Емоційне переїдання: через що виникає і як із цим впоратися

Щоразу, коли нервуєш, рука тягнеться до солодкого, жирного та шкідливого?

Емоційне переїдання: через що виникає і як із цим впоратися

1 Докладай свідомих зусиль для планування кожного прийому їжі та перекушування

Регулярно харчуючись протягом дня, ми налаштовуємо себе на успіх. Якщо ж трапляється стрес (чого в реальному житті, на жаль, не уникнути), емоційний голод переростає у фізіологічний, і тоді важче зробити здоровий вибір. Планування сніданку, обіду, закусок та вечері утримує від бездумної їжі лише тому, що зірки сьогодні зійшлися неправильно.

2 Спочатку знайди хвилинку, щоб охолонути від стресу

Логічне слідство попереднього пункту. За аналогією з тим, що не варто вирушати в магазин на голодний шлунок, після сильних емоцій краще заспокоїться трохи — наприклад, прогулятися. Дивишся, і апетит зменшиться.

3 Тримай рот зайнятим

Але іноді, навіть після довгої прогулянки, бажання перекусити у стресовій ситуації нікуди не йде — особливо якщо це день, коли, скажімо, сімейні проблеми особливо давлять на тебе. Замість того, щоб одразу переходити до закуски, краще пожувати трохи жувальної гумки або випити чаю. Іноді, щоб відволікти мозок від їжі, потрібне відчуття, ніби кладеш щось у рот. У результаті спритність рук та жодних калорій.

4 Не заощаджуй на воді та сні

Емоційне переїдання: через що виникає і як із цим впоратися unsplash

Нерідко зневоднення чи втома можна сплутати з голодом чи потягом до їжі, враховуючи, що відчуття досить схожі. Коли ти не п'єш достатньо рідини, організм починає використовувати цукор для отримання енергії, викликаючи бажання чогось солодкого – хоча потрібна лише вода. А коли ти втомишся, захочеться отримати заряд енергії від їжі, навіть якщо насправді не голодна (до того ж їжа може ускладнити засипання). Висновок – більше відпочивай і не допускай спраги.

5 Насолоджуйся перекусом, але роби це цілеспрямовано

Якщо ти вдається до закусок як короткочасного втіхи від стресу, фахівці радять взяти “міні-тайм-аут”, щоб просто побути чесною сама з собою. Протягом цих кількох хвилин зроби кілька глибоких вдихів і прислухайся до того, що відчуваєш, перш ніж піддатись бажанню негайно поїсти. Навіть якщо в результаті вирішиш з'їсти морозиво (що, чесно кажучи, іноді просто необхідно!), Це сприйматиметься як свідоме рішення і позбавить подальших самотерзань.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua