Angry birds: головні помилки сов та жайворонків, які позбавляють енергії на весь день

А ти сова чи жайворонок? Вже багато років точаться суперечки про те, який із цих стилів життя чи режим сну кращий. Але змінитись складно, правда ж? Хороша новина – і не треба. А ось привести свій графік до ладу так, щоб не втрачати енергію, можна кожному.

Angry birds: головні помилки сов та жайворонків, які позбавляють енергії на весь день

Є думка, що змінити свій режим досить просто. Однак дослідження сну переконливо свідчать про те, що існують “вартові гени”, які управляють циркадними ритмами людини, що прямо вказує на генетику як на головного винуватця того, скільки ми можемо лягати і вставати. Тобто ми вже від народження ставимося до тієї чи іншої пташки (є ще голуби, які дотримуються золотої середини). Так що звинувачувати себе в тому, що ти не можеш дотримуватися нормального графіка, не потрібно. При цьому можна змінити деякі звички, які просто допоможуть залишатися в оптимальному робочому режимі весь день — у сов і жайворонків вони відрізнятимуться.

Звички та помилки жайворонків

Angry birds: головні помилки сов та жайворонків, які позбавляють енергії на весь день

Жайворонки — ті, хто легко прокидається і о 7-й ранку, і раніше, якщо треба, вранці почуваються найбільш енергійними, проте вже до середини дня енергія йде на спад, а надвечір вони відчувають втому. Спати їм потрібно лягти також досить рано, щоб виспатися.

Експерти рекомендують жайворонкам розпочинати свій день зі спорту. Фізичні вправи важливі як нашого фізичного, так психічного здоров'я.

Якщо ти прокидаєшся, відчуваючи себе дуже бадьорою та енергійною, тобі може бути легко відразу ж приступити навіть до високоінтенсивного тренування, але жайворонкам краще зайнятися якоюсь спокійнішою активністю (розтяжкою, пілатесом), це допоможе не розтратити всю енергію, а навпаки, наповнитися нею весь день.

Після тренування саме час поснідати. Рекомендується вживати клітковину та білок – наприклад, вівсянку або омлет з овочами. Так ранні пташки будуть ситі до обіду.

На випадок післяобіднього спаду – ти, можливо, здивуєшся – краще відмовитися від кофеїну і вибрати напій, що бадьорить, без кофеїну. Заодно прийми натуральний підсилювач енергії – вітамін В12. Так ти точно дотягнеш до вечора у бадьорому стані.

Звички та помилки сов

Angry birds: головні помилки сов та жайворонків, які позбавляють енергії на весь день

Ці пташки — буквально опівночі. Найсильніший приплив енергії у них починається після обіду і навіть часто ввечері, після 9, що призводить до пізнішого часу відходу до сну і, як правило, до пізнішого пробудження. Зате прокинутися рано для них — мука.

При цьому найбільша помилка, яку роблять сови, – це занадто старанно намагатися йти проти власного циклу сну. Наш тип сну закладений у генах, і, на жаль, ми дуже мало можемо зробити, щоб змінити це. Проте попрацювати з собою можна.

Почнемо з пробудження. Природне світло – один з головних сигналів нашим внутрішнім годинникам про те, що час прокидатися; не дивно, що всі ми набагато гірше встає ранками взимку, коли ще досить темно. Якщо ти хочеш стати рано, спробуй залишати штори відкритими в літні місяці, щоб тебе розбудило світло сонця. Взимку можна використовувати будильник із функцією природного світла. Відповідно, коли ти намагаєшся лягти спати раніше, переконайся, що у твоїй кімнаті дуже темно та прохолодно, оптимальна температура – близько 18 градусів.

Сови, як правило, пропускають сніданок або відкладають їжу на пізніше, але насправді для підвищення продуктивності тобі потрібно їсти відразу після пробудження.

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ:Мужские трусы слипы

Так, часто сови схоплюються за 10 хвилин до виходу з дому. Снідати теж можна якнайшвидше. Щось легке і просте, але насичене вуглеводами з повільним вивільненням, щоб підтримувати рівень енергії протягом дня до обіду, наприклад, цільнозерновий сендвіч.

Щодо фізичних вправ, для них варто максимально використовувати вечірні сплески енергії. Але намагайся не виконувати інтенсивні аеробні вправи надто пізно, тому що це ще більше підвищить бадьорість, що ніяк не годиться для нормального сну. Між тренуванням і сном залиш собі час, щоб дати своєму тілу відновитися і заспокоїтися.

Загальна помилка

Найбільша помилка, яку всі пташки схильні робити – це дотримуватися режиму дня лише з понеділка по п'ятницю. Щоб сформувати нову звичку, тобі доведеться дотримуватись її і у вихідні дні — твій організм зрештою подякує тобі за те, що ти лягаєш спати і прокидаєшся в один і той же час щодня, тому що сталість — це те, що йому дуже потрібно. .

Ти сова або жайворонок?

  • Точно сова.
  • Типовий жайворонок.
  • Мабуть, голуб. Можу дотримуватись різних ритмів.
  • Захарченко Кристина
    zmorshki.in.ua