Іменинники 31 липня за православним календарем

31 липня іменини відзначають лише чоловіки. Список імен досить великий. 6 шанованих у православній церкві святих, а отже, і володарі одного з 6 імен відзначатимуть 31 липня іменини за церковним календарем.

Опанас – “безсмертний”

31 липня чоловічі іменини відзначає носій такого імені, як Опанас. Його ім'я пов'язане зі святим великомучеником Опанасом, який жив у 284 році в Єгипті. Він проповідував християнство і не піддався на вмовляння зректися його. Був обезголовлений імператором-язичником.

Ім'я накладає відбиток долю людини. Чоловіки з ім'ям Опанас сильні і мужні, але дуже поступливі. Люблять вирішувати складні завдання і навіть у похилому віці дуже допитливі. Афанасії дуже творчі та непередбачувані особистості. Найвідоміші російські носії цього імені – це Афанасій Фет (поет, письменник), Афанасій Нікітін (мандрівник).

Іменинники 31 липня за православним календарем

Омелян – “улесливий”, “пристрасний”, “суперник”

Носії досить рідкісного імені Омелян також відзначають свої іменини 31 липня. У цей день вшановується пам'ять святого мученика. Прихильник християнської віри, будучи рабом, зруйнував храм язичницьких ідолів, за що був засуджений до страти через спалення.

Головною особливістю характеру Омеляна є ідеалізм. Носії цього імені дуже вимогливі як до себе, а й оточуючим. Динамічний розум та відмінне почуття гумору роблять Омеляна лідером у багатьох сферах життя.

Найзнаменитішими Омелянами в Україні були Омелян Пугачов (голова селянського повстання), Омелян Маленков (герой війни, громадський діяч).

Іменинники 31 липня за православним календарем

Іван – “милість Божа”

Чоловічі іменини 31 липня можуть відзначати усі Івани. У цей день вшановується пам'ять святого Іоанна Печерського.

Іоанн Багатостраждальний святий, який уникнув пристрасті і розпусти людської, зберігаючи незайману чистоту в ім'я Бога. Іоанн був затворником, який страждав і мучився, намагаючись позбутися різних пристрастей. Він закопував себе в ямі, не їв по тижнях, молячись на порятунок від гріхів. Святий став захисником страждаючих від плотських пристрастей, погані.

Люди, що народилися 31 липня і названі ім'ям Іван, мають разючу силу волі. Ця якість допомагає Івану виходити переможцем із дуже складних ситуацій. Неоднозначний характер і допомагає та заважає йому в житті. Занадто загострене почуття справедливості нерідко ображає оточуючих.

Багато знаменитих росіян носили таке ім'я. Це й Іван Грозний (цар), Іван Кулібін (винахідник), Іван Крилов (байкар), Іван Скобрев (ковзаняр), Іван Ургант (телеведучий, актор).

Іменинники 31 липня за православним календарем

Кузьма – “порядок”, “буд”

Люди з ім'ям Кузьма відзначають свої іменини 22 рази на рік, це пов'язано з шануванням святих із таким самим ім'ям. 31 липня згадують житіє Кузьми Грузинського. Інформації про мученика дуже мало, але пам'ять його згадується у всіх православних святцях, у тому числі сучасних. Про Кузьму (Косьму) відомо лише, що він присвятив усе своє життя проповідуванню християнської віри і був страчений за це у 1630 році.

У світі ім'я Кузьма досить рідкісне. Але люди, названі ним, мають прямолінійний характер, вміють приховувати свої емоції. Рідкісної глибини розум схиляє власників цього імені захоплюватися науковою діяльністю.

Зупинившись на одній галузі науки, Кузьма завжди досягне унікальних результатів.

Знамениті Носії імені – Кузьма Мінін (герой, організатор національного визвольного руху), Кузьма Петров-Водкін (художник).

Іменинники 31 липня за православним календарем

Леонтій-“лев'ячий”

Гарне та звучне ім'я Леонтій у православному світі дають хлопчикам, народженим 31 липня. Цього дня вшановують пам'ять двох великих святих. Це Леонтій Карихівський новгородський, який віддав життя служінню богу, а на початку 15 століття заснував монастир біля Новгорода. І ще один святий Леонтій Устюзький, заради Христа юродивий. Відомостей про його життя у православ'ї немає, але, починаючи з 1470 року, він внесений до списку місяцеслова.

Власники імені Леонтій є дуже відповідальними людьми. Головною рисою їхнього характеру є незалежність. Причому вона проявляється вже у ранньому дитинстві. Погляди життя починають формуватися досить рано і вже до закінчення школи Леонтії знають, чого хочуть домогтися. І цілеспрямовано йдуть до своєї мети.

Серед знаменитих особистостей: архітектор Леонтій Бенуа, математик Леонтій Магницький, льотчик-винищувач Леонтій Слизень.

Іменинники 31 липня за православним календарем

Памва – “пастир всіх”

Дуже рідкісне та красиве ім'я грецького походження Памва зустрічається у суспільстві в країнах західної Європи та Америки. Найчастіше це ім'я мають представники православної церкви. Іменини Памва відзначає 31 липня. Ця дата вказує на день пам'яті преподобного Памви Нітрійського.

Святий Памва-пустельник був смиренним рабом Божим, який завжди обмірковував свої слова та проповіді. Він завжди дотримувався фрази вірша з 38-го псалма Давида: «Збережу шляхи мої, що не згрішати мені мовою моєю». Памва був смиренним, працьовитим і дуже мовчазним. Його життя було сповнене святості і великого служіння Богові.

Люди, яких назвали Памва, вирізняються працьовитістю. Але найбільше люблять тишу та умиротворення. Шумній вечірці, віддадуть перевагу відпочинку в тиші біля річки. Незважаючи на власну зовнішню красу, у людях цінує лише внутрішні якості. Діти Памви вже у ранньому віці виявляють рідкісний талант, який збережеться до кінця життя.

Іменинники 31 липня за православним календарем

Іменини 31 липня, за старим стилем 18 липня

В даний час, вибираючи ім'я своїй дитині за православним календарем, можна використовувати як сучасні дати, так і старовинний стиль.

31 липня у цьому випадку збігається з 18 липня. Тому іменини цього дня можуть відзначати і носії ще кількох імен. Наприклад:

  • Степан – на честь великомученика святителя Стефана.
  • Маркелл – на згадку про священномученика Маркелла Апамейського.

Жіночі іменини 31 липня.

Не можна забувати і про прекрасну половину людства. Однак жіночі іменини 31 липня не відзначаються.

Не всі дні року у церковному календарі містять імена святих. Дні пам'яті іноді відсутні. Особливо це стосується жіночих іменин. Так і 31 липня у святцях не знайдеш жіночого імені. Але це не означає, що дівчаток, які народилися 31 липня, ніяк не назвеш за православною традицією. Ім'я в таких випадках беруть із найближчих дат.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua