5 головних вітамінів, які посилять твою засмагу

Незалежно від того, чи загоряєш ти на дачі або на морі, відтінок шкіри хочеться зробити бронзовішим і красивішим. Для цього зовсім не потрібно взагалі не йти з сонця, досить просто вдатися до допомоги вітамінів та мінералів.

5 головних вітамінів, які посилять твою засмагу

Вітаміни та мінерали для меланіну

1. Вітамін С

Він відіграє важливу роль у виробленні організмом меланіну та здоров'я шкіри. Він допомагає регулювати кількість меланіну, що виробляється, працюючи в тандемі з тирозином.

Також вітамін С, що міститься в цитрусових, таких як апельсини, грейпфрути, лимони та лайми, поряд з вітаміном Е, може знизити ризик сонячних опіків, якщо приймати його протягом тривалого часу. Також він допомагає боротися з вільними радикалами, а отже, захищає клітини від пошкоджень.

2. Тирозин

Амінокислота, яка є попередником меланіну. Це означає, що тирозин, що міститься в їжі або харчових добавках, безпосередньо впливатиме на те, скільки меланіну здатний виробляти організм. Інші функції тирозину включають допомогу організму у виробленні різних нейромедіаторів, необхідних для повсякденних функцій.

3. Мідь

Один із найважливіших мінералів, у тому числі для засмаги. Мідь має безліч позитивних впливів на шкіру. Зокрема, він допомагає виробляти колаген, еластин та меланін.

4. Лікопін

Цей антиоксидант є підсилювачем SPF шкіри, він міститься в помідорах та інших червоних та помаранчевих фруктах та овочах.

Тривале перебування на сонці може призвести до пошкодження клітин вільними радикалами, але вважається, що лікопін допомагає їх нейтралізувати, тому може стати додатковим помічником до крему для засмаги.

Лікопін жиророзчинний, тому засвоюється краще, якщо вживати його з корисними жирами.

5. Бета-каротин

Якщо додати до раціону продукти, багаті бета-каротином, таких як морква, помідори, червоний перець, солодка картопля, манго, диня та абрикос, можна підвищити рівень вітаміну А.

Бета-каротин допомагає підтримувати нормальну шкіру та пов'язаний із підвищеним захистом від сонця.

Важливе правило!

Навіть якщо ти хочеш збільшити вироблення меланіну, важливо, щоб його було не дуже багато, так само, як шкідливий і його брак.

Чи варто пити спеціальні вітаміни для засмаги

5 головних вітамінів, які посилять твою засмагу

Сьогодні існує безліч видів таблеток для засмаги для власників світлої шкіри та тих, хто хоче збільшити кількість меланіну. Ці продукти можуть здатися найпростішим способом підвищити рівень меланіну в організмі, оскільки виробники стверджують, що вони можуть допомогти людям засмагнути, не зазнаючи впливу сонця.

Хоча іноді таблетки для засмаги містять барвники, які дійсно можуть змінити колір шкіри, зазвичай вони не впливають на рівень меланіну. Більше того, вони можуть бути небезпечними.

Інші продукти, такі як бронзатори та лосьйони для автозагара, можуть затемнити шкіру та забезпечити деякий захист від ультрафіолетового випромінювання. Однак захист зазвичай мінімальний.

Пити окремі вітаміни, що підсилюють вироблення меланіну, можна. Але важливо при цьому захищати шкіру від ультрафіолету, використовуючи для цього якісні сонцезахисні засоби та високий рівень SPF.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua