Ніщо не забуто: вчені назвали 3 лайфхаки для чудової пам'яті

Усього кілька невеликих змін допоможуть тобі краще запам'ятовувати та зберігати інформацію.

Ніщо не забуто: вчені назвали 3 лайфхаки для чудової пам'яті

Вчені з Університету Айови (США) довели, що деякі продукти дозволяють людям похилого віку зберегти здоровий глузд на довгі роки і уникнути хвороби Альцгеймера.

Американські нейрофізіологи проаналізували дані 1787 осіб віком від 46 до 77 років, які зберігаються в UK Biobank (база містить докладну медичну та генетичну інформацію). Упродовж 10 років учасники дослідження проходили тестування когнітивних здібностей, а також відповідали на запитання щодо свого харчування.

Ніщо не забуто: вчені назвали 3 лайфхаки для чудової пам'яті

Аналіз відповідей дозволив вченим зробити три основні висновки.

  1. Найкращим продуктом для мозку виявився сир. Люди, які регулярно включають його до раціону, менше ризикують зіткнутися зі старечим недоумством та іншими віковими змінами в роботі мозку.
  2. Порція баранини 1 раз на тиждень (але не інших видів червоного м'яса) також зменшує ймовірність вікового зниження когнітивних функцій.
  3. Надмірне вживання солі шкідливе, але в першу чергу для тих, хто має несприятливу спадковість або у кого вже з'явилися перші ознаки бронхіальної астми. Їм рекомендується ретельно контролювати кількість солі у раціоні, щоб знизити ризик когнітивних проблем.

«Незважаючи на генетичні фактори, вважаємо, що правильний вибір продуктів харчування може запобігти хворобі Альцгеймера та спаду когнітивних функцій загалом. Можливо, грамотний раціон — і є та недостатня ланка, яку ми шукаємо», — зазначили дослідники.

До речі, краще концентруватися на завданні, швидко знаходити рішення, успішно запам'ятовувати все це неможливо без певних речовин. Хочеш підтримати мозок? Зверніть увагу на найкращі вітаміни та мінерали для пам'яті.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua