Киснева ходьба: 5 причин рано вставати та йти на прогулянку

Зібрали для тебе кілька вагомих причин вилізти завтра з ліжка раніше і трохи прогулятися.

Киснева ходьба: 5 причин рано вставати та йти на прогулянку

1 Зменшується ризик розвитку хвороби Альцгеймера

Ранкові прогулянки зміцнюють м'язи, очищують розум, покращують психічне здоров'я та знижують ризик розвитку хвороби Альцгеймера, впевнені лікарі. У рамках дослідження 2020 року, присвяченого цьому захворюванню, було доведено, що у жінок, які більше ходили, у результаті було менше когнітивних порушень протягом усього періоду дослідження. Тож у якомусь сенсі від старості можна трохи втекти.

2 Знижується ризик зараження інфекціями на кшталт «коронавірусу»

Киснева ходьба: 5 причин рано вставати та йти на прогулянку pixabay

Щоденна ходьба зміцнює імунну функцію та може знизити ризик зараження інфекційними захворюваннями. На думку експертів, здоровий спосіб життя для боротьби з постійною загрозою хвороб просто необхідний, і ходьба — простий спосіб досягти цього.

3 Знижується кров'яний тиск

Користь регулярної ходьби для здоров'я серця також науково підтверджена, адже під час прогулянки частота серцевих скорочень трохи підвищується (навіть якщо здається, що це не так). Це може допомогти безпосередньо знизити кров'яний тиск. Почни день із прогулянки, яка посилює життєву енергію – ранкові навантаження невдовзі після пробудження дають можливість скористатися цими перевагами протягом усього дня.

4 Зменшується стрес і покращується настрій

Ходьба здатна допомогти очистити думки та підвищити настрій. Згідно з дослідженням 2020 року, опублікованим у Міжнародному журналі екологічних досліджень та громадської охорони здоров'я, «респонденти, які регулярно робили прогулянки або займалися іншими видами фізичних вправ, мали краще емоційне здоров'я, ніж ті, хто цього не робив або робив не регулярно».

5 Поліпшується здатність організму використовувати кисень для дихання

Якщо є дозвіл лікаря, ранкові прогулянки принесуть велику користь людям із захворюваннями легень, такими як хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ). Ходьба – заняття з низьким рівнем навантаження, тому вона здатна покращувати здатність засвоювати кисень альвеолами. Наприклад, згідно з даними ще одного журналу, “пацієнти, які ходили пішки не менше 60 хвилин на день, знизили частоту повторних госпіталізацій через ХОЗЛ на 50 відсотків”. При цьому нормальною метою є 5000 кроків для такої прогулянки. Не забувай і про загальну норму: не менше 10-11 тисяч кроків на день і, звичайно ж, будь здорова!

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua