Білий прищик на губі дитини: різновиди, профілактика

Білі прищики часто спостерігаються на тілі у новонароджених і малюків старше. Нерідко фіксуються білі пупиришки на губах у дітей, що пов’язано з впливом різних фізіологічних і патологічних причин. Слизові поверхні в цих областях особливо чутливі й частіше за інших зазнають негативного впливу. Подібна проблема у немовляти і дитини старшого віку викликає дискомфорт, пацієнт змушений відмовлятися від їжі із-за тривожної болю. При появі перших неприємних симптомів потрібно здатися педіатра, який визначити причини прищів і підбере лікування.

Белый прыщик на губе ребенка: разновидности, профилактика

Чому виникає?

Багато педіатричні дослідження довели, що шкірний покрив і слизові оболонки новонароджених тонші, ніж у дорослих, тому діти нерідко стикаються з висипаннями різної локалізації, в тому числі в області нижньої або верхньої губи. У дитини жовті або білі дрібні пупиришки можуть бути наслідком порушень з боку деяких внутрішніх органів і систем. Якщо з’явилися прищі всередині рота або зовні губи, то це може вказувати на вплив таких факторів:

  • дерматити різного типу і тяжкості;
  • застосування неякісних або невідповідних засобів по догляду за епідермісом;
  • постійне бажання засовувати пальці або інші брудні предмети в рот;
  • хвороби вірусного або бактеріального походження;
  • застуда;
  • гормональні зміни;
  • недостатнє проведення гігієнічних процедур або їх відсутність;
  • анатомічні особливості організму, внаслідок чого сальні залози зміщуються;
  • звуження проток і закупорка залізистих каналів;
  • механічні пошкодження в області губи.

Різновиди

Білі прищики

Численні безболісні білі прищики на губах вказують на закупорку сальних залоз.

Такий прищик на губі або в куточках рота у малюка найчастіше свідчить про закупорки сальної залози, внаслідок чого формується підшкірний пухирець, наповнений жиром. Висип може бути множинна або утворюється один великий прищ в куті рота, який довго проходить. Ці новоутворення рідко приносять біль та інші неприємні симптоми.

Прозорі висипання

Якщо з’явилася у дитини висип такого типу в області губ, то це свідчить швидше про механічному ураженні слизової оболонки. Часто фіксується на пошкодженій зоні пухирець, який виникає внаслідок регулярного впливу на поверхню ранки зовнішнього середовища. Водяний прищ у дитини може також вказувати на термальний опік, що виникає під час прийому гарячої їжі або напоїв високої температури. Такі висипання, як правило, болючі, особливо при частому впливі на них.

Особливості гнійників

Така різновид прищів менш небезпечна, і пов’язана з проникненням в пори і сальні залози бактерій і інших патогенних мікроорганізмів. Прищик невеликої величини і супроводжується запальною реакцією, при цьому стає явним, коли дозріває і збільшується до великих розмірів. У дитини подібна проблема буває пов’язана з недостатньою гігієною або триманням у роті сторонніх предметів.

Способи позбавлення

Які препарати можна?

Белый прыщик на губе ребенка: разновидности, профилактика
Припинити запальний процес в домашніх умовах можна за допомогою примочок з есенції перманганату калію.

Білі прищі в області губ потрібно лікувати лише після консультації у педіатра і визначення природи їх виникнення. В домашніх умовах можна приготувати ванночки із застосуванням розчину перманганату калію, за допомогою якої вдається усунути запальний процес. При цьому під час лікування варто дотримуватися правила гігієнічності і ретельно стежити за дитиною, щоб він не тягнув брудних предметів в рот. З білими прищами вдається впоратися з допомогою лікарських препаратів, представлених у таблиці:

Медикаментозна група Найменування
Антигістаміни проти алергічної реакції «Кестин»
«Кларитин»
«Зіртек»
«Фенистил»
«Цетрин»
«Кетотифен»
Препарати проти герпесу «Ацикловір»
«Герпевір»
«Зовиракс»
Імуностимулятори «Изопринозин»
«Гропріносин»
Нестероїдні протизапальні засоби «Ібупрофен»
«Нурофен»
«Диклофенак»
Ліки проти гельмінтів «Вермокс»
«Вермакар»
«Немозол»

Дозволені косметичні процедури?

У разі запущеної форми недуги фахівець може призначати кріотерапію для видалення висипань.

Зовсім малюкам усувати таким чином білі прищі на губах не рекомендується, а от дітям постарше можна за призначенням дерматолога. Основу лікування висипань становить правильний догляд за шкірою не тільки області біля рота, але і все обличчя. Можливо позбуватися проблеми в дитячому віці за допомогою масок з натуральних продуктів. Для вмивання шкіри підліткам рекомендується використовувати лосьйони, тоніки, пінки, міцелярно воду і молочко. Якщо прищі великої величини і запущені, то фахівець може прийняти рішення про видалення висипань у дитини за допомогою лазера або кріотерапії.

Ні в якому разі не можна проводити косметичні процедури на власний розсуд, оскільки багато подібні маніпуляції проти білих прищів заборонені в дитячому віці, а інші можуть спровокувати незворотні ускладнення і погіршити стан слизової.

Профілактика

Щоб дитину не турбували білі прищики на губах, рекомендується ретельно дотримуватися гігієни ротової порожнини і області навколо рота. Не варто вживати їжу і напої дуже високої температури, що може призвести до термічного опіку і появи водянистих прищів. Якщо малюкові до року або трохи більше, то варто стежити, щоб він не брав у рот брудні предмети, які можуть стати джерелом занесення інфекції. Обробляти шкірні покриви дитини раннього віку варто якісними уходовыми засобами, щоб не виникало алергічної реакції та інших негативних проявів. Важливо збалансовано харчуватися, щоб дитячий організм надходила достатня кількість вітамінів і не знижувався імунітет.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: