Полігамія та моногамія у відносинах людей – що означають поняття і що краще

Полігамія та моногамія у відносинах людей – що означають поняття і що краще

Суперечки про полігамні та моногамні відносини йдуть протягом кількох сотень років. Для когось нормально бачити поряд із собою кілька партнерів. Але сімейні традиції та цінності нашої країни вважають наявність лише одного партнера протягом життя.

Давай подивимося, що виникло раніше, полігамія чи моногамія у відносинах.

  • поліандрія – багатомужність;
  • полігінія – багатоженство;
  • бігамія – коли чоловік має дві дружини, але вони про своє існування не знають.

Полігамія найпоширеніша в ісламі, де законом дозволено багатоженство. Але чоловіки можуть мати одночасно кілька дружин, а ось жінкам це заборонено. Тобто вони не мають права виходити заміж понад 1 раз.

Що таке моногамія

Під моногамією прийнято вважати традиційні відносини між жінкою та чоловіком, які ґрунтуються на взаємному коханні. Де в сім'ях чоловік та жінка зберігають один одному вірність.

Вважається, що до моногамних відносин більше тяжіють жінки. Це не дивно, адже здавна відома така важлива роль жінки, як хранителька сімейного вогнища. Якщо навіть дружина в шлюбі глибоко нещасна, він насилу зважиться на зраду, ніж чоловік.

У суспільстві нерідко таке явище, як зовнішня моногамія, коли подружжя, які перебувають у законному шлюбі, заводять на боці відносини. Це одночасне спостереження і полігамії та моногамії.

Також у суспільстві є таке явище, як серійна моногамія, яка має на увазі наявність протягом життя кількох шлюбів. При цьому, коли людина перебуває в союзі, вона дотримується вірності своєму партнерові. Але, як тільки відносини між ними закінчуються, він вступає у новий шлюб.

Що краще полігамія чи моногамія

Звичайно, в нашій країні традиційно дозволено лише моногамію. Хоча трапляється явище пропаганди полігамних відносин, де йде агітація наявності одночасно більше одного партнера. Це стосується людей, які можуть бути як обтяжені шлюбними узами, так і до тих, хто ще не обзавівся сім'єю.

Полігамія та моногамія у відносинах людей – що означають поняття і що краще

Любити двох можливо? Полігамія. Моногамія.

Однозначно відповісти, що краще моногамія чи полігамія не можна. Це залежить від індивідуальності людини, її внутрішнього світу, бачення цього процесу. Згідно з психологією обидва ці явища мають право на існування, якщо вони не обмежують права іншої людини.

Якщо обох партнерів влаштовуються чи полігамні, чи моногамні стосунки, то це їхня особиста справа. Хоча, Сімейний Кодекс РФ регламентує моногамний уклад сімейного життя.

Цікаво! Під час вивчення тваринного світу з'ясувалося, що з тварин, особливо у зграях хижаків беззаперечно дотримується закон моногамності. Яскравим прикладом цього є бої за самку у вовчій зграї та левовому прайді.

Вивчаючи ж людські стосунки, вчені не поспішають із переконанням про моногамність. Існує маса прикладом полігамної поведінки серед людей.

Що з'явилося раніше полігамія чи моногамія

У первісному суспільстві взагалі не було уявлення про моногамію. Полігамія була необхідна для тривалості роду та збільшення чисельності племені. Саме це явище допомагало вижити у тих непростих умовах.

Велике значення надавали внутрішньоплемінної ієрархії. За ватажком було право беззастережного запліднення будь-якої самки. Паралельно полігамії відбувався природний відбір. Виживали лише найміцніші та найсильніші діти.

У міру еволюції між представниками племен виникали міцніші зв'язки, виникли зачатки сучасного шлюбу. Але в основі відносин також лежала полігамія. Чоловік міг мати безліч зв'язків на стороні. Дружина ж за подібні дії могла втратити життя.

Згодом почали виникати майнові питання, які вирішувалися досить просто. У суспільстві влада була за чоловічою статтю. Тому весь спадок переходив хлопчикам. Але перш, ніж залишити все майно, має бути чітко визначено питання батьківства.

Виходом із становища послужила моногамія, у зміцненні якої взяла участь і релігія. Паралельно з цим почали розвиватися і людські стосунки, окрім продовження роду.

Почала відігравати роль прихильність, почуття. Чоловік став захищати тільки ту жінку, з якою він був близько. Спочатку в племенах жінки надавали перевагу найсильнішим чоловікам. Згодом почали цінуватися такі якості, як дбайливість та увага.

Полігамність чоловіків

Довгий час тривають активні суперечки щодо чоловічої полігамії. Існує думка про те, що це явище обумовлено природою. Та й так простіше пояснювати свої зради. Безумовно, у чоловіка та жінки суттєво відрізняється гормональне тло.

За виникнення потягу до партнера відповідає тестостерон, який вважається чоловічим гормоном та виробляється у більшій кількості саме у чоловіків. Вони частіше думають про близькість, здатні одночасно відчувати почуття до більш ніж однієї жінки.

Крім того, на полігамність чоловіків впливає і закладена поведінка на рівні генів. Адже минулого єдиний спосіб вижити суспільству була саме полігамія. Були численні війни, чоловіки часто гинули, виникла необхідність народження дітей в одного кавалера з різними жінками.

Причини чоловічої полігамії:

  • Традиція у деяких країнах, яка підтримується з тих часів, коли була найвища смертність.
  • Поліпшення демографії на фоні воєн, пандемій. Щоб народ повністю не вимер, було ухвалено рішення про багатоженство.
  • Синдром Казанови, завдяки якому у чоловіків виникає бажання мати одразу кілька жінок.
  • Престиж. У деяких громадських колах наявність кількох жінок суттєво піднімає статус чоловіка.

У суспільстві полігамія чоловіків нерідко виникає через незадоволеність близькості. Якщо жінка часто відмовляє своєму чоловікові, він змушений шукати стосунки за.

Щоб чоловік повністю розрядився після робочого дня, рекомендується дружинам забути слово «ні» та подумати про різноманітність інтимного життя. Тоді чоловік забуде про свою полігамію та задовольниться стосунками з однією жінкою.

Для кожної людини свій ідеал стосунків. Комусь хочеться пожити за умов полігамії, хтось не бачить життя без стандартної в нашій країні системи цінностей. Більшість людей є прихильниками моногамії, але це не є підставою засуджувати полігамні шлюби. Кожен живе, як вважає правильним для себе.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua