6 причин, чому в тебе з'являються вранці набряки під очима

Від банального недосипання до серйозних проблем зі здоров'ям.

6 причин, чому в тебе з'являються вранці набряки під очима

1 Не виспалася

Давай почнемо з банальностей і поступово відсіюватимемо прості пояснення. Поганий нічний сон може призвести до того, що вранці очі здаватимуться опухлими, особливо після стресу. У стані стресу виділяється кортизол із надниркових залоз, і це змінює сольовий баланс в організмі — а через його порушення вчасно не виводиться вода. Здоровий сон дорослої людини – 7-8 годин. Якщо спиш менше — чекай на «привітання».

2 Алергія

Опухлі очі – поширений симптом, пов'язаний із сезонною алергією. Коли в тебе алергія, тіло перетворюється на захисний режим, виділяючи в кров гістамін. Це викликає запалення. Алергія також може призвести до реакції, схожої на кропив'янку, особливо в області очей. Нагадаємо, що алергія може з'явитися у будь-якому віці, причому фактори можуть бути несподіваними. Зроби розширену кров на алергени і швидше займися усуненням проблеми. Очі можуть бути першим дзвіночком, за яким будуть інші неприємні наслідки.

3 Ті самі дні

6 причин, чому в тебе з'являються вранці набряки під очима unsplash

На жаль, ПМС ніхто не скасовував. За аналогією з іншими органами під час місячного циклу очі теж можуть утримувати воду через підвищений рівень гормонів. Як і, наприклад, здуття живота, набряк очей, спричинений місячними, зазвичай проходить через кілька днів.

4 Розплакалася

Набряклість через плач — результат того, що слізні залози працювали понаднормово, виробляючи сльози. Отримувана слізна рідина менш солона, тому відмінності в концентрації солі між сльозами та оточуючими тканинами і викликають набряк століття.

5 Алкоголь

Істина у вині – проте здоров'я, як відомо, у воді. Алкоголь спричиняє зміну рівня рідини в організмі. Ефект погіршується, якщо закушувати солоною їжею – вийде подвійний удар. Через зміщення рівня рідини та затримки води, спричиненої алкоголем та солоною їжею, очі виявляться опухлими. Алкоголь також часто призводить до глобального зневоднення організму та сухості очей.

6 Щитовидка

У більшості випадків опухлі очі не мають особливого значення, але іноді вони можуть виявитися симптомом серйознішої проблеми зі здоров'ям. У пацієнтів із деякими типами гіпертиреозу може спостерігатися потовщення жиру навколо очей, що призводить до набрякання очей. Опухлі повіки також можна побачити при вовчаку, дерматоміозіті та інших захворюваннях сполучної тканини на обличчі.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua