Що означає ім'я Артур: значення, походження, іменини, сумісність та доля

Звукове чоловіче ім'я Артур нехай і не є незвичним, але все-таки зустрічається досить рідко. А тому викликає підвищений інтерес. Що означає ім'я Артур? Яке його походження? І як воно впливає на характер та долю хлопчика, якого так вирішили назвати батьки? Всі ці питання цікаві і заслуговують на увагу, а тому варто їм зараз приділити небагато часу.

Походження

Про нього треба розповісти насамперед. Існує кілька версій походження. Згідно з найпоширенішою з них, Артур – це кельтське ім'я (Arthur в оригіналі), що перекладається як «камінь» та «ведмідь».

Грецькою мовою воно означає «вартовий ведмедиці». Переклад схожий, але згідно з цією версією ім'я походить від грецької назви зірки, відомої як Арктур.

Дехто вважає, що в нього і зовсім латинське коріння. У цій мові є слово artus, від якого воно нібито пішло, і перекладається воно як «міч» та «сила». Також не виключається версія, згідно з якою ім'я походить від латинського прізвища Artorius, яке в перекладі означає «орач».

Версій існує дійсно чимало, але прийнято вважати, що це кельтське ім'я, оскільки найраніші згадки зустрічаються в ірландських та валлійських джерелах, датованих VII століттям.

Воно дуже поширене серед вірмен та мусульман. У зв'язку з цим багато хто задається питанням про те, що означає ім'я Артур в ісламі? Переклад аналогічний. Просто мусульмани люблять давати синам звучні імена із глибоким значенням. Так називають хлопчиків, коли хочуть, щоб вони виросли могутніми та міцними.

Дитинство

Що означає ім'я Артур: значення, походження, іменини, сумісність та доля

Отже, що означає ім'я Артур, зрозуміло. Тепер можна поговорити про те, як це ім'я відбивається на долі хлопчика, якого вирішили назвати батьки.

Він росте врівноваженою, поступливою дитиною, але трохи вразливою і вразливою. Через те, що домочадці та оточуючі надто його люблять, хлопчик може перетворитися на егоїста.

Артур багато часу проводить у мріях, йому подобається фантазувати про свої досягнення у майбутньому. Проте ініціативною вона не є. Навпаки, він примудряється скоригувати обставини таким чином, щоби хтось інший виконав справу за нього.

У школі маленький Артур стає імпульсивним та впертим, через що виникають проблеми у стосунках із однолітками. Не грає йому на руку і прагнення стати улюбленцем у всіх освітян, а також бажання виділитися. Навіть у початкових класах проявляється егоїзм і марнославство, за що хлопчика багато хто недолюблює.

Юність

Що означає ім'я Артур: значення, походження, іменини, сумісність та доля

Розповідаючи про те, що означає ім'я Артур, слід зазначити, що з віком він стриманішим не стає. Від спокою до люті його відокремлює лише крок, одне дратівливе слово або навіть жест.

Він активна людина, проте свою енергію має витрачати грамотно. Комунікабельністю похвалитися не може, та й багато друзів заводити не прагне. Однак серед тих, кого він вважає за своїх товаришів, намагається виділитися. Виглядає це дуже дивно.

Вивчаючи характеристику імені Артур, також важливо зазначити, що ця людина є лінивою і запальною. Він може перекласти вирішення будь-якої проблеми на плечі іншої людини. Але, якщо нею має зайнятися саме Артур, і ніхто інший, то хлопець виявить невластиву йому відповідальність.

Також він є хитрим і нетерплячим, який постійно намагається отримати максимум користі з будь-якої ситуації. Навіть для дружби він обирає людей, які можуть стати в нагоді. А ось сам їм допомагати не поспішає, через що часто втрачає товаришів.

Зрілість

Вище було сказано, що означає ім'я Артур для хлопчика. Тепер слід поговорити про те, яким чоловіком стає цей юнак у результаті.

Він виростає в справжнісіньку бавовну, яка думає, що йому дозволено робити абсолютно все. Він розумний і хитрий, може легко перейти всі межі у спілкуванні, а потім якимось чином згладити ситуацію.

Зміни йому не подобаються, Артур віддає перевагу спокійному життю без несподіванок. З віком стає цілеспрямованим, починає ставити собі серйозні завдання. Але до результату він йде розмірено, намагаючись досягти його за допомогою дипломатії.

Невдачі він сприймає важко, може навіть поринути в депресію, зате всіма перемогами, навіть малозначними, хвалиться праворуч і ліворуч. Саме тому його вважають самозакоханим.

Але Артура думка оточуючих не дуже хвилює. Він цінує сім'ю, а також своїх нечисленних друзів, які знають його зовсім з іншого боку.

Особистісні якості

Що означає ім'я Артур: значення, походження, іменини, сумісність та доля

Виходячи з усього, що раніше було сказано про ім'я Артур, значення імені та долі, що йому наказується, можна подумати, що в нього, взагалі, немає позитивних якостей. Це не так. До позитивних рис Артура можна віднести такі:

 • Гарна витримка у екстремальних ситуаціях.
 • Прагнення до успіху та перемог.
 • Розумливе та поважне ставлення до людей похилого віку та дітей.
 • Вроджена дипломатичність.
 • Чудова інтуїція.
 • Тяга до філософствування.
 • Винахідливість та високий інтелект.
 • Непогана уява.
 • Аналітичний склад розуму.
 • Вміння зберігати таємниці.

Але, звичайно, багато залежить від того, в яку пору року з'явився власник цього імені. Але про вплив сезонів варто розповісти окремо.

Характеристика по пори року

Якщо йдеться про значення імені Артур, характер і долю його володаря, треба відзначити увагою той факт, що чоловік, який народився влітку, може кардинально відрізнятися від того, що на світ з'явився взимку. Важливо це враховувати. І ось коротка «сезонна» характеристика:

 • Зимовий Артур має складну психологію та високі моральні цінності. Секс у нього невіддільний від кохання. Чим глибше його почуття до жінки, тим сильніші еротичні переживання. Він емоційна, захоплена людина, яка для виплеску енергії займається спортом.
 • Весняний Артур – особистість чутлива та болісна. Він ввічливий, м'який, ненавидить сварки та скандали. Його відрізняє твердість духу та надійність. Однак також йому властива самовпевненість і марнославство. Якщо говорити про жінок, то він обирає ексцентричних, сильних осіб.
 • Літній Артур є вибірковим, замкнутим, чуйним та небалакущим чоловіком, який не довіряє людям, а тому всі переживання тримає у собі. Найбільш комфортно він почувається на самоті. Або під час далеких відряджень та подорожей.
 • Осінній Артур може бути неймовірно рішучим і водночас терплячим. Він трохи дивний у стосунках – після весілля його романтичний інтерес згасає, але розлучається рідко. Також ця людина відрізняється розважливістю, непередбачуваністю та вразливістю.

Трудова діяльність

Що означає ім'я Артур: значення, походження, іменини, сумісність та доля

І цій темі треба приділити трохи уваги, обговорюючи, що означає Артур. Для чоловіка, який є його власником, потяг до роботи не властивий. Він не любить підкорятися і керувати (сторониться відповідальності), не хоче займатися активною діяльністю, але ще сильніше за нього пригнічує рутинну працю.

Ким він стає? Якщо вірити статистиці, багато Артури стають кухарями, адміністраторами, лікарями (хоча в них відповідальність неймовірна), а також представниками творчих професій.

Втім, коли цей чоловік вибирає собі діяльність, він керується одним критерієм: високим доходом. Але, як відомо, щоб отримувати великі гроші, треба працювати.

Артур не дурний і усвідомлює це. Більше того, він навіть починає боротися з лінощами. Викоренивши її, він цілком здатний проявити себе у бізнесі. Артур – хороший психолог, який може порозумітися з потрібними людьми. До того ж йому часто супроводжує удача. А тому його справи процвітатимуть.

Хобі

Що означає ім'я Артур: значення, походження, іменини, сумісність та доля

Вивчаючи значення імені Артур, і долю, названу його власнику, треба кілька слів сказати і про захоплення.

Цей чоловік – вроджений мандрівник. Він любить мандрувати, і як тільки у нього з'являється самостійність і хоча б мінімальні можливості, він вирушає в якусь поїздку. У старшому віці це стає звичкою, без якої Артур неспроможна уявити свого життя.

Подорожі для нього це все. Він любить впізнавати нові місця і милуватися не баченими раніше пам'ятками. Коли в нього з'являється дружина, то Артур швидко долучає її до свого хобі, і з величезним задоволенням мандрує вже з нею.

Здоров'я

Мабуть, про імунітет теж треба розповісти у межах теми, що стосується, що означає ім'я Артур. Значення імені надає його слабким здоров'ям. Цей чоловік часто застуджується, а тому йому треба стежити за легенями та горлом. І, зрозуміло, уникати переохолоджень та протягів.

Також слабким місцем органи травлення. Артур повинен стежити за своїм раціоном, інакше він зіткнеться з проблемами, що стосуються шлунково-кишкового тракту.

Але в іншому в Артура все гаразд. Якщо він хоче зміцнити імунітет, то можна зайнятися плаванням чи іншим видом спорту.

Відносини

Що означає ім'я Артур: значення, походження, іменини, сумісність та доля

Багато хто здивується, але цей чоловік мріє про справжнє кохання. І цей аспект не можна було не відзначити, розповідаючи про те, що означає ім'я Артур.

Але також цей чоловік дуже боязкий. Він боїться розчаруватися у жінці. Якщо це станеться, то наступні стосунки розпочнуться не скоро.

Хто йому потрібний? Красива, принципова, стильна та господарська жінка. Обов'язково вірна та віддана, тому що він найбільше цінує у відносинах довіру. Та й сама вона така людина, яка ніколи не піде на зраду.

Цікаво, що доглядає Артур чудово. Його зусилля непоміченими не залишаються. На дівчат він діє, наче магніт. У цього галантного кавалера неможливо не закохатися.

Найголовніше – він не перестає бути романтичним із часом. А щодо чуттєвості, навпаки, розкривається сильніше. Він ніжний і водночас пристрасний – дівчина, яка стала його єдиною, не шкодуватиме про стосунки з ним.

Шлюб та сім'я

Що означає ім'я Артур: значення, походження, іменини, сумісність та доля

Небагато уваги треба приділити цій темі, розповідаючи про те, що означає ім'я Артур. Цей чоловік не одружується рано. Наречену він може вибирати дуже довго. На пропозицію руки та серця може розраховувати розважлива, красива, розумна та весела дівчина.

Одружившись, буде сильно прив'язаний до своєї дружини. Але в процесі благоустрою побуту брати участь поспішати не стане. Він надто лінивий. Тож дружині Артура доведеться займатися господарством самостійно.

Проте сім'я йому – основа всього. Дружина – джерело любові, турботи та підтримки, а діти – щирої радості та щастя. До речі, саме заради них він готовий багатьом пожертвувати.

Однак є у нього недолік – ревнощі, що доходять до крайнощів. Випадково усміхнувшись іншому чоловікові, дружина Артура може готуватися до того, що він почне її відтепер тотально контролювати.

Але в той же час цей чоловік може йти на поводу у дружини. Чому? Тому що він, в принципі, не прагне бути лідером у сім'ї. Цей чоловік цінує рівноправність.

Таємниця імені

Що ж, вище було багато сказано про особливості чоловіка, який має ім'я Артур. Що означає воно, тепер ясно, як відбивається долі людини – теж. Насамкінець варто перерахувати особливості, які зазвичай визначають таємницю імені:

 • Відповідні дівчата для стосунків – Агнія, Яна, Аліна, Уляна, Альбіна, Тамара, Варвара, Світлана, Віра, Ольга, Вероніка, Наталія, Лідія.
 • Жінки, з якими сумісність погана – Ельвіра, Анфіса, Таїсія, Віолетта, Поліна, Дар'я, Надія, Олена, Людмила, Інна, Любов, Кіра, Христина.
 • Іменини: 1 листопада та 11 грудня.
 • Сприятливий колір: фіолетовий та білий.
 • Тотемна рослина, дерево та тварина: очерет, дуб, борсук та ведмідь.
 • Відповідний знак зодіаку: Водолій.
 • Планета-покровитель: Нептун.
 • Найсприятливіший день: субота.
 • Камінь-талісман – халцедон.

Число імені Артура – це шістка. Рекомендуємо ознайомитися з особливостями в індивідуальному порядку. Нумерологія – наука цікава, і вона багато може розповісти про кількість долі кожної людини.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua