Микита: значення імені, історія, характер та доля

Ім'я Микита було особливо затребуване у XVIII та XIX століттях. Після Жовтневої революції 1917 його популярність дещо притихла. І лише у 2010 році, за даними Управління РАГС Москви, воно знову увійшло до десятки найпопулярніших імен серед новонароджених. Почасти це було з модою на староросійські імена, яких воно і належить. У нашій статті розповімо все про ім'я Микита: його походження, значення, талісмани. Обов'язково зупинимося на сильних та слабких рисах характеру, долі людини, її сумісності.

Походження та значення імені Микита

З прийняттям князем Володимиром християнства розпочалася нова доба в історії держави. Незабаром після хрещення Русі в православній церкві починає формуватися ономастикон – словник особистих імен, якими можна було називати людину під час хрещення. Давались вони за спеціальними календарями – святцями. Священик при скоєнні обряду хрещення самостійно вибирав ім'я для немовляти. Вважалося, що водночас новонароджений отримує свого небесного покровителя. Саме в цей час і набули широкого поширення імена давньоєврейського, латинського та грецького походження. Популярно стало називати дітей Анна, Яків, Наталія, Павло, Катерина, Микита. Що означає те чи інше ім'я, батьки зазвичай не замислювалися. А тим часом, називаючи дитину особливим чином, дорослий часто визначає її долю.

Значення та походження імені Микита безпосередньо пов'язане із Стародавньою Грецією. У грецькій мові вона має написання Νικήτας, що перекладається як «переможець». Це скорочений варіант жіночого імені Ніка, яке у Стародавній Греції носила богиня перемоги. На Русі воно виникло з розвитком християнства і спочатку використовувалося лише за хрещення ченців.

Історія імені Микита пов'язана з одним із персонажів російського билинного епосу. Перша письмова згадка про київського богатиря відноситься до 992 року і зустрічається в Повісті минулих літ. Тут йдеться про Микиту-Кожем'яка, який зумів побороти за князя Володимира печенізького велетня.

Характеристика для хлопчика

Микита: значення імені, історія, характер та доля

Значення імені Микита – «переможець» – з раннього дитинства відкладає відбиток на його подальшу долю. Ця людина дійсно зможе досягти в житті багато чого, він лідер за вдачею, але далеко не воїн і не богатир, як один з героїв російських народних казок.

Батьки повинні знати, що означає ім'я Микита для хлопчика, називаючи так свого новонародженого сина. Насамперед, природа наділила його талантами та непоганими лідерськими якостями. Але сказати, що Микита народжений переможцем, можна буде тільки після того, як він пройде до кінця свій життєвий шлях, а поки це звичайний хлопчик – життєрадісний, допитливий, завзятий. Він має гарну фантазію і має непогані творчі здібності. З дитинства хлопчик не зазнає тиску з боку батьків та вчителів. Потрібно навчитися домовлятися з ним і м'яко спрямовувати у потрібне русло. Дитині подобається, коли стосовно неї використовується скорочене ім'я. Микиту також можна називати Нік, Микитка, Микитос, Нікуся, Кіт, Кеша.

Навчається хлопчик дуже добре. Знання даються йому легко. Але великих успіхів Микита зможе досягти лише своєю завзятістю та працьовитістю. На дозвіллі він нерідко займається вигадуванням казок, цікавих і незвичайних історій, в яких відображається його бачення навколишнього світу. Микита розумний і привабливий. Він товариський, легко заводить нові знайомства і набуває шанувальників. А це завдяки вмінню грамотно викладати свої думки. Але справжніх друзів у Микити небагато. Його характер жорсткий і безкомпромісний, але при цьому він залишається ранимою людиною з тонкою душевною організацією, як і всі творчі люди.

Особливо ранимо Микита у підлітковому віці. Цей період можна називати найважчим у житті. У його характері з'являться такі риси, як гордість та ексцентричність. Чимало проблем батькам Микити може завдати його прямолінійності.

Таємниця імені та доля

Микита: значення імені, історія, характер та доля

Місце Микити у суспільстві нерідко визначається не його особистими якостями та досягненнями, а неймовірним везінням. Таких людей нерідко називають щасливчиками у житті. Вони мають усе, щоб стати успішними – приваблива зовнішність, чарівність, харизма, талант. Таємниця імені Микита розкриває закладений у ньому величезний потенціал. Така людина вміє концентруватися на головному та приймати вольові та правильні рішення. Він зможе кардинально змінити своє життя, варто лише забажати цього.

Таємниця імені Микита визначає долю людини, яка її носить. Цьому чоловікові подобається почуватися обраним. Микита знає, що саме він є господарем своєї долі, тому не терпить тиску та диктату стосовно себе від сторонніх. Але він досить розумний, щоб у потрібний момент прислухатися до правильних порад. До поставленої мети Микита йде прямою дорогою, наполегливо та неухильно. У своїх вчинках він покладається на розум, а не на емоції. Микита ні в дитинстві, ні в підлітковому віці не завдає клопоту своїм близьким. Він сам будує свою долю і за порушені плани запитує лише про себе.

Позитивні та негативні риси характеру

Микита: значення імені, історія, характер та доля

Дізнатися про сильні та слабкі сторони людини допоможе наступне розшифрування. Ім'я Микита складається із 6 літер. Це означає, що його власник схильний до екзальтації. Такий чоловік цінує красу в собі та в оточуючих його жінках. Для нього має значення абсолютно все: модний і дорогий одяг, хороша стрижка, якісна парфумерія.

Опис імені Микита за літерами дає можливість глибше зазирнути в душу цієї людини:

 • Н – критичне ставлення до всього. Така людина прискіпливо вибирає супутницю життя, неухильно дотримується всіх рекомендацій лікаря, з старанністю виконує доручену йому справу.
 • І – одухотвореність, гармонійність, витонченість. Такі риси виявляються у зовнішньому образі Микити, а й у думках. Він ставить себе вище за інших, що найчастіше не влаштовує ні його дружину, ні друзів.
 • К – сила духу, проникливість, максималізм. Завдяки природній витонченості Микита привабливий для оточуючих.
 • І – одухотворена людина, яка перебуває в гармонії із самим собою.
 • Т – творчі здібності, винахідливість, влюбливість, пристрасність, прямолінійність.
 • А – лідерство, прагнення до фізичного та духовного вдосконалення.

Позитивні риси характеру Микити: лідерство, рішучість, впевненість у собі, чарівність, цілеспрямованість, винахідливість, дотепність, працьовитість, доброта. Ця людина має талант, який слід підтримувати в ньому та розвивати.

Негативні риси характеру: егоїстичність, впертість, свавілля, прямолінійність, самозакоханість, уразливість, незібраність, легковажність (мінливість). Цей чоловік не терпить чужої переваги, у тому числі й жінки. В іншому випадку він шукатиме суспільство, де його цінують і люблять набагато більше.

Кохання, шлюб та сумісність

Микита: значення імені, історія, характер та доля

У значенні імені Микита захована закладена від природи сексуальність. Бажання завойовувати і перемагати прокидається в ньому в досить ранньому віці. Микита вміє доглядати за жінкою і легко домагається її прихильності. Він легко розбиває дівочі серця, не мучившись після цього докорами совісті. У жінці він цінує розкутість, інтелект, бездоганний зовнішній вигляд. Щоб одружитися, Микиті необхідно досягти зі своєю обраницею духовної та сексуальної гармонії.

Самозакоханий і впевнений у собі чоловік не поспішає мати сім'ю та дітей. Він не терпить тиску з боку, не готовий до компромісів, до того ж, мінливий і незалежний, тому в шлюбі йому буде дуже складно. Найімовірніше, одружується він далеко не один раз. І не варто дивуватися, якщо причиною розлучення буде зрада подружжя. А ось від жінки Микита не зазнає жодного флірту на боці. Він дуже ревнивий. Микиті потрібна “гнучка” дружина, яка зможе знову і знову налаштовуватися на “нову хвилю” чоловіка.

До дітей Микита дуже прив'язаний. Тільки для них він спробує зробити все можливе, щоб вони росли в комфортній обстановці.

Якщо говорити про те, яке ім'я підходить до імені Микита, то це буде Алла, Ірина, Поліна, Вероніка, Людмила, Наталія, Лідія, Світлана. А от від шлюбу з Катериною, Ганною, Тетяною, Жанною, Галиною, Валерією та Анастасією краще утриматися.

Бізнес та кар'єрне зростання

Микита: значення імені, історія, характер та доля

У значенні імені Микита захований величезний потенціал переможця. Він може досягти багато в будь-якій сфері діяльності. Це надзвичайно талановита та обдарована людина, і її успіх у житті багато в чому залежить від неї самої. Микита має достатню цілеспрямованість, відповідальність і працьовитість – ті якості, які дозволять йому підкорити будь-яку вершину.

Найкраще лідерські якості людини, названої таким гарним ім'ям, виявляються у роботі. Його думка є авторитетною для колективу. Найчастіше Микита робить свій вибір на користь творчої професії. Для нього важливіше досягти популярності та слави, ніж заробити багато грошей. Микита ставить собі високу планку і з завзятістю долає всі перепони. Йому подобається працювати у тій сфері, де гідно оцінять його новий та нетрадиційний підхід до вирішення проблеми.

А ось бізнесмен із Микити може вийти неважливий. Особливо якщо йдеться про партнерську справу. Микита – не командний гравець, а одинак. Йому складно підлаштовуватися під інших, підкорятися та домовлятися. Микита досягне набагато більших успіхів у своїх починаннях, якщо працюватиме один, а не в колективі. Для цього людині важливо, щоб робота приносила їй моральне задоволення. Слід забезпечити Микиті емоційний спокій та спокій, оскільки він схильний до неврастенії.

Іменини Микити та святі покровителі

Микита: значення імені, історія, характер та доля

День ангела людини, названого цим ім'ям, припадає на такі дати:

 • у лютому – 13;
 • у березні – 4;
 • у квітні – 2, 16, 17;
 • у травні – 13, 17, 27;
 • у червні – 2, 5, 6, 10, 30;
 • у липні – 4, 7;
 • у вересні – 22, 28;
 • у жовтні – 26;
 • у грудні – 30.

Одним із покровителем імені, день пам'яті якого припадає на 28 вересня, є Микита Готський. Цей християнський святий народився та жив на берегах Дунаю. Микита був гот за походженням. Разом з іншими християнами він брав участь у поширенні істинної віри серед своїх одноплемінників. Помер Микита 372 року. Він був відданий мученицьким тортурам і кинутий живцем у вогонь. Але його тіло виявилося неушкодженим, а осяялося чудовим світлом. Біля гробниці святого стали відбуватися чудові зцілення. Пізніше його мощі було перенесено до Константинополя.

Дні пам'яті ще одного святого Микити (Алфанова) припадають на 17 травня та 30 червня. Ця людина разом із чотирма своїми рідними братами у 1389 році у Новгороді заснував Сокільницький монастир. Після смерті святих біля їхніх мощів стали здійснюватися зцілення.

Вибираючи ім'я для новонародженої дитини, бажано, щоб іменини збігалися з днем її народження або йшли відразу за нею.

Відомі люди з ім'ям Микита

Микита: значення імені, історія, характер та доля

Микита – людина цілеспрямована. А це означає, що серед власників цього імені чимало відомих людей, які досягли успіху в тій чи іншій сфері діяльності. Серед них є багато представників творчих професій.

Можна назвати наступних людей, які посіли почесне місце в історії імені Микита:

 1. Микита Кожем'яка. Цей слов'янський богатир є одним із персонажів літописів часів Київської Русі.
 2. Микита Волконський. Цей представник знатного роду Волконських був капітаном російської імператорської армії та особистим блазнем імператриці Анни Іоанівни.
 3. Микита Трубецька. Російський військовий та державний діяч жив і служив за часів царювання імператриці Єлизавети Петрівни.
 4. Микита Антуф'єв (Демідов). Ця людина, яка жила з 1656 по 1725 рік, прославилася тим, що, будучи селянином, змогла вибитися в люди, побудувавши кілька уральських заводів і стати засновником відомої в Україні династії Демидових.
 5. Микита Хрущов. Цей державний діяч Перший секретар ЦК КПРС відомий далеко за межами країни.
 6. Микита Магалів. Відомий швейцарський піаніст, який має грузинське коріння, вперше записав усі твори Шопена для фортепіано.
 7. Микита Богословський. Відомий радянський та російський композитор, за роки свого життя став автором понад 300 пісень та музики до відомих кінофільмів та спектаклів.
 8. Микита Долгушин. Артист балету, хореограф, балетмейстер є володарем численних звань і нагород.
 9. Микита Михалков. Відомий радянський і російський актор і кінорежисер є володарем багатьох міжнародних кінопремій («Оскар», Канського кінофестивалю, «Кінотавр»).
 10. Микита Джигурда. Цей російський співак і актор здобув популярність не так завдяки ролям у кіно, як через свої епатажні витівки.
 11. Микита Церенок. Цей російський хокеїст народився 1993 року в Щелково. Наразі грає за хокейний клуб «Жилини» (Словаччина).
 12. Микита Пресняков. Молодий російський співак відомий не лише своїми піснями, а й близькістю до еліти вітчизняного шоу-бізнесу.
 13. Микита Алексєєв (Alekseev). Молодий український співак отримав популярність після того, як у 2018 році виступив на міжнародному конкурсі «Євробачення» як представник Білорусії.

Астрологія та талісмани

Щоб дати повне позначення імені Микита, необхідно розібратися з тим, які речі, планети, дні тижня будуть найсприятливішими для цієї людини. Подати їх можна у вигляді списку:

 • планета-покровитель – Меркурій;
 • сприятливий день тижня – середа;
 • покровительствующий знак зодіаку – Близнюки;
 • сприятливий колір – фіолетовий;
 • камінь-талісман – гранат;
 • рослина – дзвіночок;
 • тварина – їжак.

Небагато дивним може здатися те, що при позначенні імені Микита використовується їжак. Ця тварина – символ самозахисту. Наші пращури приписували йому здатність боротися з нечистістю і чаклунством. На сході їжак вважається символом багатства та гостинності. Це сильний талісман.

Гороскоп для імені Микита

Як відомо, люди, які належать до різних знаків зодіаку, мають різні риси характеру. Щоб краще дізнатися, що означає ім'я Микита для хлопчика, слід заглибитись у гороскоп:

 1. Микита-Овен. Ця людина відрізняється егоїзмом, впертістю та емоційністю. Він має всі задатки переможця і має відмінні організаторські здібності. Микита-Овен легко може досягти успіху та матеріального благополуччя, а ось його особисте життя далеко не завжди складається вдало.
 2. Микита-Телець. Впертість – одна з провідних рис характеру людини, яка народилася під цим знаком. Він має неймовірну працездатність і все життя прагне матеріального благополуччя. Ненавидить брехню та інтриги.
 3. Микита-Близнюки. Чоловік з яскравою зовнішністю, привабливий та привабливий. Він не терпить критики на свою адресу, різкий та незалежний. Микита-Близнюки мінливий у своїх інтересах. На нього важко покластися, оскільки він не відрізняється сталістю ні в коханні, ні у фінансах.
 4. Микита-Рак. Ця людина має складний внутрішній світ. Він чутливий і вразливий, песиміст за вдачею, схильний до меланхолії. Микита-Телець схильний до накопичення, фінансово стабільний, відмінний сім'янин та економний господар.
 5. Микита-Лев. Чарівність цієї людини б'є через край. Його складно не помітити у натовпі. Микита-Лев – щасливчик у житті. Він щедрий, благородний, не терпить образ, тяжіє до розкішного життя. Ця людина вміє отримувати доходи з несподіваних джерел, тому у фінансовому плані цілком благополучна та незалежна.
 6. Микита-Дєва. Розважливість та стриманість – основні риси характеру цієї людини. Скромний, акуратний, уважний до деталей – Микита успішний у бізнесі, як і у будь-якій обраній професії.
 7. Микита-Терези. Ця людина має гарну інтуїцію. У нього вроджене почуття гармонії, він постійно намагається зробити цей світ кращим. Ця людина – справжній ловелас, який жити не може без кохання. Зазвичай одружується кілька разів.
 8. Микита-Скорпіон. Для цього знака характерна підвищена емоційність та запальність. Він має дар маніпулювання, привертає до себе увагу людей, вміє переконувати та вести за собою.
 9. Микита-Стрілець. Ця людина – душа будь-якої компанії. Він природжений оптиміст, добрий слухач та оповідач. Він може стати успішним підприємцем. Його слабкі сторони – схильність до алкоголізму та обжерливості.
 10. Микита-Козеріг. У цій людині повністю відбивається значення імені Микита. Він незалежний, шляхетний, мислитель та інтелектуал. Успішний у всіх сферах діяльності.
 11. Микита-Водолій. Сентиментальна, чутлива, образлива людина, незважаючи на наявність друзів навколо, завжди прагне самотності. До шлюбу він ставиться негативно. Про матеріальний достаток у сім'ї не надто замислюється. Про це потрібно буде подбати дружині.
 12. Микита-Риби. Цей чоловік дуже вродливий зовні, але в душі він часто схильний до депресій. Він не любить приймати рішення і завжди намагається зняти будь-яку відповідальність. Постійно сумнівається у своїх здібностях і вважає за краще плисти за течією.
Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua