Що означає число 13 у нумерології: позитивне та негативне значення

Що означає число 13 у нумерології: позитивне та негативне значення

Існує багатовіковий стереотип, що число 13 несе негативне посилання і відноситься до чорної магії. Однак це не так. Якщо 12 уособлює завершеність та ідеал, то, при додаванні до нього одиниці, відбувається перехід на наступний щабель і починається новий відлік. Езотериками і нумерологами 13 трактується як початок нового життєвого періоду і уособлює людську душу, яка прагне пізнання любові.

Увага! Смислове навантаження 13 залежить від того, як налаштована людина по відношенню до даного числа. Якщо він забобонний, то 13 принесе йому тільки неприємності. Якщо ж він цілком усвідомлено ставиться до того, що відбувається, йому вдасться осягнути істинний сенс не тільки 13, але і всіх чисел, що його оточують.

Число 13 у нумерології

Згідно з давнім трактатом з нумерології, число 13 є знаком чистого кохання, дарованого Богом, символізує з'єднання двох душ, накреслене самою долею, і непорушний союз двох сердець. У поєднанні з шісткою це число активізує матеріальний початок людини та її граничні можливості.

Значення числа 13

Число 13 – це невичерпний космічний ресурс із настільки потужною енергією, що її невірне сприйняття може призвести до дисбалансу у житті. Через одночасної присутності в ньому енергії кохання та нестримності, боротися з ним украй проблематично. Нездатність розуміти його неймовірну силу і є прабатьком такого негативного ставлення до цього числа.

Позитивне
прагнення любові;
щирість;
здатність бачити красу в дрібницях;
творчий потенціал;
цілеспрямованість;
оптимізм;
вміння досягати успіху;
розвинена інтуїція;
гострий розум;
відповідальність;
наявність екстрасенсорних здібностей.
Негативне
нестримна пристрасть;
відсутність логіки;
неконтрольованість;
постійне невдачу;
схильність до відчаю та депресії;
відсутність самовпевненості;
часті розчарування у собі;
наявність стереотипного мислення;
егоїзм;
нарцисизм.

Властивості числа 13

Число 13 здатне закрутити у свою велику вирву всі сусідні числа, при цьому не залишивши їм жодних шансів. До нього можна пристосуватися, але вести з ним боротьбу – марно. Життєрадісним людям, які щиро прагнуть любові, енергія 13 у всьому допомагатиме, роблячи їх найщасливішими на планеті. Озлобленим та егоїстичним чекати чогось хорошого від 13 не варто. Опинившись у вирі життєвих подій, найкраще повністю в них зануритися і спробувати доплисти до берега, отримати необхідні уроки і рухатися далі.

Число 13 в ангельській нумерології

У нумерології ангелів 13 вважається щасливим числом, обіцяє сприятливі зміни і символізує чистоту та святість духу. Воно сприяє залученню успіху в особистому житті, доленосним знайомствам та весіллям. Однак також закликає бути настороженим і не втрачати пильності при нових зустрічах.

Важливо! Комбінація цифр 1 і 3 повідомляє про здатність матеріалізувати власні думки задля досягнення конкретних цілей.

Число 13 як підказка від Ангела

Ангели повідомляють про необхідність відповідальнішого ставитися до своїх вчинків і не давати волю емоціям. Настав час починати роботу над собою і перестати виставляти напоказ свої досягнення. Не потрібно провокувати оточуючих і ставати об'єктом їхньої заздрості. Все, що відбувається зараз, є фундаментом для майбутнього успіху і має максимально використовуватися для особистого благополуччя.

Число 13 у каббалістичній нумерології

 • У Каббалі значення числа 13 дуже суперечливе.
 • 13 є уособленням доброти, безсмертя та перемоги над пітьмою.
 • 13 брами милосердя, 13 річок бальзаму і 13 фонтанів достатку чекають у раю всякого благочестивого.
 • 13 брами стримують на небесах фатальну для життя Зірку.
 • 13 якостей існує у Творця. Навчившись їх виявляти, людина стає подібною до Бога.
 • 13 і слово “смерть” мають однакові позначення: єврейську букву “мем”.

Число 13 у Таро

Число 13 відповідає Аркан Смерть, що символізує не загибель людини, а завершення чогось, перетворення і трансформацію. Це знак кризового етапу та неминучих змін, які слід прийняти із позитивним настроєм, інакше обставини все одно змусять це зробити.

Її позитивні значення: відмовитися від обмежень, зміна світогляду.

Її негативні значення: застій у справах, інертність, аварія надій.

Число 13 та міфологія

Скандинавська

Німецько-скандинавська богиня Фрейя, що належала до роду ванів, мала здатність проникнення в інші світи і була власницею рун задовго до того, як вони дісталися Одинові. Її числом було 13, а її вдень була п'ятниця.

Також існує легенда про вечерю 12 верховних божеств і бога хитрості, підступності і брехні Локі, що приєднався до них в останній момент, поява якого завжди закінчувалася трагічними подіями. У той день від руки Локі судилося загинути Бальдеру – богу весни і світла, покровителю воїнів і чарівників. Ця смерть спричинила низку непоправних катастроф і знищення всього Землі.

Єгипетська

Згідно з переказами, єгиптяни першими вигадали забобони, пов'язані з числом 13. Щоправда, на їхню думку, 13 приваблювало удачу і було символом безсмертя. Вони вірили в існування сходів, які вели до вічного життя та пізнання, і мали 12 ступенів. Виходячи на тринадцятий щабель, людина долала смерть і знаходила вічне життя. 13 наносили на фрески, що зображують фараонів, на гробниці, де воно виступало як талісман і позначало благополуччя і багатство.

Племені Майя

 • Ацтеки та індіанці майя вважали 13 священним числом і не співвідносили його зі смертю.
 • У міфології небо було поділено на 13 рівнів, і у кожному їх правил свій бог.
 • Календар майя налічував 13 місяців, а тиждень – 13 днів.
 • Системи рахунку були засновані на числах 13 та 20.
 • Змієносець був тринадцятим знаком Зодіаку, причому найщасливішим.

Китайська

Китайці, як і італійці, вважають 13 щасливим числом. Здавна воно уособлює продовження життя, родючість, плодючість та потенцію. Для китайців є великою удачею жити в квартирі (будинку) номер 13. У різних куточках будинку можна побачити невеликі сувеніри з цим числом. Вони вірять, що з їхньою допомогою залучають у сім'ю щастя та гармонію.

13 у китайців позначається словосполученням, що звучить як «має процвітати».

Японська

У Японії сенс числа 13 аналогічний і пов'язаний з усім, що стосується продовження роду та сімейності. При приведенні 13 до простого числа, виходить 4 (1+3=4). Четвірка для японців співзвучна слову смерть, але при цьому вона означає не кінець всього, а перехід у нову форму сутності. Тому нерідко 13 числа влаштовуються весілля.

Грецька

Незважаючи на те, що на Олімпі разом із Зевсом сиділо 13 богів, стародавні греки число 13 не шанували і вважали його дуже несприятливим. Вірили, що насіння, посіяне 13 числа, не зійдуть, а якщо й зійдуть, то незабаром загинуть. Страх перед цим числом на них навіяв інцидент, що стався з царем Македонії Пилипом. За наказом імператора до дванадцяти статуй грецьких богів було поставлено та її статую, проте невдовзі після цього Філіп був убитий. Греки, що надавали нумерології велике значення, миттєво провели паралель між зведенням тринадцятої статуї та загибеллю царя.

Слов'янська

Увага! Найшанованішим у слов'ян було число 12. Проте 13 вони наділяли вищим змістом.

13 символізувало те, що було ще більше Сонця та виходило за межі Сонячної системи.

13 об'єднувало Бога зі своїми дітьми (12+1) і означало рух Стегою Прави.

13 місяців було у календарі у слов'ян.

Однак вважалося, що 13 принесе удачу лише тим, хто рухатиметься по духовному шляху, інакше, розпавшись на 9+4, воно приверне смерть або, перетворившись на 11+2, стане числом Темряви та Наві, які несуть покарання користолюбцям і заздрісникам.

Число 13 та характер людини

При тлумаченні характеру людини, що має 13 у дати народження, варто враховувати, що одиниця контролює прийняття всіх важливих рішень, а трійка задає загальний тон, спрямовуючи думки та вчинки. При розумінні людиною своєї життєвої місії, вся її невгамовна енергія реалізується і йде на добрі справи. У протилежному випадку – у багатьох сферах життя виникають великі проблеми, людина наповнюється гнівом та егоїзмом і може робити вчинки на шкоду оточуючим та занапастити своє життя.

Позитивні риси
дисциплінованість;
пунктуальність;
прагнення внутрішнього розвитку;
працьовитість;
ініціативність;
комунікабельність;
безкорисливість;
відвага;
харизматичність;
вміння знаходити вихід із скрутних ситуацій.
Негативні риси
невміння справляти зі своєю енергією;
бунтарство;
імпульсивність;
жорсткість;
прагнення тотального контролю;
догматичність;
схильність до звинувачень;
нерішучість;
слабкість духу.

Число 13 та життєві завдання

Перше завдання

Першочерговим завданням числа 13 є внесення духовного аспекту на все матеріальне. Не можна ставити понад усе практичну сторону того, що відбувається. Слід мислити ширше, беручи до уваги внутрішній розвиток, чого б воно не стосувалося.

Друге завдання

У всьому необхідно дотримуватися дисципліни. Якщо дані якісь обіцянки собі або оточуючим, слід не лінуватися і їх виконувати. Усі поставлені цілі вдасться досягти лише наполегливою працею. Сьогоднішня лінь позначиться на наступному житті, і тоді бажане стане більш недосяжним, ніж зараз.

Третє завдання

Здатність долати будь-які проблеми формує третє завдання. Людям, у чиїх нумерологічних картах є 13, призначений складний шлях з різними перешкодами, труднощами і перепонами. Не треба від них тікати. Якщо зараз ви опустите руки і, наткнувшись на шляху на великий камінь, повернете назад, у наступному житті замість каменю вас чекатиме висока гора, обійти яку буде ще складніше. Саме так відбувається накопичення та перехід з одного втілення в інше нашої карми.

Число 13 та професія

Важливо! Число 13 передбачає контрастний та несподіваний розвиток подій.

Для опису впливу 13 на професію підійдуть два абсолютно несумісних терміни, що неймовірно уживаються в одному числі: нерішучість і лідерські схильності. Людина буде розриватися між проявом ініціативи та страхом осуду. В цьому випадку буде ідеальна позиція «сірого кардинала», який не показує себе громадськості, але має колосальний вплив.

Число 13 та фінанси

Нумерологи нагадують, що у фінансовій сфері людина сама надає числу 13 негативних або позитивних посилань. Поборивши необґрунтований страх перед тринадцятим днем місяця, можна досягти абсолютного успіху та отримати солідний прибуток. 13 обіцяє проведення найуспішніших угод та сприятливий результат усіх фінансових операцій.

Число 13 та відносини

Ті, хто має в даті народження число 13, здатні створити міцні відносини і міцну сім'ю, де партнери спільно вирішуватимуть усі питання, поважатимуть і любитимуть один одного, уникатимуть усіляких конфліктів і не перекладатимуть провину на інших.

Одиниця наділяє енергетичним потенціалом та авторитетом. Трійка – дарує оптимізм та підтримує у важких ситуаціях. Четвірка – сприяє спокою та умиротворенню. Завдяки цьому будь-яке партнерство виходить гармонійним і рівним.

Число 13 та духовна сфера

Магічна

Для стародавніх окультистів число 13 було символом безоглядного і безкорисливого кохання, прийняття партнера без жодних домислів та прикрашань.

Увага! 13 – це всепоглинання, невідворотність, жертовність, нестандартне мислення та незвичайна душа. На Русі число 13 було символом юродивих, яких вважали за святих.

Релігійна

 • У християнстві 13 уособлює Всесвіт за допомогою єднання десятки та Трійці.
 • 1 і 3 означає «єдність Бога в трьох особах», а саме Отця, Сина та Святого Духа в одній особі.
 • 13 – це Діва Марія, покликана розколоти голову Диявола.
 • Старовинні храми мали 13 куполів на честь 12 апостолів та Христа.
 • Ісус Христос є тринадцятим учасником таємної вечері. Його ім'я по-грецьки складається з 13 літер.

Число 13 та флористика

Як правило, букет із 13 кольорів не є даниною традиціям. Він повідомляє про те, що дарувальник явно до вас небайдужий і, роблячи настільки неординарний жест, сподівається на прояв взаємності.

13 білих лілій – означають чисте кохання та цнотливість.

13 троянд – символ бурхливої пристрасті та сильних емоцій. Кавалер відчуває до вас величезний фізичний потяг.

13 ромашок, гербер або хризантем – незабаром ви будете втягнуті у не дуже приємні події. Не втрачайте розуму і не робіть необачних вчинків.

Число 13 та карма

13 є носієм інформації про минуле: про стиль життя, звички, все підсвідоме. І означає, що в одному з минулих життів людина дбала лише про себе, переходячи межі благополуччя оточуючих. У його характері простежуються:

 • егоїзм;
 • легковажність;
 • ліньки;
 • маніпуляції.

Коли числом кармічного боргу є 13, необхідно правильно його відпрацювати, проаналізувавши всі перераховані вище пороки, і поліпшити свою енергетику.

Число 13 та забобони

За числом 13 міцно тягнеться шлейф «нещасливості»:

 • американські готелі виключили із нумерації поверхів число 13;
 • у літаках американських авіакомпаній немає 13 ряду крісел та рейсів під номером 13;
 • французи вірять, що якщо за столом збереться 13 гостей, один із них незабаром помре;
 • у перегонах «Формули-1» відсутній болід з номером 13.

Проте є й позитивні прикмети:

 • азартні ігри або лотереї, що проходять 13 числа, обіцяють величезні виграші;
 • число 13 наділяє чоловіка сексуальною енергією та успіхом у жінок;
 • якщо жінка отримала букет із 13 троянд, наміри кавалера вкрай серйозні.
Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua