Ось де мікроби: 14 предметів побуту, на яких найшвидше накопичуються бактерії

З приходом коронавірусу ми стали частіше мити руки та користуватися антибактеріальними засобами. Але ось за деякими речами, якими користуємося щодня, ми так і не стежимо, адже на них мільйони бактерій, які можуть бути небезпечними.

Ось де мікроби: 14 предметів побуту, на яких найшвидше накопичуються бактерії

Ми зібрали список найзаселеніших мікробами предметів.

1 Простирадла

Твої простирадла – це живильне середовище для пилових кліщів. Вони можуть жити, вмирати і розмножуватися в твоєму ліжку, живлячись відмерлими клітинами шкіри. При цьому вони можуть викликати алергію та загалом послаблювати імунну систему.

Що робити: Рекомендується прати простирадла не рідше одного разу на тиждень у гарячій воді.

2 Подушки

Всі ми лежимо на купі мікробів, хіба що страшно це не звучало. За деякими оцінками дослідників, до 10 відсотків ваги подушок (і матраців) становлять пилові кліщі.

Що робити: Найчастіше чистити подушки. Або регулярно купувати нові.

3 Зубні щітки

У всіх, що природно, є бактерії у роті. І вони залишаються на щітках. А на відкритому повітрі вони швидше розмножуються.

Що робити: Як слід обполіскувати зубну щітку до та після кожного використання. Бережи їх у сухому, закритому місці. Міняй кожні три місяці або після того, як на щось перехворіла.

4 Косметика

Коли справа доходить до туші для вій, тіней для повік, блиску для губ і пензликів для макіяжу, ти щодня збираєш з їх допомогою бактерії, що живуть на шкірі. Також на них є і свої — якщо косметика лежить вже довго, особливо, якщо неправильно зберігається (у високій вологості, наприклад) Зрештою, це може призвести до забруднення продукту та інфекції.

Що робити: Змінювати косметику після закінчення терміну придатності.

5 Дверні ручки

Ось де мікроби: 14 предметів побуту, на яких найшвидше накопичуються бактерії

Подумай про те, скільки рук стосувалося цих дверей.

Що робити: у громадських місцях можна натягнути на руку рукав на руку та відкрити двері таким чином. А вдома частіше протирати ручки антимікробними засобами

6 Вимикачі

Скільки разів ти вмикаєш і вимикаєш світло за день? Тиждень? Місяць? Рік? І весь цей час на них збираються мікроби.

Що робити: Раз на тиждень протирати вимикачі антибактеріальною серветкою.

7 Ручки холодильника

Ти витягуєш продукти, щоб приготувати сніданок, обід, вечерю. Зазираєш усередину за перекусом. Але як часто ти миєш руки перед тим, як покласти продукти назад? Якщо ти не робитимеш це щоразу, ручки твого холодильника можуть бути заражені тими ж бактеріями, які живуть на продуктах (а на сирому м'ясі, наприклад, можуть бути навіть небезпечні).

Що робити: Раз на тиждень протирати ручки холодильника.

8 Кухонні губки

Поки ми мий посуд, ми буквально переносимо бактерії з однієї тарілки на іншу.

Що робити: перед використанням розігрійте кухонну губку в мікрохвильовій печі протягом 60 секунд. І взагалі змінюй їх частіше.

9 Сільничка та перечниця

Ти завжди торкаєшся до них, але ніколи не миєш. А ще ми переносимо на них бактерії із продуктів.

Що робити: Частіше протирати.

10 Візки із продуктами

До речі, часто вони можуть бути заражені кишковою паличкою. Коли ти береш сирі продукти, бактерії можуть поширитися з рук на ручку і з продукту на візок.

Що робити: Протирай ручку антибактеріальною серветкою (і руки після використання) і обов'язково упаковуй сирі продукти в пакети, щоб знизити ризики.

11 Смартфони

Твій телефон «слід» за тобою скрізь і може лежати будь-де. А потім він стосується твоїх рук та обличчя.

Що робити: Зберігай антибактеріальні серветки в тумбочці і протирай телефон перед сном.

12 Клавіатура

Ось де мікроби: 14 предметів побуту, на яких найшвидше накопичуються бактерії

Давай зізнаємося, ми не миємо руки завжди, коли потрібно — коли перекушуємо, чхаємо, кашляємо, тиснемо руку ще комусь. І при цьому багато хто працює на клавіатурі весь день, кожен день. Тож жодної чистоти від неї чекати не варто.

Що робити: Протирати та ще раз протирати – не забудь пройтися між клавішами.

13 Паркувальні лічильники

Вони піддаються впливу всіх стихій і багатьох рук.

Що робити: Якщо є можливість, плати за допомогою програми.

14 Гроші

Цікаво, що чим менше значення, тим брудніше купюра може бути. Такі купюри, а також дрібниця на кишенькові витрати використовуються набагато частіше, що означає, що вони частіше переходять із рук до рук.

Що робити: наскільки можна розплачуватися карткою.

Звичайно, немає ніякого способу уникнути впливу мікробів усіх разом. Одним з кращих способів уникнути захворювання та поширення мікробів, як і раніше, є ретельне миття рук зі звичайним милом і проточною водою протягом дня. Якщо не можеш вимити руки, рекомендується використовувати дезінфікуючий засіб на спиртовій основі, що містить щонайменше 60 відсотків спирту.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua