Завтра точно почну: де знайти мотивацію для схуднення

Завтра точно почну: де знайти мотивацію для схуднення

Плануючи розпочати нове життя з понеділка, з нового року, з настанням весни, можна так ніколи і не зробити перший крок 

Здобути фігуру мрії, хизуватися в стильному вбранні і ловити на собі захоплені погляди хочуть тисячі дівчат, але робити кроки до цієї мети так непросто: після роботи тягне не в зал на тренування, а додому, щоб затишно влаштуватися на дивані. А шматочок торта виглядає куди апетитніше відвареної броколі.

Хтось намагається лаяти себе за «неправильну» їжу та лінощі, але психологи точно знають: такий підхід приведе не до результату, а до зриву та набору ваги. Тоді де ж знайти мотивацію для того, щоб стати стрункішою та вести здоровіший спосіб життя?

Знайдіть радість

Іноді в мережі можна знайти поради тішити себе, досягнувши якоїсь мети: наприклад, тримали дієту два тижні – сходіть у ресторан і замовте порцію тірамісу. Але так мозок сприймає новий спосіб життя як випробування і активно виробляє кортизол, а ви постійно відчуваєте тривожність і стрес.

Знайдіть радість не в подоланні, а в процесі: ЗОЖ сильно дискредитований, він не має нічого спільного з тренуваннями, що виснажують, і сумним жуванням листочка салату. Нехай ваш сніданок, обід та вечеря буде смачним, а почуття легкості після їжі дарує додаткову радість. Вибирайте активність, яка подобається, щоб чекати на заняття із задоволенням.

Спробуйте нове

Міняти спосіб життя — дуже цікаво, цей процес можна перетворити на марафон відкриттів. Спробуйте нове! Шукайте корисні продукти та поєднання, які ще не встигли оцінити, відвідуйте нові тренування або просто більше гуляйте, вибудовуючи незвичні маршрути.

Відзначайте усі позитивні зміни

Ні, мова не лише про цифру на терезах! Заведіть блокнот, в який записуйте все нові відчуття та емоції: змогли піднятися на п’ятий поверх без задишки, зрозуміли, що наїлися одним сирником і прибрали другий, почали засипати швидше та легше посипатися.

Повертайтеся до цього списку, коли здасться, що ви в чомусь обмежуєте себе і обмежуєте.

Думайте, що це не назавжди

Тренери та дієтологи запевняють, що ЗОЖ — це вибір на все життя. І стає так сумно! А як же шашлик, що капає жиром на вугіллі? А вино на літній веранді кафе чи фільм, який ви дивитеся, насолоджуючись величезним шматком піци?

Забудьте про “назавжди”: все це ви зможете дозволити собі у будь-який час. Навіть у період жорсткої дієти. Такий підхід менш стресовий: ви пам’ятаєте, що якщо під час перерви на обід випробуєте бажання з’їсти бургер, то підете і з’їсте його, а потім продовжите дієту.

Відсутність заборон призводить до того, що обмежувати себе стає набагато простіше.

Будьте орієнтовані на людей

Якщо ваш тренер – чудова смішна дівчина, з якою можна побалакати під час занять, ви почнете їздити у фітнес центр із великим задоволенням. А зустріч із подругою можна щотижня організовувати на танцях чи йозі.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua