Чоловіче ім'я Ілай: значення, походження, характер

Ім'я Ілай – гарне і поки що досить рідкісне. Хоча все змінюється на краще: сьогодні все більше і більше молодих батьків прагнуть називати своїх синів незвичайними, яскравими іменами, що запам'ятовуються. Ця тенденція викликана не тільки прагненням наслідувати Захід. Річ у тім, що рідкісні, складні імена важко передражнити. Тож батьки можуть менше переживати за дитину: Ілая не дратуватимуть у садочку чи школі.

Значення та походження

Походження імені Ілай єврейське. Воно означає “чудовий”, “найвищий”, “сповнений”. Ілаєм звали одного з головних воїнів царя Давида. У тюркській мові також є це ім'я, тут воно перекладається як Місяць батьківщини. Ім'я “Елай” – один із варіантів вимови, просто менш поширений. Крім того, назва може мати і ще одну форму: Еліша, що означає “Бог врятує”.

Суперечки про те, чи впливає ім'я на долю чи характер людини, тривають тисячі років, але досі єдиного рішення не існує. Хтось вважає, що все залежить від вроджених здібностей та батьківського виховання. Проте багато батьків намагаються дати дитині ім'я з глибоким змістом.

Чоловіче ім'я Ілай: значення, походження, характер

Характер

Значення імені Ілай несе у собі позитивні якості характеру. Хлопчик легко заводить друзів, точно знає, як здобути авторитет у суспільстві і зазвичай з першого погляду викликає позитивне ставлення до себе. Будучи дорослим, Ілай може стати чудовим керівником: у нього присутні вроджені лідерські якості, розважливість та організованість. Людина, яка носить це ім'я, має позитивні властивості: вона владна, цілеспрямована, вольова і енергійна. За хорошої освіти юнак зможе досягти дуже високого становища у суспільстві.

Чоловіче ім'я Ілай: значення, походження, характер

Негативні якості

Незважаючи на те, що ім'я Ілай означає лише хороше, характер хлопчика не позбавлений недоліків. Як і в багатьох лідерів, у нього часто проявляється марнославство, через що він може робити не завжди правильні вчинки.

Чоловіче ім'я Ілай: значення, походження, характер

Доля

Хлопчик на ім'я Ілай обдарований швидким неординарним розумом та креативністю. У екстремальних ситуаціях він втрачає присутність духу і здатний приймати зважені рішення, тоді як інші панікують. Його не лякають непередбачені повороти долі, випадкові події, обставини непереборної сили. Фортуна, удача чи невдача – це супутники життя будь-якої людини, тож Ілай ставиться до випадковостей спокійно. Деякі дослідники імені Ілай відзначають, що таким людям властива жадібність, непомірна любов до грошей. Це зауваження небезпідставне: Ілай упевнений, що гроші надають владу, адже це джерело безпеки та благополуччя. Багато хто вважає, що хлопчик з таким ім'ям рано розлучається з юнацькими помилками, твердо стоїть на ногах і не будує замків на піску. З часом, дорослішаючи, юнак може стати цинічним. Він часто буває нетерпимим до недоліків інших людей, намагаючись оточувати себе найбільш гідними соратниками.

Чоловіче ім'я Ілай: значення, походження, характер

Особисте життя

Чоловікові на ім'я Ілай буває складно завести сім'ю та справжніх друзів. Хоча така людина всім подобається і легко знайомиться з новими людьми, її пихатість і прагнення до досконалості часто призводять до негативних наслідків. Стриманість та придушення емоцій можуть робити його схожим на робота. Іноді знайомі вважають Ілая жорстким та нетактовним, але якщо такі якості і виявляються, то ненавмисно. Людина з таким ім'ям не надто прагне розкривати свої почуття, але інших може бачити наскрізь.

Як би там не було, при вдалому збігу обставин та вродженої цілеспрямованості Ілай знайде правильну людину і зможе створити міцну, надійну родину.

Чоловіче ім'я Ілай: значення, походження, характер

Відомі люди на ім'я Ілай

Важливу роль відіграє історія імені. Імена великих полководців і хоробрих воїнів несуть у собі прагнення перемоги, нестримну потяг до успіху і досягненню поставленої мети. Славні правителі, королі та царі минулого дають людині приклад величі, розважливості, мудрості та відповідальності. Ім'я зберігає в собі досвід та пам'ять попередніх поколінь, наділяючи носія новими чудовими властивостями. Хоча ім'я Ілай має єврейське коріння, воно користується популярністю на Заході, особливо в США.

Ілай Меннінг – успішний спортсмен, популярний гравець в американському футболі. Займає позицію квотербека у команді “Гіганти” Нью-Йорка.

Ілай Хершел Воллак – ще один успішний американець, популярний актор театру та кіно. Знявся в легендарних картинах “Гарний, поганий, злий”, “Чудова сімка”, “Хрещений батько 3”, “Як був завойований Захід”, “Золото Маккени”. Володар почесного “Оскара” за визначні досягнення, а також премій “Тоні”, “Еммі” та BAFTA.

Ілайша Кент Кейн – видатний американський мандрівник, полярний дослідник, лікар. Брав участь у морських експедиціях. Під час експедиції 1853-1855 під керівництвом Кейна були відкриті льодовик Гумбольдта, земля Вашингтона, протока Кеннеді та море Кейна.

Також важливу роль у популяризації цього імені вніс фільм “Книга Ілая”. Це історія про людину, яка вижила після ядерного вибуху. Він володіє таємничою книгою, за якою полюють небезпечні бандити. Ця книга – Біблія, написана шрифтом Брайля. Але вона не закінчена, тож Ілай повинен по пам'яті відновити її.

Крім усього іншого, Ілай – один із персонажів біблійних історій. Чоловік з таким ім'ям був одним із воїнів Давида, який допомагав майбутньому цареві завоювати престол. Про нього є кілька згадок у Біблії.

Ще один Ілай був юдейським мудрецем та вчителем Закону. Ця людина відоміша під ім'ям Єгуда бар Ілай, а понад три тисячі його висловів увійшли до складу Талмуду.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua