Що робити, якщо дуже сильно дратує чоловік під час вагітності

Що робити, якщо дуже сильно дратує чоловік під час вагітності

Почнемо з того, що це питання важливо розбити на ключові блоки. Це робиться для того, щоб ти не просто отримала певну інформацію, а й змогла самостійно реалізувати її у своїй приватній ситуації. По суті це робиться для того, щоб ти сама стала тим фахівцем-психологом, який допоможе врятувати шлюб.

Блок №1: тимчасовий етап

Що робити, якщо дуже сильно дратує чоловік під час вагітності

Фото автора RODNAE Productions: Pexels

Йдеться про те, що тобі потрібно подумки повернутися в минуле і спробувати знайти той тимчасовий проміжок, коли почало зароджуватися твоє роздратування. Як ти розумієш, робиться це для того, щоб у розборі відштовхувати не від слідства — дратує та дратує, а від кореня проблеми: що насправді провокує роздратування.

Так як кожна сімейна ситуація така ж унікальна, як і відбитки пальців, ми, як ти розумієш, не зможемо в такому форматі дати 100% рекомендацію, що відповідає твоїй ситуації, але наведені нижче причини, допоможуть тобі побудувати асоціативний ланцюжок і породять інсайт.

Задай собі низку таких питань:

 • Що сталося у період, коли з'явилися перші ознаки роздратування?
 • Чи пов'язане роздратування з тим, що в побуті чоловік став проявляти себе не так, як очікувалося?
 • Чи пов'язане роздратування про те, що після весілля ваше життя кардинально відрізняється від етапу зустрічання?
 • Чи з'явилася у шлюбі втома та виснаженість від сімейних зобов'язань?
 • Чи змінилося ваше інтимне життя?

Блок № 2: розбір причин, які не пов'язані з чоловіком

Справа в тому, що роздратування може бути наслідком причин, які взагалі не пов'язані з твоїм чоловіком. Допустимо, ти стала сильно втомлюватися на роботі у зв'язку з тим, що з'явилося більше обов'язків та нових завдань.

Або ти можеш посваритися з кимось із родичів, а все своє обурення зривати на чоловікові як на людині, яка перебуває з тобою у постійному контакті. Крім того, під час вагітності ти сама по собі можеш стати дратівливою.

Ми підводимо до суті, яка полягає в наступному:

 • Причини, не пов'язані з чоловіком, можуть створити нове, сурогатне конфліктне вогнище.

Деякі з передбачуваних причин роздратування, не пов'язані з чоловіком, ми вже позначили трохи вище. Але давай доповнимо цей «набір». І так, передбачувані причини можуть бути пов'язані з:

 • відсутністю особистісного зростання.

Мається на увазі те, що твоя амбітність поки що не реалізована, і те, що планувалося, не було досягнуто.

 • Проблеми зі здоров'ям

Може йтися про порушення роботи щитовидної залози, коли начебто ти здорова, і ні, якоїсь явно вираженої симптоматики, але все ж таки щось не те: підвищена дратівливість, швидка стомлюваність, тощо. А можуть бути і явні симптоми будь-якого захворювання. На тлі страху за своє здоров'я, щоб, як кажуть, не збожеволіти від переживань, ти весь внутрішній негатив виплескуєш на чоловіка.

 • Незадоволеність собою

Що робити, якщо дуже сильно дратує чоловік під час вагітності

Вагітність та стосунки з чоловіком

Тут може бути комплекс зовнішнього та внутрішнього. Як варіант, до заміжжя ти була весела, енергійна, ефектна дівчина, а потім перетворилася на похмуру типову жінку-домогосподарку. Ти перестала радіти своєму відображенню в дзеркалі, пішла колишня легкість, немає більше запалу і очі перестали горіти.

Щоб ти розуміла: коли людина незадоволена собою, і «включається внутрішній критик», здається, що всі оточуючі також їм незадоволені. Те саме може бути в тебе в частині трактування слів і поведінки чоловіка: все сказане їм починає спотворюватися, і пропускаються через фільтр «невдоволення собою».

Блок № 3: передбачувані причини невдоволення чоловіком

І так, якщо, аналізуючи блок № 2, нічого не відгукується, і ти чітко впевнена, що причини роздратування криються саме в чоловікові, давай проведемо детальний аналіз дратівливих факторів. Цей блок передбачає два можливі варіанти сценарію розвитку ваших відносин:

 • Пропрацювавши наболіле, ваші відносини зміцняться і перейдуть на новий рівень.
 • Проаналізувавши спільне життя, ти прийдеш до висновку, що чоловік, це не твоя людина і рішення про заміжжя було поспішним.

Розбавимо тему гумором. Чула такий анекдот: «А ви теж помітили, що у казках після весілля пишуть: «От і казці кінець?»». Як правило, спільне життя починається з того, що люди, саме в побуті починають, як то кажуть, тісно знайомитися один з одним: дізнаються звички та звички. Відкривають для себе, раніше невідомі якості та схильності.

І як підтвердження того, що це знайомство докорінно змінює думку про людину, може служити ще один анекдот: «Одружуються і виходять заміж зайчики, котики та сонечки, а розлучаються козли з вівцями!». Пропонуємо тобі ознайомитися як з ключовими причинами того, що чоловік, колись коханого і близького, перетворився на дратівливе вогнище.

 • Невиправдані очікування

Коли виникають проблеми у відносинах, і наболілим ділишся чи з подругами, чи з кимось близьким, можна часто почути: «Ну ти ж знала, за кого виходиш заміж?» Мовляв, чого бідкаєшся, якщо під вінець йшла не із зав'язаними очима, і чоловік не був котом у мішку.

Сіль у тому, що часто буває так: ти знала людину з одного боку, а потім вона відкривається зовсім з іншого. І виходить, що об'єктивно сутність людини відкривається тільки після заміжжя. Коли, перебуваючи у статусі чоловіка, чоловік не виконує заявлені обіцянки. Коли всі питання ти змушена вирішувати сама, і замість стіни, за якою можна сховатися, отримала купу проблем і вантажів.

 • Різні режими засинання: один «сова», інший «жайворонок»

Це також може бути ключовою причиною накопичення подразнення. Допустимо ти рано лягаєш, і рано встаєш. А чоловік лягатиме досить пізно. І коли тобі хочеться спати, то йому хочеться тебе. І якщо спочатку, ти могла не особливо звертати на це увагу, то потім, систематичне недосипання призведе до того, що його ласки та ніжності, дратуватимуть, і хотітиметься лише одного: щоб тебе дали спокій.

 • Чоловік не допомагає з дитиною

Багато пар зіштовхуються з непорозумінням, коли народжується дитина. Чоловік думає, якщо жінка сидить у декреті, і не ходить на роботу, вона мало не на відпочинку. А він один цілий день працює і втомлюється. І коли дружина висловлює те, як вона втомлюється, він щиро обурюється. І тут ми говоримо про взаємне роздратування. Понад те, подружжя починає один одного бісити.

А по суті, у кожного з них своя правда, і немає точок дотику, які зможуть вивести накопичені претензії на шлях діалогу, де вони почнуть не тільки говорити, а й чути одне одного.

 • Чоловік перестав приділяти належну увагу

Говориться про набір, який включає:

 • сексуальне життя;
 • увага;
 • спільний час проведення у вигляді романтичних вечорів, або різноманітностей у буденному житті: припустимо, вечір у ресторані, похід у кінотеатр/театр, виїзд на природу як раніше, тощо.

Простіше кажучи, чоловік, з колись активної та цікавої людини, перетворився на домосіда, з яким і інтимне життя стало прісним і швидким (думаємо, ти розумієш про що ми). Ти перестаєш почуватися бажаною та манкою. І це, звичайно, породжує роздратування.

 • Бісить неохайність

Що робити, якщо дуже сильно дратує чоловік під час вагітності

Giphy

Тут може бути все, що завгодно: від розкиданих по квартирі речей, до систематичного забування опустити після себе кришку унітазу.

Що робити, якщо чоловік дратує та дратує

Ось ми й підібралися до відповіді на запитання. Як ти розумієш, неможливо дати відповідь на нього, не розібравшись у причинах. Якщо ми говоримо про те, що роздратування викликане тим, що чоловік відкрився для тебе зовсім з іншого боку: безвідповідальний, безініціативний, неохайний і т.д., то з великою ймовірністю тобі варто прийняти цей шлюб як досвід і подати на розлучення.

Знову, важлива ремарка: йдеться про те, що людина, яку ти раніше знала, була, що називається в масці, а потім її зняла, і перед тобою постала зовсім інша людина. Ми не агітуємо за розлучення, ось так, відразу.

Йдеться про інше: якщо людина повністю тебе розчарувала, не готова шукати точки дотику, і щось змінювати в собі, не варто на неї витрачати свій час і нерви. Щоб ти розуміла, розлучення — це крайній захід.

Якщо у вашому житті відсутня колишня пристрасть і романтика, важливо не пред'являти претензії, а для початку просто поговорити: тон повинен бути м'яким, а міміка — доброзичливою. Саме це допоможе підготувати потрібний ґрунт для діалогу. Просто врахуй, якщо ти почнеш діалог, транслюючи своїм виглядом своє обурення, чоловік прийме позицію захисту, і точно тебе не почує. Він матиме інше завдання — тримати оборону.

Тезово

 • Визнати наявність у ваших стосунках проблеми. Причому йдеться про те, що проблема може бути і не пов'язана із чоловіком. Ми цей пункт детально розписали вище.
 • Виявити справжню причину роздратування.
 • Важливо промовляти все те, що не влаштовує, але з позиції претензій, а з позиції діалогу.
 • Вчиться шукати компроміси.

Ми вже наголошували на тому, що в кожній парі можуть бути свої проблемні місця. Надана інформація — як путівник по основних проблемних осередках. Тільки правильний індивідуальний розбір та висновок, матимуть продуктивні результати у питанні усунення роздратування.

Але якщо самостійно ти не можеш позбутися роздратування, але розумієш, що з чоловіком не готова розлучитися, і в тебе залишилися почуття, звернутися по допомогу до фахівця.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua