Даніель: значення імені та доля

Останнім часом все більшого поширення набуває теорія, згідно з якою багато в долі людини визначає його ім'я. Тому батьки при підборі імені враховують не лише його звучність, красу, чи підходить воно до по батькові та прізвища. До уваги береться також його значення, і можливий вплив на майбутнє дитини. Сьогодні мова піде про походження та значення імені Даніель, характер і долю людини, яку ним називають.

Давньоєврейське ім'я

Даніель: значення імені та доля

Походження імені Даніель відноситься до дуже давніх часів. Воно сягає своїм корінням у Святе Письмо і є давньоєврейським. Так у Біблії звали старозавітного пророка, ім'я якого в церковнослов'янській традиції вимовляється як Данило. У Старому Завіті пророк Даніель (Даніїл) є єдиним, хто носить це ім'я. Цей пророк відноситься до найбільш шанованих у християнстві.

Даніель: значення імені та доля

Крім нього, таким ім'ям названо кілька ранньохристиянських святих, таких як мученик Данило Кесарійський, який був страчений у період гонінь християн, здійснених імператором Діоклетіаном у 308 році; преподобний Данило Стовпник, який жив у 5 столітті. У православ'ї вшановується також пам'ять одного з князів, що носили це ім'я, Данила Московського, який жив у XIII столітті.

Пізніше ім'я, що розглядається, з'явилося і в мусульманських країнах, де воно арабською пишеться як دانيال, англійською Danyal, а російською вимовляється як Даніель.

Після вивчення походження імені Даніель доцільним перейти до його значення. Його можна трактувати кількома способами, але вони дуже близькі друг до друга.

Даніель: значення імені та доля

Варіанти тлумачення імені Даніель

Значення імені, як сказано вище, можна перекласти по-різному. Буквально його перекладають, як Бог є суддя, суддя мій Бог, Бог мій суддя.

Давньоєврейське ім'я Даніель має дві основи. Перша їх «дан» позначає «суддя», а друга яка пишеться або як «ель», або як «еель», означає «Бог». Через це і допускається кілька трактувань.

Таким чином, це ім'я пов'язане з Богом та його суворим судом над людьми, що й накладає відбиток на носія імені, який є людиною серйозною, з твердим характером та дисципліною, з власними стійкими поглядами та принципами.

Інші форми імені Даніель

Значення імені повною мірою можна віднести і до інших варіантів його вимови, наприклад:

 • Данило в російській та болгарській мовах.
 • Данило у білоруському.
 • Данило в українській, хорватській та сербській.
 • Дані, Даніяр (Daniyar) у казахському.
 • Даніал (Daniyal) в азербайджанській та турецькій.
 • Даніел (Daniel) в іспанській та чеській.
 • Данієле (Daniele) в італійському.
 • Дені (Dani) у французькій.

В англійській мові назва пишеться як Daniel, читається як Деніел. Значення імені таке саме, як і у Даніеля, і в усіх зазначених вище варіантів імені. Крім цього, в англійській є ще два схожі імені:

 • Ден (Dan);
 • Дені (Danny).

У російській мові також існують зменшувально-пестливі форми, якими Даніеля називають у побуті, це:

 • Даня;
 • Данька;
 • Данік;
 • Данилка.

Іменини

Вивчаючи значення імені Даніель, варто згадати і про іменини. У православ'ї, згідно з Григоріанським календарем, до них належать такі дати:

 • у січні – два дні: 2 та 12 числа;
 • у березні – чотири дні: 1, 6, 17 та 31;
 • у квітні – 20;
 • три дні у червні: 4, 5, 26;
 • один день у липні – 23;
 • у вересні 12 та 25 числа;
 • 4 жовтня;
 • 25 листопада;
 • у грудні цілих п'ять днів: 9, 11, 12, 24 та 30.

Атрибути

Для з'ясування, як значення імені Даніель впливає долю його володаря, незайвим буде ознайомитися з його атрибутами.

 • Овен і Скорпіон – це знаки зодіаку, які йому сприяють.
 • Яшма та аметист – каміння, що є талісманами Даніеля. Якщо він їх використовуватиме, то вони віддадуть йому свою силу, відновлять здоров'я.
 • Тютюн, редька, гірчиця – ці рослини також корисні здоров'ю носія цього імені.
 • Червоний – найбільш підходящий колір для Даніеля.
 • Шість – це його число. Ця цифра вказує на людину, яка з легкістю завойовує довіру людей та їх розташування, у тому числі й представників протилежної статі.

Даніель: значення імені та доля

 • Марс є планетою-покровителем носіїв імені, сприяючи успішному веденню справ. Так як ця планета носить ім'я бога війни, у давнину вважалося, що якщо вона опікується хлопчиком, то він виросте сильним і хоробрим воїном. Даніелю Марс подарує неймовірну силу духу, вольовий характер і прагнення нових знань.

Продовжуючи вивчати значення імені Даніель для хлопчика, доцільним буде розглянути, яка доля чекає на нього.

Щасливі роки

Найімовірніше, Даніеля чекає насичене сприятливими подіями, цікаве життя. Йому судилося прожити багато років щастя поряд з людьми, які його люблять. Але не треба думати, що все це доля піднесе йому на блюдечку з блакитною облямівкою. Дорога до благополуччя буде пов'язана з подоланням великої кількості перешкод.

Даніель досягне успіхів і в діловій сфері, де йому також визначено важкий шлях. Йому потрібно багато вчитися і працювати, осягати незвідане та йти до нових вершин, а також долати підступи недоброзичливців. Все це зрештою дозволить йому домогтися прибуткової та поважної посади.

Створення родини

Даніель: значення імені та доля

Як правило, люди з таким ім'ям рано утворюють сім'ю. Нерідко їх обраницею стає або перше юнацьке кохання, або подруга дитинства. Молоді люди можуть навіть втратити зв'язок один з одним на деякий час, але зрештою обов'язково зустрінуться та відновлять стосунки.

Часто бажанням чоловіків стає поява першим у сім'ї саме хлопчика. Але про Даніеля сказати цього не можна, він хоче першій дівчинці, що в більшості випадків і відбувається. Але потім у його сім'ї народжуються і хлопчики.

З роками зовнішність чоловіків із цим гарним ім'ям не погіршується. Навпаки, вони набувають більше шляхетності та шарму. Така приємна зовнішність добре гармонує з їхньою статечністю, галантністю, гарними манерами. Жінкам вони дуже подобаються, але для них найважливіша обраниця, будинок та сім'я.

Чудовий чоловік

Даніель: значення імені та доля

Значення імені Даніель виявляється у тому, що для нього сім'я є однією з найважливіших цінностей. Своє житло він завжди впорядковує, створюючи у ньому зручність та затишок. Він дуже любить своїх батьків, дружину, дітей та всіх близьких людей.

Даніель завжди знаходиться в центрі уваги, що йому дуже подобається, він готовий допомогти кожному, хто цього потребує. Як правило, Даніель – це чудовий чоловік. Він у всьому підтримує дружину, поважає її інтереси, тонко відчуває її настрій та емоції.

Люди з таким ім'ям люблять приймати гостей, розділяючи з дружиною пов'язані з цим домашні клопоти. Як правило, Даніель вибирає жінку добру, спокійну, добре виховану, начитану та різнобічну, так що їм ніколи не нудно вдвох.

З цієї причини подруг у дружини небагато, адже в будинку панують кохання, мир і лад. Але так як у деяких це викликає почуття заздрощів, у сім'ї будуть і недоброзичливці. Тому і спілкування із сторонніми людьми здійснюється в розумних межах. Їх не посвячують у деякі сторони внутрішнього життя.

Даніель: значення імені та доля

Основою більшості устремлінь у сім'ї є діти, які оточені турботою та увагою. Батьки виховують їх ввічливими, освіченими, які ведуть здоровий спосіб життя. Оскільки Даніель багато енергії віддає оточуючим, необхідно відновлення душевних і фізичних сил. Найкращим відпочинком у такому разі є виїзд із сім'єю на море.

Разючий контраст

На завершення вивчення значення імені Даніель слід зазначити, що майже ідилічна картина, що складається в сім'ї, докорінно відрізняється від того, як Даніель поводиться поза домашніми рамками.

Ще з юності він має стійкий характер, не схильний до стресів, є цілеспрямованим і дисциплінованим. Це допомагає йому стати лідером, повести у себе людей. Він спрямований на подолання перешкод, готовий експериментувати. У людях Даніель вітає гнучкість розуму та відданість справі. Самому йому цих якостей не позичати.

Також йому притаманні оптимізм, добре розвинена інтуїція. Його слова рідко розходяться із справами. Але іноді його жорсткість у стосунках із людьми шкодить йому. Йдучи безперервно, він не завжди може вчасно зупинитися. Ті, хто знає його близько, поблажливо ставляться до такої поведінки, і, коли зупиняють Даніеля, він готовий до них прислухатися.

Проте головна його мета – це лідерство як таке. Головним для нього все ж таки є справа. І якщо для успіху цієї справи очолити його може хтось інший, носій імені, що розглядається, з розумінням відійде убік.

Діяльність, яка найчастіше є придатною для Даніеля, – це економіст і фінансист, оскільки він з легкістю проводить розрахунки та робить точні прогнози. Крім того, він непогано розуміється на людях, тому опинитися серед його друзів не так просто. Ще до позитивних якостей Даніеля можна віднести чесність, порядність, справедливість, неординарність мислення.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua