Біопсія родимки: як роблять процедуру, способи

Чим є біопсія родимки і який вона має вплив на організм людини? Подібне цікавість проявляють багато людей, адже навряд чи є такі, хто ніколи в житті не бачив на своєму тілі ці темні цятки. Найчастіше такі утворення не викликають тривоги, проте в тому випадку, якщо родимка доставляє хворобливі відчуття, людині варто звернутися в медичний заклад, де фахівці допоможуть встановити причину занепокоєння з допомогою біопсії.

Биопсия родинки: как делают процедуру, способы
Біопсію невуса можуть призначати при підозрі на онкологічне ускладнення.

Що таке біопсія?

Багато пацієнти приходять в жах, почувши від свого лікаря про необхідність проведення цієї процедури. Найчастіше реакцію замішання у людини викликає лише недостатня кількість знань щодо деяких медичних термінів. Біопсія — це процедура, при якій працівник медичного закладу бере на дослідження частина біологічного матеріалу з тієї ділянки, яка викликає підозру. Наприклад, такий паркан може здійснюватися з рани, яка вже тривалий час турбує пацієнта. Примітно, що дана методика викликає найбільшу довіру в плані достовірності діагностики певних патологій.

Як роблять процедуру біопсії щодо родимок?

Біопсія невусів передбачає зрізання частини родимки для визначення її злоякісності. При цьому та частина, яка залишилася на тілі, може бути остаточно вилучена медиками або ж її можуть припекти азотом. У тому випадку, якщо родимка виявиться злоякісною, пацієнту потрібна більш серйозна процедура по видаленню освіти.

Біопсія дає хороший матеріал на предмет аналізу наявності ракових клітин в невуса.

Як правило, сам процес починається з введення в організм препаратів, які усунуть больові відчуття при цій процедурі. Біопсію роблять за допомогою спеціальної голки або ж завдяки вакуумного приладу і сканера. Вибір обладнання розрізняється в залежності від вибору клініки і, власне, від рівня розвитку технології проведення біопсії всередині установи. Зараз медичні заклади активно цікавляться новими методиками проведення досить-таки популярного дослідження організму.

Проведення дослідження пункційного

Даний метод передбачає використання голки при взятті необхідного фрагмента. Примітно, що при цьому інформативність процедури вкрай обмежена, так як клітини беруться точково. Однак, найчастіше цього вистачає для того, щоб лікар встановив походження освіти і зміг дати прогнози щодо його розвитку.

Эксцизионное висічення матеріалу

Дану процедуру можна віднести і до діагностичних методів дослідження освіти, і до лікувальних. Така біопсія передбачає повне видалення родимки, завдяки чому експерт володіє достатньою кількістю матеріалу для всецелого обстеження. Це вид процедури застосовується тільки до родимок, які знаходяться на поверхні шкіри і не перевищують розміру в 1 див. Мета такої біопсії в тому, щоб визначити ознаки перетворення пігментного плями в меланому.

Інші способи дослідження утворень

Кожен хороший медик скаже, що біопсія необхідна лише в крайніх випадках, адже проведення такої процедури — це навмисне пошкодження освіти, яке може мати ряд негативних наслідків. До того ж біопсія має деякі протипоказання. В такому випадку роблять цитологічний аналіз підозрілого освіти. Цитологічне дослідження передбачає твір відбитка пігментного ділянки з допомогою притиснення скла до потрібного місця або ж у деяких випадках проводиться легке зняття клітин з поверхні родимки. Такий метод найбільш інформативний, якщо на пігментному плямі спостерігаються виділення.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: