Дзеркала з підсвіткою — які види ламп краще використовувати, скільки їх потрібно і як вибрати відповідний варіант

Правильне освітлення — запорука красивого і затишного інтер’єру. Важливою частиною є підсвітка зеркал. Вона повинна бути естетичною і функціональною. Сьогодні доступні моделі зеркал, які мають вбудовану підсвітку. Вони   зручні і практичні, мають сучасний дизайн. Підготувати зручні моделі можна самостійно. Для цього достатньо розібратися з тим, як зробити дзеркало зі світлодіодною підсвіткою чи іншими джерелами світла. Багато жінок мріють про професійне дзеркало візажиста, навіть не розмірковуючи над тим, що зробити його можна самостійно.

Дзеркала з підсвіткою

Види ламп для гримерного дзеркала

Існує кілька різновидностей лампочок для створення гримерного дзеркала. Популярним видом, котрий переважно використовують сьогодні, стали світлодіодні лампи. Вони мають ряд важливих переваг:

  • Не нагріваються в процесі використання.
  • Мають тривалий термін експлуатації.
  • Дають якісне освітлення без мерехтіння.
  • Можна легко підібрати по характеристикам потужності, передачі кольору, температурі світла.
  • Доступні варіанти з різними типами патронів для зручного підключення в конкретних випадках.

Лампи розжарювання, які активно використовувались в минулому для освітлення дзеркал в домашніх і професійних умовах сьогодні майже не використовують. Не дивлячись на необхідний спектр світла, вони мають один великий недолік — виділення значної кількості тепла. При тривалій роботі над нанесення макіяжу обличчя почне потіти. Це призведе до розтікання макіяжу. Рідко використовують і люмінесцентні лампи. Під час роботи вони мерехтять, що веде до швидкого стомлення глаз, а іноді і головного болю. Питання відносно того, які лампи краще ставити в гримерне дзеркало, можна вважати вирішеним — світлодіодні.

Потрібна потужність

Потужність ламп є одним з ключових параметрів при виборі. Оптимальним рішенням можна назвати лампочки з діапазоном потужності 3,5-6 Вт. Шестиватні лампи вибирають для великих гримерних і повноростових дзеркал, де огляд проходить з відстані 1-1,5 метри. Також вони підходять для роботи візажистів, котрі знаходяться позаду людини і мають потребу в достатній освітленості обличчя клієнта.

Лампи з потужністю 3,5-4 Вт використовують переважно для домашньої роботи і невеликих зеркал. Їх характеристик достатньо для освітлення, щоб самостійно зробити макіяж.

 

Скільки лампочок потрібно?

Яке світло повинне бути для макіяжу — якісне і в достатній кількості https://electrica-shop.com.ua/osveshchenie_lyustri_svetilniki. Для цього варто розставляти лампи по всім чотирьом сторонам дзеркала. Так ви отримаєте достатньо світла для рівномірного нанесення макіяжу, будь-які тіні і викривлення будуть відсутні.

Дзеркала з підсвіткою фото

Можна обмежитися встановленням лампочок по трьом сторонам — по бокам і зверху. Це зручно, коли дзеркало кріпиться до столу або стоїть на ньому. Нижній ряд ламп в такому випадку створює певні незручності і від нього можна відмовитися.

Кількість ламп напряму залежить від розмірів дзеркала. Крок установки лампочок становить 20-35 см. Достатньо виміряти розміри під майбутній виріб, що дозволить легко вирахувати потрібну кількість ламп.

Наприклад, для виготовлення настільного дзеркала з розмірами 40х40 см достатньо всього 6 лампочок — по дві для боків, та ще дві для верхньої планки.

Дзеркала для професійного макіяжу мають розміри 60х100 см. Достатньо розмістити по бокам чотири лампочки з інтервалом в 25 см, а також у верхній частині 3-4 джерела світла. Всього знадобиться 12 приладів для створення рівномірного освітлення.

Дзеркала на весь зріст зазвичай доповнюють розташованими в нижній частині джерелами світла. Їх загальна кількість зазвичай становить не менше 20 штук на весь виріб.

підсвітка для дзеркал

Як обрати?

Вибираючи світлодіодні джерела світла варто одразу визначитися з типом цоколя. Зазвичай використовують два варіанти — E14 і E27. Рідше можуть використовуватися інші.

Варто звернути увагу на вигляд колби, враховуючи, що прозорі дають світло більш направлене і жорстке. Матові колби більш приємні для очей, їх світло м’яке.

Наступний крок — температура вибраної моделі лампочки. Цей параметр вказаний на упаковці. Лампи з кольором 2700К дають світло, що нагадує освітлення від лампочки розжарювання. Вони створюють певний затишок в приміщенні, однак не дуже підходять для нанесення макіяжу. Це пов’язано зі викривленням кольору обличчя.

Джерела світла з нейтральним кольором — температура 4100К найбільш поширені, так як працювати з ними максимально комфортно. Колір обличчя не змінюється.

Прилади з температурою понад 5000К не використовують для макіяжу, оскільки працювати з таким освітленням неприємно і складно.

Тепер ви знаєте, яка підсвітка для дзеркала краще, і зможете виготовити гарне і функціональне робоче місце навіть в домашніх умовах.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua