У пошуках гармонії: 4 корисні звички, які допоможуть досягти балансу у здоров'ї (і не тільки)

Сьогодні збалансований спосіб життя — це вже не данина моді, не мейнстрім, а скоріше, усвідомлене ставлення до власного тіла, прояв любові і турботи до нього. Всі ми хочемо бути щасливими та здоровими. І досягти цього насправді простіше, ніж ти гадаєш.

У пошуках гармонії: 4 корисні звички, які допоможуть досягти балансу у здоров'ї (і не тільки)

І, начебто, все чудово. Однак багато хто, як і раніше, продовжує вважати, що здорове харчування — це складно і дорого, а для того, щоб підтримувати фізичну активність, обов'язково потрібен особистий тренер та абонемент у спортзал. І без цього гармонії нам не видно. Але насправді варто почати всього з кількох корисних звичок, і твоє життя вже сьогодні почне змінюватися на краще.

Що таке звичка? Щодня ми здійснюємо набір дій, багато з яких робимо практично автоматично. Це і називається звичкою. Впровадивши у свій звичний уклад ряд корисних дій, ти й сама не помітиш, як прийдеш до збалансованого способу життя. А стан твого здоров'я, рівень енергії та продуктивності вийдуть на зовсім новий рівень.

Ось із яких корисних звичок варто почати:

У цій статті ви дізнаєтеся:

1 Різноманітне харчування

Смачна та корисна їжа – джерело енергії та гарного самопочуття. На що тут важливо звернути увагу:

Оціни енергетичний баланс

Твої щоденні енерговитрати повинні дорівнювати рівню енергоспоживання. Якщо ти споживаєш більше калорій, аніж витрачаєш, це неминуче призведе до збільшення ваги. І навпаки, дефіцит калорій спричинить зниження ваги.

Скоригуйте свій раціон так, щоб організм отримував строго необхідну тобі кількість калорій. У кожного це буде своя цифра, залежно від статі, віку та фізичної активності. Важливо, щоб кожен прийом їжі містив у собі білок, корисні жири та вуглеводи, додай до цього джерело клітковини та харчових волокон (зелень, овочі, ягоди/фрукти за сезоном) і тобі не доведеться думати про те, що ти з'їла занадто багато чи з'їла щось шкідливе.

Стеж за якістю їжі

І тут головне – баланс. Є велика різниця між капучино з пончиком та повноцінним сніданком (наприклад, омлет з цукіні та тост із цільнозернового хліба), хоч калорійність таких прийомів їжі буде приблизно однакова. Тому важливо, щоб у твоєму раціоні було достатньо повноцінного білка, корисних жирів, складних вуглеводів, мікро- та макроелементів, що підтримують стан нашого здоров'я в нормі.

Харчуйся різноманітно

У пошуках гармонії: 4 корисні звички, які допоможуть досягти балансу у здоров'ї (і не тільки)

Знаходь нові рецепти, пробуй нові комбінації продуктів, використовуй натуральні спеції, експериментуй із заправками. Попри всі міфи, на приготування корисної їжі потрібно не так багато часу. А різноманітність у раціоні мінімізує ризики зривів у харчуванні та тяги до вуглеводів.

Виключи з раціону все харчове сміття

Віддай перевагу продуктам, які забезпечать тебе енергією та при цьому стануть смачною альтернативою шкідливій їжі. Завжди купуй свіжі овочі та фрукти, щоб ти могла взяти їх із собою як перекушування.

І пам'ятай про баланс води: 30 мл чистої води на 1 кг ваги на добу. Це основа правильного харчування, яка стане твоїм початком на шляху здорового раціону.

2 Гарний сон

Здоровий сон це дуже важлива звичка, яку тобі необхідно виробити якомога раніше. Організму просто потрібно правильно відновлюватися. Відсутність нормального сну негативно позначається на твоєму самопочутті, сприяє переїданню та призводить до збою у роботі всього організму. Чим менше ми відчуваємо втому, чим якісніший наш сон сьогодні, тим менше енергії (а значить їжі) нам знадобиться для відновлення сил завтра.

Намагайся засипати і прокидатися в один і той же час і спати не менше семи чи восьмої години на добу. Зроби так, щоб твій сон починався не пізніше 23:00, саме в цей час починає вироблятися активно мелатонін. Вставати краще о 07:00. Якщо такий режим стане частиною життя, ти помітиш, як покращиться якість твого сну.

3 Регулярна фізична активність

Важлива регулярність, роби щонайменше 7000 кроків на день. Малорухливий спосіб життя підвищує ризик виникнення проблем зі здоров'ям, порушує обмін речовин та сприяє набору зайвої ваги.

Необов'язково виконувати силові тренування важливо просто більше рухатися. Проаналізуй спортивні інтереси. Знайди свій спорт, який приноситиме тобі задоволення. Нехай це буде легка ранкова зарядка, пілатес чи йога. Кожен матиме свої переваги.

4 Профілактика стресу

Чим більше у твоєму житті стресових ситуацій, тим більше підривається здоров'я. Стрес призводить до втоми, підвищеного почуття тривоги та надмірного апетиту. Приділяй час собі, намагайся більше відпочивати та гуляти на свіжому повітрі. І не забувай щодня хвалити себе навіть за малі перемоги. Заведи щоденник успіхів та записуй у нього свої результати, що вдалося зробити вже сьогодні. Це буде тобі додатковим стимулом і мотивацією.

Впровадь у своє життя ці корисні звички, і вже зовсім скоро ти побачиш, як завдяки щоденним маленьким крокам змінюється не лише твій спосіб життя, а й стан здоров'я.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua