Чи дозволяє УЗД легень виявити захворювання?

УЗД легень – сучасна процедура, що дозволяє провести дослідження органів дихання та грудної клітки. Флюорографія та рентген надають навантаження на організм, а ультразвукове дослідження ніяк не позначається на стані здоров’я. З цієї причини його можна проводити в будь-якому віці, незалежно від категорії пацієнта. Жодних неприємних відчуттів під час дослідження не виникає, а лікарі, без сумнівів, призначають дослідженням вагітним у https://www.nikomed.lviv.ua/obstezhennya/uzd-legen/.

Чи дозволяє УЗД легень виявити захворювання?

Підготовка до дослідження

Важливою перевагою методу є те, що жодної підготовки до УЗД немає. Іноді лікар може прописати медикаменти для розрідження мокротиння, щоб переконатися в отриманні правильних результатів. Приймати препарати без призначення заборонено. Пацієнт знімає одяг до поясу, лягає на кушетку, а лікар наносить на грудну клітку гель. Він потрібен для пропускання ультразвукових променів та візуалізації зображення. Тривалість процедури мінімальна, тож можна оперативно поставити діагноз. Пройти обстеження ви можете в https://www.nikomed.lviv.ua/.

Що показує УЗД легень?

Незважаючи на всі переваги, ще не всі клініки почали використовувати цей метод дослідження. Це пов’язано з особливостями його проведення: суть дослідження у тому, що високочастотні хвилі контактують із щільними структурами. Легені не відносяться до таких, тому що всередині них знаходиться повітря. Хвилі не можуть проникати повз кістки, з яких складається грудна клітка. Саме тому візуалізація важка.

Але ультразвук дозволяє виконати діагностику різних захворювань, тому не варто відмовлятися від його проведення. УЗД може показати скупчення рідини та її вид:

  • Транссудат – чиста прозора рідина, що не має запалення, та виникає через проблеми роботи кровоносної системи;
  • Ексудат – запальна рідина, що виникає через бактеріальну або вірусну інфекцію;

УЗД легень призначають не всім. Є певні показання, які є основою проведення дослідження:

  • Поява хрипів;
  • Утруднене дихання;
  • Рідина у плеврі;
  • Мокрота;
  • Кашель;

Якщо є підозри на інфаркт чи наявність сторонніх предметів, це дослідження може бути інформативним. Для оцінки якостей проведеного дослідження, УЗД буде добрим варіантом, оскільки негативного впливу на здоров’я не виявляється. Проводити дослідження дозволяється всім пацієнтам. Сучасна медицина постійно розвивається і пропонує нові способи діагностики. УЗД легень проводиться не у всіх клініках, але поступово, сфера застосування розширюється, що робить лікування ефективним.

Вартість обстеження не висока, тому не варто нехтувати своїм здоров’ям. Отримати висновок лікаря можна відразу після обстеження, що пришвидшить підбір лікування.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua