Сергій: значення імені, характеристика, сумісність та доля

Сергій (повне ім'я Сергій) – відоме чоловіче ім'я з багатою історією. Хлопчик, названий цим ім'ям, матиме складний характер та цікаву долю. Юнак зробить велику кількість безрозсудних вчинків, але все одно прагнутиме гармонії, намагаючись відшукати свій ідеал. Сергії часто шукають супутниць, схожих на них самих. Їм важливо, щоб дівчина була розумною, ерудованою, розумною, розвиненою. Чоловік може довго шукати ту, яка йому сподобається, проте коли знаходить – не відпускає.

Походження та значення імені Сергій

Ім'я Сергій має слов'янське коріння, перекладається як “високоповажний” або “шановний”. Вважається, що відбулося воно від більш застарілої форми – Сергій, що перекладають як “слуга Бога”.

Також існує думка, що Сергій – це русифікована версія імені римського Сергіуса, що означає “ясний” або “світлий”. Докладніше значення імені Сергій та характеристика далі.

День ангела

Людина, що носить це ім'я, відзначає іменини двічі на рік:

 • 8 жовтня (Преподобний Валаамський).
 • 11 липня (Преподобний Сергій Радонезький).

Багато знаменитих діячів науки і мистецтва наділені ім'ям Сергій. Характеристика та значення імені говорять самі за себе. Наприклад: Єсенін, Безруков, Трубецькой, Вітте, Зубатов, Дягілєв, Маковський, Рахманінов, Лебедєв, Кіров, Прокоф'єв, Аксаков, Третьяков та інші.

Сергій: значення імені, характеристика, сумісність та доля

Характер

Значення та характеристика імені Сергій повністю відображаються на характері власника. Сергій з дитинства росте цілеспрямованим, відповідальним, розумним та ерудованим хлопцем. Він наполегливий, має силу волі, не звик здаватися і опускати руки. Молода людина не боїться труднощів на своєму шляху, завжди намагається подолати будь-які проблеми та перешкоди. Звик допомагати людям – якщо хтось просить у Сергія допомоги, то він ніколи не відмовить і не дасть відсіч, зробить усе, що в його силах, часто навіть на шкоду своїм інтересам.

Чоловік завжди має власну думку. Він звик довіряти собі, до порад людей, особливо не дуже близьких, ставиться з великою обережністю, іноді навіть уникає їх. Лаятися та конфліктувати Сергій не любить. Якщо він ухвалив рішення, то зробить так, як задумав. Сперечатись і доводити щось юнак не стане, а поставить інших перед фактом.

Грубість та вульгарність Сергій не переносить. Він у своїй починає поводитися як і, якщо чує, що співрозмовник нехтує його думкою, хамит, веде себе некультурно чи нестримно. Тим не менш, відходить Сергій швидко, легко прощає, якщо йому приносять свої щирі вибачення. Щоправда, сам юнак вибачатися не звик і робить це лише в тому випадку, якщо справді зробив помилку і відчуває за це свою провину.

Що означає ім'я Сергій? Значення імені каже, що хлопець, названий так, є вкрай принциповим. Він у всьому досягає справедливості. Не переносить брехні, недомовок, лукавства. Сам дуже відвертий і прямолінійний, але рідко відкриває свої таємниці людям, у яких не до кінця впевнений. Якщо є можливість досягти правди, то він її досягне. Зради та брехні не прощає – ні рідним, ні друзям, ні супутницям життя.

Сергій: значення імені, характеристика, сумісність та доля

Сергію складно виходити із зони комфорту, хоча він завжди до цього готовий. Чоловік може пристосуватися до будь-яких умов завдяки своїй силі волі. Він працьовитий, терплячий, звик задовольнятися малим. Все нажите віддає близьким, дбає про сім'ю, про себе думаючи в останню чергу. Саме з цієї причини Сергій є хорошим батьком, сином, чоловіком та другом. На нього завжди можна покластися. Якщо хлопець дає слово, стримує його. Такого ж відношення вимагає від інших.

Юнак не звик просити чогось в інших людей. Завжди реально і об'єктивно оцінює свої сили та можливості, допомоги просить лише у крайніх випадках. Йому не подобається бути в залежному, належному стані. Тож у будь-яких ситуаціях чоловік розраховує на себе.

Не можна не відзначити і те, що хлопчик із раннього віку дуже щедрий і доброзичливий. Він не скупиться, любить ділитися та дарувати подарунки. Юнак дуже стурбований благополуччям близьких йому людей, хоча не показує це, буває скупим на емоції, стриманим.

Як розшифровується ім'я Сергій у його негативних якостях?

З негативних характеристик Сергія можна назвати злопам'ятність і зайву оптимістичність. Під другим мається на увазі звичка Сергія романтизувати реальне життя, багато мріяти, будувати плани, які важко чи неможливо втілити у дійсність. Крім того, хлопець часто і сам не до кінця розуміє, чого йому хочеться. Він може схопитися за кілька справ одночасно і не виконати жодного. Чоловік може багато років прожити “у рожевих окулярах”, вважаючи, що він робить все правильно, а через довгий проміжок зрозуміти, що змарнував час, не зробив нічого з того, чого хотів.

Злопамятність юнака проявляється у його закидах, недовірі, мовчазності. Наприклад, якщо хлопця образили чи підвели хоча б раз, то він не забуде цього ніколи, навіть якщо перед ним вибачилися. Відновити довірчі відносини із Сергіями часом дуже складно. Якщо ж йдеться про якісь надзвичайні події, то чоловік може почати мститися, бажаючи зла, хоча зазвичай така поведінка йому не властива. Довести Сергію вдається не кожному, оскільки він терплячий. Але якщо все ж таки вдалося – відносини зіпсуються назавжди, хоч би якими вони були – робітниками, дружніми, романтичними, сімейними і так далі.

Далеко не всі, але багато представників імені Сергій схильні до залежностей. Це можуть бути і хімічні залежності (алкоголь, наркотичні речовини), і харчові, будь-які інші. У тому числі це стосується й міжособистісних взаємин. Якщо Сергій довгий час зустрічається або дружить з будь-ким, то дуже прив'язується до людини, відпустити його потім буває непросто. Будь-які розставання для хлопця – це сильні трагічні переживання, через які він може впасти в апатичний стан на кілька місяців або навіть років.

Сергій: значення імені, характеристика, сумісність та доля

Сумісність з іншими іменами

Спочатку варто сказати, що Сергія шукає довгих романтичних відносин. Рідше їм потрібен просто секс чи зустрічі, необтяжені зобов'язаннями. Як згадувалося вище, хлопцеві потрібна жінка розумна, вихована, мисляча. Зовнішність для Сергій теж грає велику роль, але це не першочергово. Щоб дівчині залучити Сергія, варто звернути увагу на наявність у собі таких якостей: спокій та розважливість. Сергій не переносить істерик, скандалів, сварок, склок, особливо через дрібниці. Йому хотілося б бачити поряд із собою дівчину з ясною головою: раціональну, мудру, розуміючу. Сам він готовий відплатити коханою тією ж монетою, намагаючись бути для неї найкращим чоловіком.

Юнака дратує, якщо хтось намагається домогтися його прихильності нечесно, тобто, приховуючи свої переконання, погоджуючись із усім, що говорять. Такі люди не зможуть порозумітися з хлопцем. Також його дратують ті чоловіки і жінки, які нічого не хочуть, ні про що не думають, дбають лише про себе, постійно змінюють думку і цікавляться чимось лише поверхово.

Харизма Сергія

Якщо обраниця Сергія цікава, інтелектуальна, нетривіальна, начитана, то він нею пишатиметься. Молодій людині дуже важливо, щоб з майбутньою дружиною було про що поговорити, що обговорити. У тому випадку, коли жінка не може підтримати розмову про щось, що цікаво хлопцеві, його почуття та емоції швидко згасають. Відносини стають натягнутими, втрачається довіра, партнери віддаляються один від одного. На відміну від інших представників чоловічої статі, Сергій дуже уважно ставиться до того, чим живе і захоплюється та, в яку він закоханий. Якщо він відразу бачить, що нічого спільного у них немає, то навіть не намагається розвинути роман із нею.

Без почуття гумору з Сергієм буде важко, адже сам він ним володіє. Хлопець самокритичний і хоче, щоб його дружина була такою самою. Якщо пара “на одній хвилі” їм весело разом, то шлюб триватиме довго.

Чоловікові подобаються легкі, прості стосунки, у яких людям було б тепло, комфортно, зрозуміло. Сергію потрібна дівчина, яка зберігатиме йому вірність. Він – власник, тому терпіти у шлюбі чи стосунках ще когось не готовий. Зради молодик не прощає. Істерики та скандали закочувати не стане, піде мовчки, але образу ніколи не забуде. Сам собі секс на стороні також не дозволяє, для нього це неприйнятно.

Сергій: значення імені, характеристика, сумісність та доля

З ким заводити стосунки?

Спочатку, коли романтичні стосунки тільки зав'язуються, Сергій не надто емоційний, почуттів своїх не виявляє. Він не звик клятви про кохання, свої наміри до жінки демонструє вчинками. Якщо зустрічається з кимось довгий час, то планує шлюб та народження дітей. Не в його правилах залишатися з людиною, якщо немає кохання. Сергій не звик заводити стосунки заради самотності чи нудьги.

Варто розглянути і у відносинах значення імені Сергія. Ім'я вказує, що найбільш сумісні з ним жінки, яких звуть:

 • Галина;
 • Христина;
 • Лада;
 • Ірина;
 • Уляна;
 • Тетяна;
 • Любов.

Менше схильні одна до одної пари, в яких дівчину назвали іменами:

 • Світлана;
 • Варвара;
 • Валентина;
 • Вікторія;
 • Ніна;
 • Дарія;
 • Ганна.

З іншими жіночими іменами Сергія сумісність середня. Шлюб може бути вдалим з будь-якою з перерахованих вище дівчат, але для цього доведеться докласти маси зусиль. Проте з тими, з ким схильність вища, стосунки будуватимуться легше і простіше, але це не означає, що працювати над ними парі не доведеться.

Оскільки у Сергія високі очікування від потенційної дружини, то й збудувати міцний шлюб буде складніше. Він завжди шукає ідеал, при цьому сам намагається відповідати своїй жінці.

Не можна назвати Сергія закоханим, але стосунки у нього часто зав'язуються. Можливо тому, що дівчата самі виявляють ініціативу, захоплюючись характером цієї молодої людини.

З дітьми

Як перекладається і що означає “Сергій”, ми розібрали, дізналися також багато чого і про його характер, а яка це людина у стосунках із дітьми?

Важливо сказати, що дітей тато не балує, виховує їх суворо, не дозволяє зайвого. Він вважає, що дитину змалку потрібно привчати до дисципліни. Чоловік і сам намагається дотримуватись цього правила у відношенні себе, таким чином розвиваючи свою силу волі. До речі, заводити потомство хлопець планує лише тоді, коли впевнений у своїй обраниці. Він мріє про повну велику родину, затишок у спільному будинку, теплі взаємини з усіма.

Діти, що виростають, дуже цінують і поважають батька за всі ті риси характеру, якими той володіє. І незважаючи на те, що Сергій залишається скупим на емоції, він показує своє кохання справами, намагаючись щосили, щоб його близьким жилося щасливо.

Сергій: значення імені, характеристика, сумісність та доля

Здоров'я

Щодо здоров'я Сергія, то він міцний, проте в дитячому віці багато хворіє. У названих цим ім'ям є схильність до захворювань серцево-судинної системи, ЦНС, а також кісток та суглобів. Часто ця молода людина легковажно ставиться до свого здоров'я, за що і розплачується з часом. Якби Сергій вчасно звертався до лікарів, проходив профілактичні огляди, то міг би уникнути неприємностей та прожити довге життя. Але, на жаль, через впертість і відмову прислухатися до думки рідних чоловік, як правило, надто пізно починає замислюватися про здоровий спосіб життя.

Доля молодої людини

З ранніх років хлопчик Сергій дуже дбайливий, мріє спробувати себе в багатьох сферах діяльності. Деякі представники цього імені навчаються добре, одержують у школі високі бали. Інші ж вчаться гірше, проте розвиваються швидко, багато читають, займаються точними науками і творчістю. Також діти з цим ім'ям швидко соціалізуються, хоча дуже прив'язані до матері, інших близьких родичів і часто сумують за сім'єю, перебуваючи далеко від неї навіть недовгий час. До речі, вже у старшому віці юнака тягне займатися мистецтвом, робити щось руками, розвивати свої таланти.

Сергій: значення імені, характеристика, сумісність та доля

Самореалізація

Сергії не вибирають якісь одноманітні та марні, на їхню думку, роботи, оскільки їм важливо, щоб праця була гідно оцінена. Хоча почуття відповідальності часом змушує Сергія влаштуватися на вакансію, яка є абсолютно далекою від його інтересів. У такому разі він зробить все, щоб знайти для себе те заняття, яке було б йому цікаве та приносило дохід.

На відміну від багатьох інших людей, цей юнак швидко вигоряє, працюючи на тому місці, до якого не лежить його душа. Не можна назвати Сергія кар'єристом, але й неробою теж. Він працює чесно, старанно, багато. Якщо береться до роботи, то намагається зробити її якісно. Вважає, що не можна ставитися до своїх обов'язків абияк. За такий підхід до справи начальство цінує парубка. Іноді він набирається досвіду в сторонніх компаніях, а потім відкриває свою справу, хоч би чим займався. Спектр інтересів чоловіка різноманітний, тому протягом життя може змінити багато робіт. Але без діла сидіти не звик, завжди чимось зайнятий.

Який він удома?

Позначення імені Сергій у домашніх справах розкривається так: у будинку у нього завжди все полагоджено, прибрано, потроєно. Він допомагає дружині та рідні по господарству, порається з маленькими членами сім'ї, у вільний час займається своїми хобі або підробляє. Неробити молодик не звик.

Сергія матиме близьких друзів, частина з яких залишиться з ним з дитячих років. Хлопець має в своєму розпорядженні себе, тому спілкуватися з ним просто, до того ж все оточення цінує обов'язковість і відповідальність чоловіка. Приятелів і подруг у нього буде не так багато, зате з кожним збудуються довірчі, теплі, споріднені взаємини. Зазвичай такі зв'язки зберігаються не один десяток років. На роботі або десь теж з'являться корисні знайомства, які будуть приємні Сергію. Він не відштовхуватиме від себе нових людей, але й зблизитися з ними у дорослому віці йому буде важче, ніж у дитинстві.

Сергій: значення імені, характеристика, сумісність та доля

Взаємини із родичами

Чимало вносить саме ім'я Сергій та значення імені Сергій у відносини із родичами. Із сім'єю чоловік намагається триматися на короткій дистанції. Завжди допоможе, вислухає, дасть пораду. Йому важливо, щоби близькі жили благополучно, ні в чому собі не відмовляли. Він готовий допомагати родичам фінансово, давати їм якісь блага, але на шию сідати ніколи не дозволить.

Незважаючи на вік, Сергій завжди залишається життєрадісним, простим, веселим чоловіком. Він цінує те, що має, намагається бути вдячним за це. Не вибагливий, до людей ставиться з розумінням, оскільки є емпатом. Юнак має співпереживати, співчувати, сумувати за інших. Іноді сприймає щось надто близько до серця, але ніколи цього не демонструє, не виставляє напоказ.

У молодої людини з ім'ям Сергій буде довге, різноманітне та насичене життя. Він зробить безліч помилок через свій непростий характер, але компенсує це іншим. Люди його цінують – самотнім хлопець ніколи не залишиться. Його завжди підтримають, допоможуть, приймуть будь-яким, у якій би важкій життєвій ситуації той не опинився.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua