Значення імені та по батькові

Кожна людина від народження отримує ім'я та по-батькові без своєї на це згоди. Ми чуємо їх із перших років життя, ідентифікуємо себе з ними. Тому цілком очевидно, що ім'я та по батькові так чи інакше впливають на характер та долю людини.

Трішки історії

Значення імені та по батькові

З давніх-давен ім'я служило не тільки для позначення особистості, але і як засіб захисту від злих духів. Люди вірили, що довкілля – це жива матерія. Все, що було довкола, використовувалося як імена.

У язичницькі часи на Русі дітей називали зі змістом: Ждан (той, на кого чекали), Любомила (кохана і мила), Хоробр.

Із поширенням християнства імена стали можливістю закріплення культу святих. Дітей, як правило, називали за святцями.

Після Жовтневої революції виникло таке поняття, як «ім'ятворчість». Держава віддалилася від церкви, і батьки отримали можливість називати дітей як завгодно. А ще стало розвиватися явище, коли люди почали давати імена, пов'язані з революцією та її лідерами, технічним прогресом. Так з'явилися імена: травень, Жовтня, Владлен, Нінель, Енергія, Рем (революція, електрифікація, машинобудування).

Починаючи з 50-60-х років, провідним фактором вибору імені дитині стає мода. Так, у певні періоди часу народжується багато Юрієв (на честь Ю. Гагаріна), Валерієв (на честь В. Чкалова).

Сучасний світ – це період креативу. Дітей тепер називають якомога рідкіснішим і красивішим ім'ям, при цьому часто на увазі втрачається подальша доля власника такого «позивного». Складно уявити собі майбутнє людини з ім'ям та по-батькові Твіттер Сергійович, Диявол Валерійович чи Принцеса Олександрівна.

Походження по батькові

Значення імені та по батькові

По-батькові відсутня у багатьох країнах Заходу, а з давніх-давен існує тільки у східних слов'ян. Воно розвинулося з типу іменування по батькові чи далекому родичу чоловічої статі. Сталося це невипадково. У період зростання ролі окремих пологів ставало важливим знати, хто син чи онук. Значення по батькові було в тому, що люди могли знати, хто відповідальний за виховання тієї чи іншої дитини, він дарував його володарю певний соціальний статус.

Значення імені у нумерології

Значення імені та по батькові

Відповідно до вчення про магічні властивості чисел, визначає характер і долю значення імені та по батькові людини. Це поєднання букв і звуків впливає також і на вроджені здібності, енергетику, темперамент. Велике значення має як повне ім'я, а й зменшувальне: вони обоє впливають на особистість.

З'ясувати свій числовий код можна за спеціальною таблицею, де кожній літері російського алфавіту присвоєно свою цифру. Складати до отримання однозначного числа.

Значення імені та по батькові

Наприклад, розрахуємо код імені Вероніка. Привласнюємо кожній букві цифру згідно таблиці, потім складаємо:

3+6+9+7+6+1+3+1=36=3+6=9.

Число імені Вероніка – 9.

Кожному коду відповідає свій опис рис характеру та долі. Характер на ім'я та по батькові розраховується шляхом складання чисел і того й іншого.

Повне розшифрування особистого коду можна легко знайти за бажання, тому наведемо лише коротке, для загального ознайомлення.

 • 1 – незалежний, амбітний лідер, який бажає у всьому бути першим;
 • 2 – доброзичлива, поступлива людина, для якої найважливіше в житті – це стосунки з навколишнім світом;
 • 3 – любитель оригінальності, душа компанії та оптиміст;
 • 4 – працелюбний, надійний та врівноважений практик;
 • 5 – різнобічний ентузіаст та ініціатор всього нового;
 • 6 – людина гармонії та справедливості;
 • 7 – одинаки, які прагнуть досліджувати світ і прагнути до досконалості;
 • 8 – рішуча, нічого не бере на віру, безстрашна особистість;
 • 9 – чудовий аналітик та аматор свободи.

Чи вірите ви у вплив чисел на життя людини чи ні, однозначно те, що вплив імені та по батькові відбувається як мінімум двома шляхами:

 1. Підсвідоме сприйняття слів, значення яких мало зрозуміло.
 2. Асоціації, пов'язані зі звучанням або з людьми, які носили наше ім'я, та їхньою долею.

Самі того не бажаючи, ми можемо повторювати шлях родича, на честь якого отримали ім'я або по батькові, або ж намагатися свідомо наслідувати приклад тезки, що нас надихає.

Вибір імені згідно з по батькові

Значення імені та по батькові

Серед фахівців, які займаються енергетикою людини, існує думка, що якщо назвати нового члена сім'ї ім'ям тата, то це може погано позначитися на малюку. Такі варіанти, як Костянтин Костянтинович, Олександра Олександрівна чи Петро Петрович позбавляють дитину додаткового родового захисту.

Для того щоб правильно підібрати ім'я малюкові, важливо виходити з по-батькові наступним чином:

 • або посилити та поглибити якості, властиві імені батька;
 • або доповнити відсутні.

У будь-якому випадку не забувайте, що ім'я та по-батькові – це ще не вирок. Завжди можна змінити своє життя ціною власних зусиль та вибору!

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua