Що означає ім'я Даша для дівчинки?

Красиве жіноче ім'я Дар'я входить до України в 20 найпопулярніших імен. Воно наділяє дівчину сильним темпераментним характером, шляхетністю та кмітливістю. Нижче детально розглядається відповідь на питання, що означає ім'я Даша для дитини, і яким бачиться майбутнє дівчинки, названої цим ім'ям.

Походження та значення імені

Що означає ім'я Даша для дівчинки?

Серед дослідників немає єдиної думки щодо походження імені Дар'я. Йому приписують грецьке, перське та слов'янське коріння. Існує кілька версій, що набули найбільшого поширення. Нижче докладно розглядається, що означає ім'я Дар'я (Даша) різними мовами:

 1. Згідно з найавторитетнішою версією, ім'я має давньоперське походження і складається з двох слів: «дарунок» – володар і «вауш» – «благий». Значення імені – «яка володіє благом».
 2. З поширенням християнства грецькі імена увійшли до іменолів інших мов. Саме тому у світі так багато імен грецького походження. Відповімо на запитання, що означає ім'я Даша з грецької мови – воно перекладається як «сильна», яка «перемагає».
 3. Прихильники альтернативної версії стверджують, що ім'я має слов'янське коріння і означає «дарована Богом». У Стародавній Русі також використовувався один із варіантів імені Дар'я – Дар'яна.

Іменини за православним календарем

Важливо не лише дізнатися, що означає ім'я Даша, а й відповісти на запитання, коли володарки імені святкують іменини за православним церковним календарем.

При хрещенні Дар'ї надають ім'я Дарія. Дати іменин Дарії у 2018 році:

 • 14 березня;
 • 1 та 4 квітня;
 • 5 червня;
 • 17 та 18 серпня.

Покровительки імені: преподобномучениця Дарія Зайцева, мучениця Дарія Римська, мучениця Дарія Улибіна, мучениця Дарія Сіушинська.

Нижче представлено зображення ікони святої мучениці Дарії Римської.

Що означає ім'я Даша для дівчинки?

Характер і доля Дарії

Значення імені Даша та її доля невіддільні один від одного. Давно доведено, що кожне ім'я містить певну енергетику.

У дитячому віці Дашенька часто вередує. Вона потребує любові та піклування батьків і таким чином намагається привернути до себе їхню увагу. З віком дівчинка трохи змінюється, стає більш спокійною та слухняною. З ранніх років у її характері виявляються такі якості, як доброта, чуйність і чуйність. Для своєї сім'ї Дар'я є невичерпним джерелом щастя.

Дівчинка легко заводить нових друзів, але часом вона буває надмірно емоційною, що призводить до поганих наслідків. Тут доречно згадати, що означає ім'я Дар'я у перекладі з грецької мови – «сильна», «перемагаюча». Ці прикметники найкраще характеризують одну з особливостей її особистості – прагнення відстояти свою позицію за допомогою бійки.

У юному віці Дар'я зачаровує оточуючих своєю красою та багатим внутрішнім світом. Вона прагне у всьому бути першою та будує великі плани на майбутнє. Дівчина багато часу присвячує навчанню та змушує батьків пишатися своїми успіхами у школі.

Що означає ім'я Даша для дорослої жінки? Це впевнена в собі і рішуча натура, яка має сильний енергетичний потенціал. Якщо вона ставить перед собою якусь мету, то ніщо не здатне перешкодити їй втілити свій задум у життя. Деколи Дар'я буває недовірлива і уразлива, що негативно відбивається на її спілкуванні з родичами та близькими друзями. Навколишні повинні пам'ятати про те, що за маскою сильної жінки ховається ніжна і чуйна натура, яка потребує турботи та кохання.

Позитивні риси характеру: впевненість у собі, кмітливість, працьовитість, самовіддача.

Негативні риси характеру: жорсткість, імпульсивність, недовірливість.

Розшифровка імені Дар'я

Значення кожної літери в імені:

 • «Д» – Почуття міри у людині входить у конфлікт із властивою йому рвучкістю. Основи його характеру – обов'язковість та дисциплінованість.
 • «А» – Прагнення до фізичного та духовного розвитку, вміння ідеально виконувати свою роботу і в усьому досягати досконалості.
 • «Р» – терплячість і поступливість, але лише до того часу, поки вдається зберігати почуття власної гідності.
 • «Ь» – М'якість, чуйність і доброта стосовно оточуючих. Схильність до занять, що вимагають уваги до деталей (вишивання, в'язання, бісероплетіння тощо).
 • «Я» – Багатий внутрішній світ, здорова самооцінка та вміння правильно оцінювати свої почуття та емоції.

Розшифровка імені Даша розкриває характер його володарки та відображає найбільш яскраві його риси. Кожна літера імені несе в собі особливий зміст, і в сукупності вони становлять загальну картину людини. Особливу увагу рекомендується приділяти першій літері. Літера «Д» вказує на те, що у володарки імені сильний характер, в якому є певна двоїстість.

Знаки, символи та талісмани імені

Що означає ім'я Даша для дівчинки?

Щоб дізнатися, що означає ім'я Даша, значення імені необхідно розглядати, ґрунтуючись на знаннях, отриманих з різних сфер життя людини. Нижче розглядаються символи та талісмани, які здавна служать сильним оберегом та залучають у життя здоров'я, любов та достаток.

Астрологія імені Дар'я:

 • Планета-покровитель – Марс. Планета допомагає енергійним, наполегливим та ініціативним людям. Вони ставлять собі за мету і впевнено їх досягають. Їхній сильний характер часом призводить до руйнування, а не до творення, тому вони мають навчитися його контролювати.
 • Камінь-талісман – гематит (крововик). Мінерал вселяє почуття захищеності у свого власника, позбавляє його негативних емоцій і оберігає від прийняття необдуманих рішень. Жінкам рекомендується вдягати срібний перстень із гематитом на вказівний палець лівої руки.
 • Колір імені – яскраво-червоний. Червоний – колір життя. Він символізує життєву енергію, любов, рішучість та силу. Люди з «червоними» іменами мають разючу працездатність і цілеспрямованість. Вони завжди досягають своїх цілей і ніколи не здаються на півдорозі.
 • Тотемна тварина – жираф. Тотем символізує доброту, ніжність та турботу. Він захищає людину від небезпеки, приваблює в її життя успіх, благополуччя та удачу.

Нумерологія

Щоб докладно відповісти на запитання, що означає ім'я Даша, треба звернутися до нумерології – науки, яка розкриває зв'язок чисел із долею людини.

Число імені Дар'я у нумерології – шістка. Люди з числом імені 6 мають унікальну здатність помічати красу навколишнього світу і насолоджуватися кожною миттю свого життя. У них загострене почуття справедливості, тому вони не терплять брехні та лицемірства. «Шістки» є опорою та підтримкою для членів своєї сім'ї та друзів. Вони ніколи не відмовляють близьким у допомозі і завжди готові допомогти їм у скрутній ситуації. Здійснюючи добрі вчинки, вони не чекають реакції у відповідь. Безкорислива допомога приносить їм душевне задоволення.

Значні роки життя для власниць імені: 15, 19, 30, 35, 45, 57, 60 та 76 років.

Здоров'я

Розгляд питання, що означає ім'я Дар'я, безпосередньо торкається теми здоров'я. Завдяки турботі батьків Даша росте психічно та емоційно здоровою дитиною. У дитинстві вона часто переносить вірусні захворювання, але її організм швидко справляється із хворобою.

Дар'ї категорично протипоказано куріння та зловживання алкоголем, оскільки великий ризик виникнення проблем зі шлунково-кишковим трактом та легенями. Помірні фізичні навантаження, правильне харчування та повноцінний відпочинок допоможуть Дар'ї зберегти міцне здоров'я та залишатися у гарній фізичній формі.

Кохання та секс

Дар'я справляє на оточуючих враження пристрасної та темпераментної натури, але в душі вона дуже скромна дівчина. Вона прагне довгострокових відносин і ніколи не заводить швидкоплинних романів. Для неї важливо, щоб чоловік дбав про неї і мав щодо неї серйозні наміри. Сама Дар'я непередбачувана у відносинах – її спокій часто змінюється бурхливою пристрастю. Спостерігаючи за подібними перевтіленнями, її обранець отримує можливість познайомитися з усіма сторонами особистості своєї коханої.

В інтимні відносини Дар'я вступить лише з кохання. Її коханий повинен буде виявити чуйність і уважність, щоб дівчина подолала внутрішню скутість та розкрила свою сексуальну енергію. Коли вона повністю довіриться своєму партнерові, то стане пристрасною та чуттєвою коханкою.

Шлюб та сім'я

Що означає ім'я Даша для дівчинки?

Щоб дізнатися, що означає ім'я Даша, важливо розкрити ставлення володарки до шлюбу. Насамперед слід зазначити, що дівчина вважає заміжжя початком нового етапу в житті, з настанням якого змінюються цінності і пріоритети, що стали звичними. Головний критерій щасливого союзу для неї – це абсолютна довіра між подружжям. Вона завжди відверта зі своїм обранцем і чекає від нього взаємності.

Дар'я відповідально підходить до створення сім'ї та спрямовує всю свою енергію на те, щоб створити в будинку атмосферу затишку та гармонії. Вона стає прекрасною господинею, дружиною та матір'ю, оточуючи близьких турботою та любов'ю. Іноді вона буває надмірно вимоглива до своїх дітей і чоловіка, але це не впливає на теплі та довірчі відносини, що склалися в їх сім'ї.

Коли йдеться про створення сім'ї, важливо знати не лише позначення імені Дар'я, а й його сумісність із чоловічими іменами. Сумісність імен відбиває перспективи відносин між двома людьми.

У Дар'ї сприятлива сумісність із Олександром, Данилом, Вадимом, Єгором, Ігорем, Костянтином, Русланом, Юрієм.

Низька ймовірність щасливих стосунків у союзі з Глібом, Віктором, Дмитром, Максимом, Петром.

Професія та кар'єра

Що означає ім'я Даша для дівчинки?

При виборі професії розмір зарплати перестав бути Дар'ї визначальним чинником. Матеріальний достаток, безсумнівно, важливий для неї, але вона ніколи не погодиться виконувати роботу, яка не приносить їй морального задоволення.

Сім'я стоїть на першому місці у списку пріоритетів дівчини, тому її не можна назвати кар'єристкою. Завдяки розуму, працьовитості та рішучості вона чудово справляється зі своїми професійними обов'язками та користується повагою начальства. Вона не будує інтриг на роботі і не прагне підставити своїх конкурентів, щоб піднятися кар'єрними сходами. За ці якості її люблять та цінують колеги.

Професії, в яких Дарина зможе розкрити свій потенціал: банківський працівник, викладач, перекладач, журналіст, дизайнер інтер'єрів, мистецтвознавець.

Хобі та захоплення

Що означає ім'я Даша для дівчинки?

Не можна уникнути теми хобі та захоплень під час відповіді питанням, що означає ім'я Даша. Дівчина буває схильна до меланхолії, тому вона вибирає улюблені заняття виходячи зі свого емоційного стану. У вільний час вона займається рукоділлям: вишивка, шиття, в'язання, квіллінг і т.д.

Дарина не любить активного відпочинку. Виняток становлять прогулянки на свіжому повітрі та екскурсії пам'ятними історичними місцями. Вдома її головним захопленням є кулінарія. Вона часто експериментує з рецептами та балує близьких смачними стравами. Своїм захопленням вона віддається із притаманною їй пристрастю.

Знамениті жінки

Що означає ім'я Даша для дівчинки?

Позначення імені Дар'я наділяє дівчинку сильним характером та цілеспрямованістю. Серед представниць імені багато знаменитих жінок, котрі прославили своє ім'я на весь світ.

Дарія Михайлова (Севастопольська) – перша в історії сестра милосердя, яка стала легендою Кримської війни. Юна сімнадцятирічна дівчина вивозила поранених із передової та лікувала їх у своєму візку, який місцеві жителі прозвали «каретою горя». За свої заслуги вона була нагороджена золотою медаллю “За старанність”.

Дар'я Зеркалова – талановита радянська актриса театру та кіно, лауреат Сталінської премії. На театральній сцені вона з тонкою майстерністю виконала безліч ролей, що прославили її ім'я: роль Анютки у виставі «Влада пітьми», Елізи Дулітл із п'єси Б. Шоу «Пігмаліон», Юлії Тугіної у п'єсі Островського «Остання жертва» та інші.

Біатлоністка Дар'я Домрачова – одна з найяскравіших зірок зимового спорту, яка за свої заслуги удостоєна почесного звання «Герой Білорусі». Спортсменка є дворазовою чемпіонкою світу, чотириразовою олімпійською чемпіонкою, володаркою Кубка світу з біатлону 2014/15 років. 25 червня 2018 року Дар'я офіційно оголосила про завершення кар'єри.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua