Прищі на голові у дитини: причини, лікування, профілактика

Проявитися червоні або інші прищі на голові у дитини можуть до року або в більш старшому віці. Вплинути на подібне порушення здатна недостатня гігієна та інші фізіологічні чинники, після виключення яких великі висипання на обличчі і в області волосистої частини голівки у немовляти і малюка старше проходять. Але часом джерелом прищів виступають патологічні причини, при яких у пацієнта виникають інші тривожні симптоми. У будь-якому випадку, як тільки дитину обсипало, варто звернутися до педіатра і з’ясувати наскільки серйозна проблема.

Прыщи на голове у ребенка: причины, лечение, профилактика

Провокуючі причини

У немовляти і дитини старшого віку дрібні, червоні прищі можуть бути наслідком впливу внутрішніх і зовнішніх джерел. Не варто відразу турбуватися, оскільки подібні висипання, не доставляють дитині занепокоєння, деколи є нормальними і не вимагають лікування. Виділяють такі джерела формування прищиків в області голови у малюка в рік і старше:

 • Алергія. У новонародженого така реакція проявляється при недотриманні годуючою матір’ю певної дієти. У старшому віці у пацієнта можуть виникнути прищики на голові із-за прийому деяких продуктів.
 • Потничка. Відхилення частіше зустрічається в літній час, коли підвищена температура повітря. Також з проблемою стикаються діти, яких батьки сильно кутають в теплий одяг.
 • Дисбактеріоз кишечника.
 • Зараження бактеріальною інфекцією. Впоратися з такими прищами можливо лише за допомогою ліків.

Вплинути на появу прищів невеликої величини може гормональний дисбаланс в організмі дитини. Особливо часто зустрічається у немовлят на тлі пристосування до нових життєвих умов. Впливає на появу висипань на голові зміна кліматичних умов або тривала прогулянка в морозну погоду. У дітей підліткового, шкільного і дошкільного віку причини прищів можуть трохи відрізнятися:

 • Прыщи на голове у ребенка: причины, лечение, профилактика
  Висипання минають самі.

  посилена активність сальних залоз;

 • недостатня підтримка гігієни;
 • відхилення з боку нервової системи;
 • лікарська терапія;
 • предмети для сну, виконані з ненатуральних компонентів;
 • інфекційний вогнище в дитячому організмі.

Великий прищ в районі голови може з’явитися у дитини при порушеній функції надниркових залоз. Для її нормалізації звертаються до лікаря, який пропише необхідні препарати.

Які види є?

У місячної дитини і малюка старше клінічна картина відрізняється, що залежить від типу висипань. Основні різновиди прищів в області обличчя і голови представлено у формі таблиці:

Вид Короткий опис
Білі Мають невелику величину і нагадують маленьке зернятко
Локалізуються під верхнім шаром епідермісу
Є наслідком закупорки сальної залози
Частіше фіксуються у дітей в підлітковому віці
Червоні Поруч шкірні покриви теж червоніють
Якщо протікає запальний процес, то прищі наповнюються гноєм
Чорна вугрі Розташовуються вгорі епідермісу
Рідко викликають свербіж та інші неприємні симптоми
Великий прищ з гнійною рідиною Завжди супроводжуються больовим синдромом
В запущеному випадку у дитини можуть вилазити волосся на голові

Діагностика

При появі прищів в зоні голови або обличчя потрібна консультація педіатра. Лікар оглядає дитину і цікавиться, які симптоми його ще турбують. Як правило, фахівця не представляє труднощів визначити тип висипання по візуальному огляду. Але для з’ясування причини патології вимагається додаткова діагностика. Можливе проведення алергічних проб та інших дерматологічних процедур.

Способи лікування

Лікарська терапія

В деяких випадках потрібна консультація педіатра.

Якщо з’явився червоний прищ на голові у дитини і сильно болить і тривожить, то варто проконсультуватися з педіатром або дитячим дерматологом. У більшості випадків висипання потрібно лікувати за допомогою медикаментозних препаратів, які не чинять негативного впливу на організм зростаючого малюка. Найбільш безпечними є медикаменти у формі мазей і гелів, оскільки вони діють цілеспрямовано на пошкоджену прищами шкіру. У важких випадках дитині прописують системні препарати. Ефективні лікарські засоби наведені приклади в таблиці.

Група Назва Допустимий вік, років
Фармсредства з антисептичним впливом «Скінорен» 12 і старше
«Квотлан» Всі вікові категорії
Іхтіолова мазь З 6-ти
Адсорбуючі речовини проти токсинів «Лактофільтрум» Від народження
«Смекта»
«Активоване вугілля»
«Полісорб» після року Після року
Антибактеріальні препарати «Левомеколь» З 3-х
«Еритроміцин»
Тетрациклінова мазь Не молодше 8-ми

Чи є результат від народної медицини?

Якщо з’явилися білі прищики на голівці дитини і не доставляють сильної тривоги, то можна застосувати природні компоненти. Таке лікування швидше симптоматичне, оскільки рідко усуває першоджерело проблеми. Батьки вдома можуть зварити відвар або настойку, якою миють голову малюку. Впоратися з прищами вдається з використанням таких нетрадиційних рецептів:

 • Прыщи на голове у ребенка: причины, лечение, профилактика
  Кашку з меду і кориці потрібно наносити на запалену ділянку.

  Яблучний оцет. Речовина розводять з водою, після чого протирають уражені області шкірного покриву.

 • Мед і кориця. Готується суміш, дотримуючись пропорції 2:1. На волосиста ділянку голови наносять отриману кашку, а через 30 хвилин змивають проточною водою.
 • Масло чайного дерева. Ліки додається в звичайний шампунь і використовується як звичайний. Засіб чинить антисептичну дію при прищах.
 • Морська сіль. Вдома готують міцний розчин, після чого наносять його на пошкоджений епідерміс голови дитини.

Впорається з прищиками на волосистої ділянці голови вдається за допомогою відвару. Для його приготування потрібні хмільні шишки, подорожник і чистотіл.

Особливості фізіотерапії

Якщо у дитини є прищі в районі голови, то можуть застосовуватися фізіотерапевтичні маніпуляції. Такі процедури рекомендовані для пацієнтів більш старшого віку — школярів і підлітків. Виділяють такі результативні методи терапії:

 • Кріотерапія. На прищики впливає рідкий азот низької температури і новоутворення самостійно проходять. Рекомендовано у разі рясного висипання на голові.
 • Лікування лазером. Призначається дітям, у яких посилено висип.
 • Дарсонвалізація. З її допомогою можливо стабілізувати функцію сальних залоз і відновити клітини епідермісу, а також нормалізувати струм крові.
 • Вплив ультразвукових хвиль. При сильних прищах на голові і вібротерапія допомагає швидше усунути проблему і поліпшити обмін речовин в ураженій зоні.

Профілактика

Легше попередити прищі в районі голови у дитини, ніж займатися їх лікуванням. Не допустити появу порушення вдається за допомогою правильного раціону. Якщо малюка годують грудьми, то за харчуванням стежить годуюча мати. Важливою профілактичною мірою є підтримання гігієни та використання якісних шампунів. Варто також подбати про підбір подушок та ковдри з натуральних матеріалів. Батькам слід ретельніше стежити за станом імунної системи дитини, оскільки при її послабленні ризики появи прищів в районі голови зростають.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
zmorshki.in.ua