Іменини 24 липня: кого вітаємо?

День іменин – це особливе свято у житті кожного православного віруючого. Чому? Тому що це день пам'яті святого, на чию честь охрещений іменинник. Здавалося б, день пам'яті, і раптом – свято. Чого ж святкового у даті переставлення?

У християн немає смерті. Вони заплющують очі тут і відкривають у житті вічному. Але ми відволіклися. Поговоримо сьогодні про тих, чиї іменини 24 липня святкуються.

Кого вітаємо?

У вашому оточенні є Ольга? А Олена? Можливо, Аркадій чи Лев? Якщо хоча б на одне запитання ви відповіли “так”, то не забудьте про те, що іменини 24 липня у цих людей.

Хоча, зачекайте. Точна дата іменин лише у Ольг та Олен. Що стосується Аркадіїв та Львів, все залежить від того, на честь якого святого хрещена людина. Якщо ім'я надано йому на честь преподобного Аркадія Вяземського та Новоторзького, тоді сміливо вітайте.

З Левами та сама історія. 24 липня іменини у преподобного Лева (що в печерах). На жаль, знайти якусь інформацію про це святе не вдалося. Найчастіше хлопчиків із цим ім'ям хрестять на честь Лева Оптинського — великого старця Оптиної Пустелі. Але день його пам'яті не 24 липня.

Знову відволіклися. Тепер докладно поговоримо про святу рівноапостольну Ольгу (Олену) і преподобного Аркадія Вяземського.

Іменини 24 липня: кого вітаємо?

Аркадій Вяземський

Які чоловічі імена іменини 24 липня? Як ми з'ясували, у Аркадій, названих на честь преподобного Аркадія Вяземського. Що це за святий?

Він народився у сім'ї простих, але дуже благочестивих християн. Батьки навчили майбутнього святого молитви. А сам він палав любов'ю до Бога. З юності преподобний Аркадій прийняв він подвиг юродства. Харчувався милостиною, спав у лісі чи на церковній паперті. То був лагідний, добрий і цнотливий юнак. Його духовним наставником був преподобний Єфрем Новоторзький. Під керівництвом вчителя юнак уникав духовних небезпек.

Поголос про преподобного Аркадії стрімко розлітався серед людей. Поради його завжди були точними, а передбачення збувалися. Народ потягнувся до праведника. Але той, уникаючи слави людської, пішов у верхів'я річки Тверці. Там поділив юний подвижник праці зі своїм наставником. Що це були за працю? Заснування монастиря та храму на честь святих праведних князів Бориса та Гліба.

Після того, як монастир був збудований, юнак надійшов туди. І прийняв чернечий постриг. Преподобний Аркадій повністю довірив своє життя своєму наставнику, слухав його у всьому. Подвиг слухняності дуже тяжкий, потрібно повністю відсікти свою волю. Чим молодий подвижник і займався. Після смерті свого вчителя юнак жив за його завітами. А через кілька років вирушив за своїм наставником до Господа Бога.

Як ми з'ясували, іменини 24 липня відзначають Аркадії, охрещені на честь свого Вяземського та Новоторзького покровителя.

Іменини 24 липня: кого вітаємо?

Княгиня Ольга (Олена)

Читач здивується. Як це так? Йдеться про рівноапостольну Ольгу. До чого тут Олена?

Справа в тому, що у хрещенні княгиня отримала ім'я Олена. Історія розповідає нам про те, що майбутня рівноапостольна княгиня була простою дівчиною. Не було в неї ні родини багатої, ні срібла та злата. Простолюдинка, загалом. І довелося трапитися, що відбулася зустріч її князем Ігорем Рюриковичем. Ольга сподобалася йому настільки, що коли він зібрався одружитися, то вибір припав на цю просту дівчину.

У шлюбі народився син Святослав. А Ольга овдовіла. Ігоря, як ми пам'ятаємо з курсу історії, було вбито в черговій битві. Довелося вдові брати кермо влади Руссю в свої руки. І правила вона за свідченнями, що дійшли до нас із літопису, як розумний і міцний чоловік, а не як слабка жінка.

Прийнявши святе хрещення з ім'ям Олена, Ольга почала проповідувати віру в Христа. Ось і повстав син проти матері своєї. Він відмовлявся від того, щоб звернутися до християнства. Дотримувався язичництва. Ольга віддала йому трон, а сама цілком присвятила своє життя благодійності.

Рівноапостольна княгиня звела православний храм на місці поховання першого князя — християнина Аскольда.

Багато довелося постраждати княгині. Вона дожила до похилого віку, навчала своїх онуків християнській вірі. Але хрестити їх не сміла, побоюючись гніву сина-язичника. Ользі було відкрито, що син її помре страшною смертю. Так воно й вийшло: Святослав був убитий князем Курею. А з черепа його князь печенізький зробив чашу та пив із неї.

Володимир – онук рівноапостольної Ольги – хрестив Русь. Він зробив те, чого так хотіла княгиня.

24 липня жіночі іменини за церковним календарем відзначають ті, хто охрещений з ім'ям Ольги. На честь рівноапостольної княгині.

Якщо ж дівчинка отримала у хрещенні ім'я Олена, на честь хрестиного імені Ольги, то цього дня вона відзначає день іменин.

Іменини 24 липня: кого вітаємо?

Трохи про день ангела

Хто має ангела 24 липня? Хтось почне перераховувати святих, про які ми розповіли вище. І помилиться. День ангела – це не день іменин. Різниця в тому, що ангел – дух безтілесний. Він дається кожному при хрещенні. А хрестять людину на честь того чи іншого святого. Таким чином, у кожного з нас два покровителя: святий, ім'я якого ми носимо, і ангел-охоронець.

Іменини 24 липня: кого вітаємо?

Так от день ангела у всіх людей спільний. Він святкується на архістратигу Михайла та Собор безтілесних Сил. А саме – 21 листопада. А день іменин індивідуальний у кожного. Так, Ольга відзначає свої іменини 24 липня, Катерина – 7 грудня, Олександра – 6 травня.

Іменини 24 липня: кого вітаємо?

Резюмуємо

Ми дізналися про людей, чиї іменини за церковним календарем 24 липня. Виділимо основні аспекти:

  • Цього дня вітають Аркадіїв, охрещених на честь преподобного Аркадія Вяземського та Новоторзького.
  • Олени святкують день іменин, якщо вони здобули ім'я на честь рівноапостольної Ольги, яка прийняла хрещення з ім'ям Олена.
  • Ольги, як говорилося вище.
  • Леви. Але хрестять на честь преподобного Лева (що в печерах) дуже рідко. Інформація про цей свято практично відсутня.

Висновок

Тепер читачі знають, хто має іменини 24 липня. І кого треба буде привітати цього дня.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua