Психосоматика головного болю: 4 емоції, від яких стає лише гірше

Якщо головний біль турбує тебе часто, а ліки не допомагають, саме час згадати психосоматику і зайнятися своїми емоціями.

Психосоматика головного болю: 4 емоції, від яких стає лише гірше

Який біль психосоматичний

Насамперед, це майже завжди хронічний біль. Та, яка або триває дуже довго, або сама по собі, без особливих (хоча так тільки здається) причин, то з'являється, то минає, то знову повертається.

Цей біль часто не пов'язаний із травмами, хворобами, діагностика у лікаря може не показати початкову причину її появи. Аналізи можуть говорити, що людина цілком здорова.

Але при цьому страждаєш ти не менше.

Емоції, які викликають та посилюють головний біль

Психосоматика головного болю: 4 емоції, від яких стає лише гірше

  1. Стрес. Чим більше людина схильна до стресу, тим частіше у неї взагалі виникають психосоматичні захворювання. У тому числі регулярний головний біль. Від стресу кровоносні судини розширюються, що призводить до неприємного симптому.
  2. Гнів, образи, агресивність, тривожність. І ті, що ми висловлюємо, і ті, які тримаємо у собі. Адже злимось ми зазвичай голосно, а від шуму голова просто не може не хворіти. А якщо навпаки мовчимо, як правило, перебуваємо у повній напрузі (зуби стиснуті, м'язи натягнуті) — така напруга завжди викликає біль.
  3. Гіперконтроль. Ти не можеш відпустити думки про все поспіль. Хочеш контролювати все, розірватися на всі справи одразу. Від такого голова, звісно, розриватиметься. Адже твій мозок постійно зайнятий роботою, він не встигає відпочивати.
  4. Гіперактивність. Тут приблизно те саме. Коли в твоєму житті занадто багато емоцій, справ, які ти начебто долаєш, але тіло насправді втомлюється, головний біль може тебе постійно супроводжувати як сигнал про бажаний відпочинок.

Як позбуватися

За будь-якого психосоматичного захворювання важливий комплексний підхід.

Тут допоможуть і знеболювальні, і при цьому лікар може написати заспокійливі.

Дуже важливо навчитися знижувати рівень стресу. Існує багато практик розслаблення – вибирай ту, яка тобі більше подобається.

Розслаблення потрібне і для того, що знизити гіперактивність, контроль, тривожність.

Якщо не виходить самостійно, скористайся допомогою психолога.

Проведи ревізію своїх звичок — переглянь раціон, висипайся, займися фізичною активністю.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua