Користь та шкода часнику: знижує тиск, бореться з мікробами і не тільки (якщо не перевищувати дозування)

Здавна цей продукт використовувався в усьому світі на лікування багатьох захворювань, включаючи гіпертонію, інфекції, укуси змій, а деяких культурах його використовували для відлякування злих духів. Нині такі крайнощі не потрібні, але користь все одно залишилася. Розкажемо, що буде, якщо щодня їсти часник.

Користь та шкода часнику: знижує тиск, бореться з мікробами і не тільки (якщо не перевищувати дозування)

Чому така висока користь часнику для організму людини

Часник має високу концентрацію сірковмісних сполук: тіосульфінати, аліцин (вважається, що антимікробні, антиоксидантні, антитромботичні ефекти пов'язані саме з ним), сполуки сірки (відповідають за протипухлинні ефекти).

Корисні властивості часнику

1. Зниження тиску

Антигіпертензивні ефекти цього продукту (вплив на зниження тиску) були вивчені, але залишаються спірними. І все-таки є дослідження, які показують його користь у цьому.

2. Вплив на здоров'я серця

Згідно з вченими, вживання продукту знижує ризик утворення тромбів. Також було відзначено зменшення обсягу атеросклеротичних бляшок, а також регулярне вживання послаблює пов'язане з віком та тиском збільшення жорсткості аорти.

3. Протипухлинний ефект

Він допомагає знизити ризик розвитку раку шлунка та товстої кишки, проте цей ефект ще вивчається.

4. Антимікробна дія

Дослідження показали, що часник має антимікробну активність щодо грампозитивних та грамнегативних бактерій, вірусів, грибків, паразитів. Тому його можна використовувати для лікування інфекцій – особливо травних, респіраторних та дерматологічних.

5. Підвищення потенції

Користь часнику для чоловіків велика. Його використовують для лікування простатиту, а також здатний поліпшити потенцію. Крім того, продукт блокує дію гормону стресу кортизолу та стимулює вироблення тестостерону – головного чоловічого гормону.

6. Підвищення естрогену

У чому користь та шкода часнику для здоров'я жінки? Він підвищує рівень естрогену – головного жіночого гормону, який із віком знижується, особливо в період менопаузи. Через це знижується щільність кісток, пружність шкіри. Шкода продукт може завдати, якщо вживати його занадто багато. Але про це нижче.

Побічні ефекти при передозуванні

Користь та шкода часнику: знижує тиск, бореться з мікробами і не тільки (якщо не перевищувати дозування)

1. Шкода для печінки

Печінка є життєво важливим органом нашого організму, оскільки вона виконує різні функції, такі як очищення крові, жировий обмін, білковий обмін та видалення аміаку з організму. Згідно з декількома дослідженнями, було виявлено, що часник багатий на сполуку під назвою аліцин, яка може викликати токсичність для печінки, якщо приймати її у великих кількостях.

2. Діарея

Вживання продукту натщесерце може викликати діарею, оскільки він містить газоутворюючі сполуки, такі як сірка.

3. Нудота, блювання, печія

Ще вживання натщесерце може призвести до печії, нудоті і навіть блювоті.

4. Неприємний запах із рота

Основною причиною неприємного запаху з рота є з'єднання сірки.

Користь та шкода часнику: знижує тиск, бореться з мікробами і не тільки (якщо не перевищувати дозування)

Продукт не підходить вагітним, жінкам, що годують, а також страждаючим проблемами зі шлунково-кишковим трактом.

Як вживати часник для здоров'я

Прийом внутрішньо одного-двох зубчиків на день вважається безпечним для дорослих. Вживання надмірної кількості, особливо натщесерце, може спричинити розлад шлунково-кишкового тракту, метеоризм, зміни кишкової флори.

Є думка, що продукт не можна поєднувати з прийомом антикоагулянтів через кроворозріджувальні властивості. Також його рекомендується припинити їсти за кілька днів до операції, оскільки це може посилити кровотечу.

Добова норма

Користь та шкода часнику: знижує тиск, бореться з мікробами і не тільки (якщо не перевищувати дозування)

Рекомендована порція для дорослих становить 4 г (один-два зубчики) сирого часнику на день, одну таблетку сухого часникового порошку по 300 мг двічі-тричі на день або 7,2 г витриманого екстракту на добу.

Чи можна їсти натще

Ні, часник натще користь не принесе. Він має подразнюючу дію на слизову оболонку шлунка і може викликати печію, навіть виразку. Тому їсти його рекомендується разом з іншою їжею.

Який корисніше: варений чи сирий

При тепловій обробці продукт втрачає більшу частину властивостей, тому варений часник користь несе набагато меншу, ніж сирий.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua