Найефективніші методи контрацепції: як підібрати оптимальний варіант

Сьогодні є величезний вибір у засобах контрацепції. Всі вони індивідуальні та вибираючи той чи інший метод, потрібно відштовхуватися від власної зручності та переваг. Розглянемо найпопулярніші способи, їх переваги та недоліки.

Найефективніші методи контрацепції: як підібрати оптимальний варіант

Види контрацепції

Головне завдання контрацепції – не допустити настання небажаної вагітності. Також деякі види контрацепції додатково захищають від венеричних захворювань.

До основних видів відносять: бар’єрні, внутрішньоматкові контрацептиви, протизаплідні препарати та ін’єкції. Також є аварійні контрацептиви або посткоітальна гормональна контрацепція, яку використовують після незахищеного статевого акту.

Розглянемо два найпопулярніші методи контрацепції – бар’єрний та протизаплідні препарати.

Бар’єрні контрацептиви

Бар’єрні контрацептиви перешкоджають проникненню сперматозоїдів у шийку матки. Найвідоміший контрацептив цієї категорії – презерватив. Але крім цього є ще вагінальні сперміциди (пінки, креми, супозиторії), діафрагми, цервікальні ковпачки та протизаплідні губки.

Презервативи – найпоширеніший спосіб захисту. Вони доступні широкого кола населення, вони практично не мають побічних ефектів. Але слід розуміти, що дуже дешеві презервативи також краще не використовувати. Як мінімум, вони можуть спричинити подразнення слизової оболонки у жінок.

Ще одна важлива перевага презервативів – вони також захищають від ЗПСШ, у тому числі від ВІЛ-інфекції.

Протизаплідні препарати

Ще один популярний метод контрацепції – гормональні протизаплідні препарати. Але попри їхню поширеність, навколо них все ще багато міфів і упереджень. Всі ці помилкові судження беруть свій початок ще з минулого століття, коли КОК тільки розроблялися вченими.

Перші коки дійсно могли викликати збільшення ваги та інші побічні ефекти. На відміну від них, сучасні препарати безпечніші. При правильному доборі КОКу, самопочуття жінки не лише не погіршується, а й спостерігаються позитивні зміни: зменшення хворобливих відчуттів під час менструації та перепадів настрою.

Перед початком прийому гормональних препаратів слід обов’язково проконсультуватися з гінекологом.

Найбільш ефективний метод контрацепції

Презервативи та протизаплідні препарати показують найвищий ступінь захисту від небажаної вагітності. Але важливо пам’ятати, що від ЗПСШ захищають лише презервативи.

Для максимального захисту гінекологи іноді рекомендують поєднувати ці два методи.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua