Ім'я Гульчехра: значення, походження, особливості.

Якщо звернеться до жіночих імен людей середньої Азії, стає помітно, зазвичай вони складні. Основа імені та його властивості закладені у двох коренях. Перший корінь відбиває ставлення предків до дитини, а основний – висловлює його особливості.

Жіноче ім'я Гульчехра містить у собі два корені – “гуль” та “чехра”.

Походження імені

Ім'я Гульчехра: значення, походження, особливості.

Щоб розібратися, що означає ім'я Гульчехра, зробимо його семантичний аналіз. У пошуках походження слова варто звернутися до двох мов – перської та казахської. Існує думка, що у казахській мові імена найчастіше мали подвійне коріння. Вони перша частина слова містила побажання від батьків дитині. Так і утворювалися імена зі складною структурою. Ім'я Гульчехра саме таке.

Значення імені Гульчехра

Ім'я Гульчехра: значення, походження, особливості.

Корінь “гуль”, що означає “квітка” в казахській мові, спочатку використовувався для наділення доньки красою, пахощами та свіжістю. У свою чергу, друге коріння було смисловою точкою. Так, слово “чехра” перського походження, перекладається як “обличчя, образ”. Виходячи з цього, припускають, що ім'я Гульчехра означає “квітуче обличчя”.

Особливості характеру

Ніжна і тендітна, як квітка, Гульчехра має живий розум і вроджену творчу жилку. Вона дуже рухлива, практично невловима. Взявшись за кілька справ, жінка доводить їх до кінця без особливих зусиль.

Ще в ранньому дитинстві Гульчехра відкриває у собі потяг до творчості, найчастіше реалізуючи себе у дорослому житті.

Дівчина, названа цим ім'ям, цілеспрямована та відповідальна. Їй можна доручити найважливіше завдання.

Уразливість жінки – явище награне і використовується нею у своїх цілях. Навпаки, Гульчехра стійко переносить тяготи та негаразди життя.

Головні позитивні риси характеру: цілеспрямованість, обов'язковість, пунктуальність, надійність, вірність, сила духу та унікальний творчий потенціал.

Негативні сторони особистості: зарозумілість, невміння слухати, бажання нав'язати свою думку як єдину правильну.

Сумісність імені

Ім'я Гульчехра: значення, походження, особливості.

Жінки, названі ім'ям Гульчехра, дуже велелюбні. Але це не позначається на їхньому сімейному житті. Всі романтичні пригоди та експерименти Гульчехра здійснює до заміжжя. Зустрівши чоловіка, якому жінка починає довіряти як собі, вже його не відпустить. В даному випадку з властивим їй максималізм Гульчехра занурюється у серйозні відносини.

У сімейному житті Гульчехра ідеальна. Вона вірна, терпляча та дбайлива. Після народження дітей жінка розквітає ще більше, молодшає, радіючи та підтримуючи своїх чад у всіх починаннях.

Найпридатніші для Гульчехри чоловіки названі такими іменами:

  1. Айдар. Основою характеру цього чоловіка є чесність та справедливість. Такі якості дуже імпонують Гульчехрі. Айдар і Гульчехра збігаються в емоційному та інтелектуальному плані, що допомагає створити міцну сім'ю, в якій подружжя є доповненням одне одного.
  2. Рустем. Сила та мужність дуже приваблюють Гульчехру до носіїв цього імені. Незважаючи на свою інтелектуальну перевагу, Гульчехра створює чудову родину з Рустемом. Відносини ґрунтуються на дивовижній фізичній сумісності.
  3. Михайло. Чоловіки із цим ім'ям домінують над Гульчехрою. І вона дає змогу це робити. Це єдиний чоловік, який зможе стати чоловіком – главою сім'ї. Ноо Михайло оточує дружину такою ласкою та турботою, що його головна роль відходить на другий план.

Знамениті носії імені Гульчехра

Ім'я Гульчехра: значення, походження, особливості.

Гульчехра – ім'я, яке поширене в середній Азії. Найчастіше воно використовується в Узбекистані, Казахстані та Таджикистані. З цими країнами і пов'язані знамениті жінки з таким ім'ям.

  1. Гульчехра Ешонкулова – знаменита узбецька актриса.
  2. Гульчехра Джамілова – народна артистка Узбекистану.
  3. Гульчехра Махмудова – мистецтвознавець, сценарист та продюсер. Перша жінка-підприємець в Узбекистані.
Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua