Значення імені Тетяна. Характер та доля, походження, сумісність

Тетяна – давнє ім'я, яке неодноразово оспівувалося відомими письменниками. Наприклад, можна згадати пушкінську Ларіну. Значення імені Тетяна – “упорядниця”, “засновниця”. Колись воно користувалося великою популярністю у росіян, зараз зустрічається все рідше.

Походження імені Тетяна, його історія

Грецька теорія подобається найбільшій кількості лінгвістів. У чому полягає ця версія походження імені Тетяна? Воно утворилося від слова “татто”, яке перекладається як “засновувати”, “ставити”. Отже, значення його – “упорядниця”, “засновниця”.

Значення імені Тетяна. Характер та доля, походження, сумісність

Римська теорія також має своїх послідовників. Вони вважають, що ім'я є жіночою формою чоловічого імені Татій, яке колись носив один із відомих сабінських правителів. У разі йому приписується значення «миротвориця».

Походження імені Таня не викликає запитань. Воно є стислою формою. Також близькі можуть називати Тетяну Татусею, Танюсею, Танечкою, Татою, Ташею, Тусею, Танюхою.

У нашу країну ім'я надійшло за поширенням християнства. Протягом кількох століть воно було затребуваним, проте останніми роками вийшло з моди.

Свята покровителька

Тетяна має свою покровительку. Один багатий і почесний римлянин таємно прийняв християнство. Свою дочку він виховав у новій вірі, прищепив їй любов до духовного способу життя. У дорослому віці Тетяна Римська повністю відмовилася від матеріальних благ. Вона стала дияконісою Римської церкви.

За часів переслідування християн діву Тетяну схопили. Жінка була піддана жорстоким тортурам, але це не змусило її відкинути свою віру. Легенда говорить, що діві вдалося приборкати розлюченого лева, на поживу якому її покинули. У результаті мученицю було обезголовлено разом зі своїм батьком. Вона вважається покровителькою всіх Тетян та студентів.

Дитина

Розбійниця та артистка – так можна охарактеризувати дівчинку на ім'я Тетяна. Вже у дитинстві їй подобається брати на себе роль лідера. Танюша – життєрадісна та товариська дитина. Вона постійно конфліктує з однолітками, обстоює свою думку.

Значення імені Тетяна. Характер та доля, походження, сумісність

Мама і тато не повинні залишати дитину без нагляду. Має стільки енергії, що їй не вдається всидіти на місці. Не можна сказати, що Тетяна не слухається спеціально. До батьків вона ставиться з повагою.

Підліток

Значення імені Тетяна та у підлітковому віці впливає на свою володарку. Дівчинка прагне знань, їй подобається розширювати свій кругозір. Однак їй не просто зосередитися на чомусь надовго, не вистачає посидючості. Проблеми в школі у Тані можуть виникнути лише через небажання чітко дотримуватися правил. Можливі конфлікти з учителями.

Тетяна росте артистичною дівчинкою, із задоволенням займається танцями та співом. Якщо один творчий гурток їй набридає, вона відразу записується в інший. Настрій постійно змінюється. Тані не подобається, коли хтось інший стає центром уваги.

Характеристика

На характер кожної людини впливає походження та значення імені. Тетяна – яскрава особистість, володарка сильного характеру. У цій жінці поєднуються емоційність та рішучість, твердість та м'якість. Їй властива воля до перемоги, внутрішня сила. Навколишніх полонить її артистизм, неповторний шарм у словах, жестах, поведінці.

Значення імені Тетяна. Характер та доля, походження, сумісність

Спілкуватися з Тетяною приємно, вона інтелігентна, справляє враження великосвітської жінки. Над своїми манерами вона працює протягом усього життя, намагається довести їх до досконалості. Альтруїсткою цю жінку назвати не можна. Вона не пожертвує своїми інтересами заради інших. Таня вміє слухати, при необхідності може виявити співчуття, але не більше. Терпіміша і добріша вона стає з віком.

Діяльна, рішуча, самолюбна, іноді нахабна – така Тетяна. Вона оптимістка, ніякі біди не здатні вибити у неї з-під ніг ґрунт. Таня лягає спати в повній впевненості, що завтрашній день виявиться кращим за вчорашній. Конкуренція її дратує, але вона може взяти під свою опіку тих, хто слабший.

Значення імені Тетяна впливає самооцінку. У цієї жінки вона трохи завищена, що нерідко створює їй проблеми. Таня здається собі найкрасивішою та найрозумнішою, відчуває свою перевагу над іншими. Вона розумна, але не завжди може це використовувати через надмірну амбітність та емоційність. Вона хитра, проте власники аналітичного складу розуму легко прораховують її хитрощі. Тетяна – вроджений маніпулятор, їй подобається впливати на своє оточення. Цій жінці хочеться, щоб люди хвалили її, захоплювалися нею. Іноді досить незначного приводу, щоб вона оголосила когось своїм особистим ворогом.

Доля

Як складається життя жінки на ім'я Тетяна? Значення імені Тетяна на це впливає. Його володарка постійно намагається стрибнути вище за голову. Її підвищена самооцінка може створювати їй серйозні проблеми. Проте Тетяна не надає великого значення своїм невдачам. Вона отримує уроки зі своїх помилок і йде далі.

У Тані відсутні суворі моральні принципи. Вона чинить по-різному залежно від обставин.

Дружба, спілкування

Тетяна – товариська людина, вона легко знаходить спільну мову з новими людьми. Проте подруг цієї жінки мало. Це з тим, що дружба немає для неї особливого значення. Друзі потрібні їй лише для того, щоб самостверджуватись.

Дружні стосунки Таня воліє зав'язувати із чоловіками. У жінок мимоволі бачить конкуренток.

Сексуальність

Тетяна подобається протилежній статі, чоловіків приваблюють її артистизм та чарівність. У молодості вона схильна до випадкових зв'язків, доступна. З віком Тетяна стає стриманішою, починає ретельніше вибирати партнерів. Привернути її увагу легко успішному та заможному чоловікові.

Значення імені Тетяна. Характер та доля, походження, сумісність

Тані властива сексуальна розкутість, вона природжена спокусниця. Вона помітно пожвавлюється у присутності того, хто їй подобається. Цій жінці подобається домінувати у сексі. Вона швидко збуджується, може поводитися агресивно. Власниця імені часто сама виявляє ініціативу.

На місце Тетяна ставить власне задоволення. Задоволення партнера не так важливо. Часто вона розглядає чоловіка лише як інструмент, призначений для вгамування пристрасті.

Шлюб, сім'я

Що відомо про сімейне життя Тетяни, значення імені впливає на неї? У цієї жінки розвинене почуття власності, яке вона може плутати з любов'ю. Для неї дуже важливо підпорядкувати собі чоловіка, переробити його під себе. Однак Таня нізащо не погодиться жити зі слабким чоловіком, підкаблучником. Вона прагне бачити у своїй другій половині сильну особистість і водночас хоче керувати.

Розлучення Тетяна розглядає лише як крайню міру, йде на це неохоче. Для неї важливе матеріальне благополуччя, стабільність. Вона швидше пробачить чоловікові зраду, ніж погодиться на розлучення. Тетяна належить до категорії жінок, які не люблять «виносити сміття з хати».

Сентиментальність Тані далека від того, що негативно позначається на її відношенні з родичами. Вона – строга мати, яку діти побоюються. Хороші стосунки зі спадкоємцями у неї складаються лише тоді, коли вони дорослішають.

Власниця імені – хороша господиня, вона із задоволенням займається своїм будинком.

Сумісність імен

Жінці на ім'я Тетяна підходять не всі чоловіки. Щастя на неї чекає у шлюбі з Дмитром, Григорієм, Анатолієм, Борисом, Олегом, Степаном, Валерієм, Сергієм, Іваном. Нічого не вийде з її стосунків із Геннадієм, Кирилом, В'ячеславом, Станіславом, Пилипом.

Кар'єра, бізнес

Чим варто зайнятися володаркою імені Тетяна? Значення імені важливо враховувати при виборі професії. Ця жінка – непересічна особистість, якій найбільше підходить творча діяльність. Журналістка, актриса, співачка, режисер, дизайнер – Тетяна має багато варіантів. Нотку креативу ця дама привносить у все, що береться.

Значення імені Тетяна. Характер та доля, походження, сумісність

Для Тані важливу роль відіграє визнання колег, начальства. Вона прагне виконувати свою роботу добре, любить отримувати компліменти. Ця жінка чудово справляється з організаторською діяльністю. Вона вроджений керівник, здатний керувати і маленьким, і великим колективом.

Підприємництво – шлях, який їй підходить. Таня готова працювати добу безперервно, якщо в неї є мета, яка її надихає. Честолюбство, ділова хватка, навички маніпулювання – все це дозволяє їй стати успішною бізнес-леді.

Таємниці

Тетяна здатна здивувати і тих, хто її добре знає. Жінка емоційна, тому лише деякі звертають увагу на її здатність швидко орієнтуватися у ситуації. Власниця імені все схоплює на льоту, має прекрасну пам'ять.

Значення імені Тетяна. Характер та доля, походження, сумісність

Інтуїція – ще один секрет Тетяни. Вона вміє передбачати події, вчинки оточуючих. Це дозволяє їй уникати помилок. Тетяна відчуває, як їй варто поводитися з тією чи іншою людиною.

Здоров'я

Здоров'я у Тетяни досить міцне. Цій жінці слід побоюватися всіляких фізичних травм, стежити за станом очей та зубів. Її слабке місце – травна система. Самопочуття Тетяни безпосередньо залежить від її харчування. Цій жінці показано здорову дієту.

Захоплення, хобі

Значення імені Таня свідчить про її допитливість. Ця жінка має широке коло інтересів. Тетяна енергійна, тому їй неодмінно варто займатися якимось видом спорту. Вона може всерйоз захоплюватися танцями.

Нові знання Тетяна отримує з книг. Сьогодні вона може читати роман любові, а завтра – фантастичний твір. Нудьгу ця жінка розганяє за допомогою подорожей. Їй подобається досліджувати чужі країни.

Гороскоп

Позначення імені Тетяна – “упорядниця”, “засновниця”. На її характер також впливає знак Зодіаку.

Значення імені Тетяна. Характер та доля, походження, сумісність

 • Тетяна-Овен амбітна, сповнена енергії. У неї завищена самооцінка, вона нерідко намагається стрибнути вище за голову. Більшість своїх планів вона не здійснює. Тетяні-Овну подобається маніпулювати оточуючими, вона може робити це не лише м'яко, а й агресивно. Заслужити прихильність цієї жінки допомагає лестощі. Вона – романтична натура, для шлюбу шукає коханця та партнера.
 • Тетяна-Телець консервативна, остерігається змін. Завзятість, цілеспрямованість, працьовитість – якості, що допомагають їй пробивати дорогу у житті. Ризикувати ця жінка не любить, тому досягає меншого, ніж могла б. Настрій Тетяни-Тельця постійно змінюється, ця жінка може кидатися з крайнощів у крайність. У сім'ї вона намагається домінувати, ревнощі їй не знайомі.
 • Тетяна-Близнюки потайлива, рідко каже правду. Порожні розмови їй не до душі, вона віддає перевагу мовчанню. Виділятися з натовпу ця жінка не любить, рідко виявляє ініціативу, боїться відповідальності. При необхідності Тетяна-Близнюки стає дотепною та товариською, справляє приємне враження. Навколишні часто заздрять її ерудиції. У відносинах їй важливе порозуміння.
 • Тетяна-Рак витончена, приваблива. Достатньо незначного приводу для того, щоб вона образилася. Ця жінка може бути кокеткою, але їй не властиві вульгарність і вульгарність. Тетяна-Рак вміє зберігати таємниці, не схильна до інтриг та пліток. Навколишні часто вибирають її на роль хранительки своїх секретів. Ця жінка – дуже вірна людина, це стосується і сімейного життя, і дружніх стосунків. Вона ненавидить насильства, безкультур'я. Від своєї другої половини ця дама чекає на турботу.
 • Тетяна-Лев любить перебувати у центрі уваги. Про неї можна сказати, що вона “довго запрягає, але швидко їде”. Ця жінка має авторитет у оточуючих, до її порад прислухаються. Тетяна-Лев розумна, шляхетна. Великі неприємності їй завдає її запальність. У коханні вона не відрізняється розсудливістю, легко створює собі проблеми на порожньому місці.
 • Тетяна-Дева відрізняється допитливістю, комунікабельністю. Цій жінці нелегко всидіти на одному місці. Вона справляє враження справжньої леді. Ця жінка може бути благородною, доброю і терплячою, також вона буває обачливою і холодною. Немає причини, яка змусить її звернути з обраного шляху. Вона – чудова господиня, оточує турботою домочадців.
 • Тетяна-Терези чутлива, добра, скромна. Вона швидше поступиться, ніж вплутається в суперечку. Делікатність і сором'язливість не дозволяють їй зробити карколомну кар'єру. Вона має природне почуття прекрасного, уникає всього потворного. У відносинах Тетяна-Терези вкрай перебірлива. Насамперед вона ставить свою свободу.
 • Тетяна-Скорпіон уперта, важлива. Вона має принципи, якими вона ніколи не поступається. Її не можна назвати обачливою, людині, що потребує, вона віддасть останню сорочку. Її енергії вистачить на десятьох. Тетяна-Скорпіон не вміє прощати образи, їй властива недовірливість. У сімейному житті вона сама створює собі проблеми своєю ревнощами.
 • Тетяна-Стрілець розумна, раціональна, самодостатня. Їй легко вдається піднести себе у вигідному світлі. Ця жінка має широкий кругозір, багато вміє. Головний її недолік – марнославство. Від коханого чоловіка вона здатна впасти у залежність.
 • Тетяна-Козеріг приваблива, врівноважена, спокійна. Друзі та родичі завжди можуть розраховувати на її допомогу. Сама вона просити про ласки не вміє, зі своїми проблемами бореться на самоті. Нерозділене кохання не для неї, головний її принцип – все чи нічого.
 • Тетяна-Водолій добра, наївна, має м'який характер. Злість та заздрість не знайомі цій жінці. З неї виходить прекрасний друг, вона вміє слухати та співпереживати. У Тетяни-Водолія тверді переконання, які вона завжди готова відстоювати. Нерідко ця жінка пізно виходить заміж. У сім'ї вона не терпить домобудівництва, цінує свою свободу.
 • Тетяна-Риби комунікабельна, дисциплінована, відповідальна. Вона не дуже впевнена в собі, постійно потребує схвалення оточуючих. Обдурити її складно, правду вона бачить такою, якою вона є. Ця тендітна і ніжна панночка здатна зачарувати будь-якого чоловіка.

Знання відповіді питанням у тому, що означає ім'я Тетяна (значення імені Тетяна), допоможе краще зрозуміти його власницю.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua