Ознаки чоловіка егоїста у стосунках із жінкою та що робити з ним

Ознаки чоловіка егоїста у стосунках із жінкою та що робити з ним

Для кожної людини нормально мати здоровий егоїзм, який не перетворюється на схибленість на собі. Якщо чоловік зосереджений тільки на собі, йому не цікаві твої почуття та бажання, він не здатний до адекватної комунікації, то придивися до нього. Можливо, перед тобою звичайний егоїст.

Давайте подивимося, за якими ще ознаками можна визначити егоїста. Чому чоловік веде себе подібним чином, і як поводитися з ним. Чи варто продовжувати стосунки з егоїстом, чи можливо його змінити.

 • Весь час говорить лише про себе.
 • Чи не виносить критики.
 • Чи не визнає за собою провину.
 • Він перебуває у стані жертви.

Життя егоїста – постійні подвійні стандарти. Чоловік сам може йти гуляти із друзями до ранку. У той же час, якщо ти заїкнешся про розвагу, то зустрінеш стіну нерозуміння.

Причини, з яких чоловік є егоїстом

Переважна більшість психологічних проблем родом із дитинства. Звичайно, можна назвати безліч причин егоїстичної поведінки чоловіка, але ключові з них дві. Давай розглянемо їх.

 • Чоловік ріс у обстановці захоплення.

У дитинстві йому все було віддано найкраще. Чоловік звик до такого. Його навчили перебувати у колі замилування, але не прищепили турботу про близьких, сприймати потреби інших людей. Він звик від стосунків лише брати. Він вважає це нормальним.

Після того, як хлопець вийшов у соціум, для нього стає відкриттям, що ніхто навколо нього не збирається танцювати, ніхто не захоплюється ним. А йому вже потрібне таке звернення. Тоді чоловік опановує навичку маніпулювання, за допомогою якого й досягає бажаного.

 • Чоловік ріс в обстановці егоїзму батьків.

У дитинстві його любили лише напоказ. Коли приходили гості, він мав щось показати, виконати, за що його тато чи мама отримували необхідну їм дозу похвали. Після виходу гостей його засували назад. Він постійно чув, що у мами голова, у тата нерви. Не можна бігати, стрибати, шуміти.

Якщо хлопчик росте з батьками егоїстами, то він і сам виростає таким самим. Але в нього не вистачає кохання. Хоча він так намагався подобатися друзям мами та тата, бути добрим. Внутрішній резервуар кохання у такого хлопця порожній.

Ознаки чоловіка егоїста у стосунках із жінкою та що робити з ним

5 правил для жінки, якщо чоловік – егоїст

Такі чоловіки нерідко виростають успішними людьми, досягають успіхів у кар'єрі, але вони вміють радувати близьких лише матеріальними благами. Зрозуміти ж іншу людину, підтримати її вони не вміють. Такий юнак не здатний на душевну щедрість.

Як поводитися з чоловіком-егоїстом

Запропоновані нижче прийоми допоможуть тобі максимально згладити труднощі спілкування з чоловіком-егоїстом.

 • Поговори із чоловіком.

Насамперед поговори з молодим чоловіком. Можливо, він навіть і не здогадується про свою егоїстичну поведінку. Адже це для нього є норма. Він часом не розуміє, що його егоїзм руйнівним чином діє оточення.

Причому на діалог необхідно виходити за будь-яких непорозумінь. Розмова має проводитися у спокійних тонах, баз краплі роздратування та засудження. Не можна звинувачувати чоловіка в егоїзмі, без аргументації.

Заздалегідь підготуйся до розмови. Приготуй нотатки з чіткою вказівкою егоїстичної поведінки. Використовуй конкретику у прикладах. Покажи, як було неприємно та боляче тобі. У такий спосіб він зможе зрозуміти суть проблеми.

Самозакоханий чоловік не переносить критику на свою адресу. Якщо ти розпочнеш у такому тоні діалог, то нічим добрим він не закінчиться. Перш ніж висловитись про те, що тобі не подобається в чоловікові, похвали його, зроби йому комплімент. Далі можеш переходити до конструктивної розмови. Після цього закінчи також компліментом.

 • Не займайся перевихованням.

Неможливо перевиховати дорослу людину. Не думай, що якщо тобі не подобається якась риса в чоловікові, то ти перевиховаєш його. Цей процес неможливий. Чоловік зміниться лише у тому випадку, якщо захоче зробити це сам.

Тому не варто займатися перевихованням чоловіка. Ти таким чином лише погіршуєш з ним стосунки. Постарайся зробити так, щоб чоловік дорожив тобою, щоб він прагнув проводити час, щоб сам захотів помінятися.

 • Тримай під контролем свої емоції.

Ти ніколи не зможеш налагодити контакт із чоловіком-егоїстом, якщо не зможеш тримати свої емоції під контролем. Керуй бесідою. Ти зможеш донести до нього інформацію лише в тому випадку, якщо перебуваєш у спокійному настрої.

 • Хвали чоловіка.

Якщо тобі потрібно щось отримати від чоловіка-егоїста, то хвали його. Скажи, що ніхто краще за нього не зробить це. Будь хитрішою.

Якщо ти хочеш, щоб молодик змінив свої плани і поїхав разом з тобою, то знайди в цій поїздці плюси насамперед для нього. Не говори про свої придбання у цьому випадку. Зроби акцент на його комфорті.

 • Не бійся казати «ні».

Егоїстичний чоловік зазвичай призначає зустріч у місцях, зручних йому. Час він вибирає під себе. Причому його не хвилює, що в тебе в цей час робота чи навчання. Ти маєш підлаштовуватися під нього.

Не бійся сказати «ні». Чоловік-егоїст запрошує тебе туди, куди він захоче. Якщо ж ти пропонуєш місце відповідно до своїх уподобань, то він придумає масу відмовок. Дай зрозуміти молодій людині, що в тебе теж є свої бажання та настрої.

 • Не бійся показати, що тобі прикро.

Перестань бути веселою людиною, якій все подобається. Не думай тільки про те, щоб догодити чоловікові. Покажи, що тобі не подобається його поведінка, що ти страждаєш. Можливо, він навіть не здогадується про це.

Якщо він запитає, що трапилося, скажи, що ти не відчуваєш пріоритету у стосунках, не відчуваєш його кохання. Не переходь на особи. Говори з “Я позиції”. Розкажи, що ти відчуваєш, що ти страждаєш. Якщо ти важлива для чоловіка, він постарається свою поведінку поміняти.

 • Не дай розвинутися зниженій самооцінці.

Жити з чоловіком-егоїстом – це непросто. Нерідко внаслідок такого життя жінки втрачають свою самооцінку. Вони звикають перебувати на другорядних ролях, зменшують свої досягнення.

Подбай про свій розвиток. Подумай, де ти зможеш отримувати необхідне тобі покликання, оскільки першість у стосунках із таким чоловіком здобути не вийде. Егоїст цінує лише свою працю, не помічає старання іншої людини.

Пам'ятай про своє життя, своє задоволення. Навчися у свого чоловіка, що перш за все необхідно ставити у пріоритет свої потреби. Не розчиняйся в хлопці, не забувай, що ти також особистість. Знайди собі захоплення до душі. Спілкуйся з подружками. Тобі просто необхідно побалакати.

 • Вияви терпіння.

Щоб зрушити чоловіка-егоїста з «мертвої точки», необхідно терпіння. Почни з малого. Подумай, як вплинути на те, щоб виправити якусь одну його межу. Припустимо, хлопець постійно перебиває тебе. Акцентуй на цьому моменті увагу.

Тобі доведеться не раз працювати з цією межею. Розкажи про свої почуття під час такої поведінки чоловіка. Не критикуй його. Просто говори раз-по-раз. Як тільки зіткнешся з цією проблемою, починай знову. Не кажи хлопцеві, що йому і як треба робити, роби акцент лише на своїх переживаннях.

Якщо ти навчишся спілкуватися з егоїстом, то зможеш свої бажання видавати за нього. Ти навчишся підлаштовуватися під нього, добиватися свого. Але зрозумій, що в таких відносинах ніколи не будуть у пріоритеті твої бажання. З чоловіком-егоїстом можна лише домовитися. Критика та з'ясування стосунків тут не допоможуть.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua