнення. Чоловіки з цим ім'ям вміють веселитися, справді будучи непосидями, як їхні тезки Мітчелл і Корабльов. На протязі всього життя вони залишаються дітьми.

Прекрасна та премудра Олена

Це гарне грецьке ім'я теж поширилося по всій Землі, але лише в Україні існує у формі “Олена”. В інших країнах вимовляється Елена (Елен) або Хелена (Хелен). Значення імені – “сонячна”, оскільки воно походить від імені давньогрецького бога Геліоса. Олени справді дуже променисті жінки, які дарують радість та красу всім навколо. За характером вони досить спокійні, миролюбні, що не тримають зла. В житті вони ні з ким не змагаються і не терплять жодного суперництва.

Список сучасних грецьких імен для дівчаток та хлопчиків: значення та доля

Ірина – надихаюча особистість

Ще одне популярне міжнародне ім'я (за межами країн СНД поширене у формі Ірен чи Ірена). Ім'я Ірина походить від грецької богині спокійного життя Ейрени і в перекладі означає “світ”, “життя”. Найчастіше долею Ірини справді є створення цілющої аури – вони вміють пробуджувати в людях спрагу насолоджуватися життям. Природним даром кожної Ірини є дзвінкий, заразливий сміх. Ірини дуже працьовиті жінки, вони рідко хворіють і чудово ладнають з оточуючими людьми.

Душа компанії – Кирило

Також відноситься до грецьких імен, будучи дуже поширеним в Україні. З давньогрецької перекладається як “господар”, “пан”. Незважаючи на таке значення, власники цього імені рідко прагнуть влади, володіючи надто добрим серцем і нездатністю з кимось конкурувати. Кирили дуже веселі люди, які вміють заражати веселощами. Вони люблять веселитися, по-доброму жартувати, люблять бути в центрі уваги. Як правило, у Кирилів щаслива доля. Вони трохи ліниві, але знайшовши для себе справу до душі, зможуть перетворити її на професію.

Список сучасних грецьких імен для дівчаток та хлопчиків: значення та доля

Лідія – холодна та прекрасна

Це сучасне грецьке ім'я позначає мешканку Лідії – стародавньої землі, яка колись була в Азії. Там був поширений культ Зевса, тому ім'я і набуло широкої популярності спочатку в Стародавній Греції, а потім і в інших країнах. Найчастіше воно зустрічається в Англії та Україні. Лідії досить суворі жінки, які мають холодну красу. З ними неможливо сперечатися – вони залишаються вірними своїй думці до останнього, навіть якщо вона помилкова. Із позитивних якостей Лідії варто відзначити вірність, чесність, прямолінійність. Доля Лідії буде щасливою, якщо вона знайде чоловіка, здатного розтопити її холодне серце.

Працьовита бджілка Майя

Поширена версія про те, що Майя – це дівчина, народжена у травні, невірна. Ім'я походить від імені грецької богині родючості Майї і перекладається як “матінка”, “родюча”, “годувальниця”. Також досить поширений вислів, що “Майї все життя мають”. Це неправда, тому що у власниць імені дуже щаслива та легка доля. За легендою, Майя – найкрасивіша дочка Атланта та Плейони. Такі ж і жінки, названі на честь її – гарні, ніжні, веселі. Незважаючи на це, Майї не легковажні – вони розумні та працелюбні, вміють кохати і бути коханими.

Список сучасних грецьких імен для дівчаток та хлопчиків: значення та доля

Макар – не схожий ні на кого

Грецькі імена та їх значення найчастіше стають причиною поширення у тій чи іншій сфері. Так сталося з ім'ям Макар, яке в перекладі означає “блаженний”. Через любов до блаженних людей ім'я дуже поширилося у християнстві, залишаючись непопулярним для світських громадян. Нині Макарами звати дуже багато молодих мешканців України. Ці чоловіки вміють бути щасливими та радіти дрібницям. Їх важко засмутити або образити, оскільки вони дивляться вглиб речей і розуміють – людина, яка бажає зла, глибоко самотня, а значить, замість образи краще запропонувати їй допомогу і дружбу.

Місячна красуня Міна

А це ім'я, вже давно популярне за кордоном, тільки-но починає освоюватися в російській культурі. У перекладі з давньогрецького воно означає “Місяць” і є одним із найпоширеніших на території Греції. Також воно часто використовується в Німеччині, Великій Британії та США. Міна має місячний характер. Вона постійно різна – то весела і бешкетна, то сумна і втомлена, то зла і агресивна. Через це жінкам з таким ім'ям важко заводити друзів, але якщо вони з'являються, то залишаються на все життя. Зміни характеру – єдиний мінус Міни. А її найкращими якостями є чесність, справедливість та самовідданість.

Список сучасних грецьких імен для дівчаток та хлопчиків: значення та доля

Микола – переможець людських сердець

Ще одне міжнародне ім'я, яке прийшло з Греції та є другим за популярністю після Олександра. Що означає грецьке ім'я Микола? Воно складено із двох слів – “ніка” – “перемагати” і “лаос” – “народ”. Таким чином, переклад імені – “переможець народ”, “переможець народу”. Миколи дуже добрі та відповідальні люди. Вони справді вміють підкорювати народ – але не силою, а своїм розумом та поглядами на життя. Чоловіки з цим ім'ям до останнього намагаються бачити навіть у найгіршій людині щось хороше. Але коли надії не залишається – обривають контакти назавжди. Ніколаї – вірні друзі та чоловіки, їх розташування багато означає для різних людей.

Морська перлина Пелагея

Невже це ім'я грецького походження? Російській людині ім'я Пелагея здається оплотом слов'янської культури, але ні – і воно прийшло з берегів Греції. У перекладі означає “морська” та є повним аналогом латинського імені Марина. Пелагеї відрізняються дуже химерним і норовливим характером. Вони такі ж мінливі, як море, люблять бути в центрі уваги та посміятися від душі. Пелагеї – творчі люди, але заради слави ніколи не підуть по головах. У їхній долі є місце жертовності, а тому вони часом можуть навіть узяти на себе провину близької, але слабшої людини.

Список сучасних грецьких імен для дівчаток та хлопчиків: значення та доля

Віддана Пенелопа

Це ім'я вкрай рідко зустрічається в російській мові, але дуже улюблене в Греції, Англії, США та Франції. Що означає грецьке ім'я Пенелопа? Як не дивно, але в когорту людських імен воно походить від назви річкових качок. У грецькій міфології Пенелопа – дружина Одіссея, що є уособленням подружньої вірності. Такими ж є й володарки цього імені – вони прекрасні дружини та матері, які найчастіше бачать у створенні сім'ї головний зміст свого життя.

Петро – перший у всьому

Ще одне міжнародне ім'я грецького походження – Петро. В інших країнах зустрічається у формах Пітер, Педро, П'єр та інших. Значення імені – “камінь”, “скеля”. Чоловіки з цим ім'ям дуже вольові та успішні люди, здатні до самозречення – але тільки якщо цього вимагатиме якась найвища мета. Серед них чимало знаменитостей – як політиків, так і діячів культури, що говорить про вміння Петра досягати високих цілей. А ось до сімейного життя Петі прагнуть рідко – вони досить полігамні і тільки за величезним коханням здатні прожити життя у вірності одній жінці.

Список сучасних грецьких імен для дівчаток та хлопчиків: значення та доля

Дівчина-душа Софія

У цьому списку Софія, мабуть, саме міжнародне ім'я грецького походження, оскільки його значення змінюється від зміни мови. Дуже поширене в Україні, Франції та США. У перекладі з давньогрецької – “мудра”, “вчена”. Жінки із цим ім'ям дуже м'які, ніжні, щирі. У них не буває ворогів, тому що вони буквально випромінюють доброту та деяку святість. Софія не вміє ображати, зло жартувати чи будувати підступи – вона завжди відкрита, а при створенні гострої ситуації намагатиметься розсміятися і розсмішити всіх, згладивши кути. Доля Софії щаслива, сповнена – вона реалізує себе і як мати, і як дружина, і як майстер своєї справи.

Стефанія – справжня королева

У російській мові грецьке ім'я здається дуже слов'янським і старомодним, тоді як у США та Європі імена Стефані чи Штеффі поширені та сучасні. У перекладі ім'я означає “вінчана”, “коронована”. Стефанії дуже статечні, мудрі та розважливі. Вони ніби справді вінчані королеви і поводяться королівською. За Стефанією важко помітити якусь провину, вона людина без гріхів, у всьому прагне світла і добра. Часто Стефанії стають миротворцями, працюють на благодійність та жертвують на користь бідних та хворих людей. Нерідко в материнстві жінки з цим ім'ям знаходять прийомних дітей, тому що хочуть ощасливити їх своїм теплом та благородством.

Список сучасних грецьких імен для дівчаток та хлопчиків: значення та доля

Добрий і хоробрий Пилип

І ще одне грецьке ім'я, популярне у багатьох країнах – Філіп. Це ім'я унікальне тим, що ніколи не виходить із моди – ним називають дітей з рівною періодичністю у різні періоди історії. Адже перекладається воно досить просто – “аматор коней”. Отак ні “король”, ні “переможець”, а чомусь усім подобається. Швидше за все це пов'язано з гармонійним, майже музичним звучанням імені. Та й за характером ці чоловіки дуже гарні – добрі, розумні, які прагнуть здобувати знання протягом усього життя.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua