Значення імені Роберт: походження, характер та доля для дитини

У вас народиться хлопчик, і ви з нетерпінням чекаєте на цю щасливу подію. Яке ім'я надати йому? Як воно вплине на його долю? Хотілося б, щоб ім'я було гарне, звучне та благородне. Зверніть увагу на ім'я Роберт. Це не просто гарне ім'я – це запорука гарної репутації, гарантії успішного та щасливого життя. Отже, у темі сьогодення ми розглянемо значення імені Роберт.

Значення імені Роберт: походження, характер та доля для дитини

Значення та походження імені

Сьогодні красиве і звучне ім'я Роберт має популярність виключно на території Англії, але слід зазначити, що воно прийшло до Англії з німецької культури. На думку етимологів, має давньонімецьке коріння. Ім'я Роберт, значення та походження якого має не лише давню історію, несе по-справжньому сильну енергетику для його володаря. До речі, чоловіки, названі цим ім'ям, не просто відомі та знамениті особистості, вони належать, як кажуть, до сильних світу цього. Зараз існує єдина версія значення імені Роберт: ім'я в перекладі з давньонімецької мови означає «блискуча і нев'януча слава».

У шляхетного імені є кілька аналогів, які мають схоже звучання, але їх значення трактується аналогічно імені Роберт: Робін, Руперт, Робертус, Аррубер, Боббі.

Значення імені Роберт: походження, характер та доля для дитини

Раннє дитинство

Значення імені Роберт для хлопчика вже в ранньому дитинстві впливає на нього, дитина виділяє в суспільстві, що, загалом, і не дивно – це рідкісне, красиве і благородне ім'я з цікавим значенням. Таким аристократичним ім'ям батьки не просто обдаровують свого сина. Малюк набуває таких важливих якостей характеру, як врівноваженість, спокій, дружелюбність, привітність, чуйність, комунікабельність, щедрість, тактовність. Такий набір якостей говорить про те, що у майбутньому чоловік буде досить вимогливим до інших.

Маленький Роберт настільки гарний, що постійно радує батьків, які можуть бути спокійні за свого малюка, адже він ніколи не зробить поганий вчинок, навіть якщо він обіцятиме йому чималу вигоду. Це впертий та наполегливий хлопчик. Помічено, що Роберт здебільшого перша дитина у сім'ї. Зазвичай хлопчик зовні схожий на свою матір, але з нею Роберт має досить непрості стосунки. З великим задоволенням хлопчик займається в музичній школі, віддає перевагу футболу, вільній боротьбі, боксу. Він чудово і без особливих зусиль навчається у школі. Зазвичай молода людина виглядає трохи старшою за свій вік, що може бути обумовлено серйозністю і зосередженістю молодої людини.

Значення імені Роберт: походження, характер та доля для дитини

Характеристика імені

Значення імені Роберт настільки багатогранне, що багато носіїв цього імені мають неперевершений склад розуму, відмінний характер, безмежну фантазію і творчий потенціал. Роберт не стримує хороші пориви, більше, він прагне показати всім, наскільки він хороший. Він не має таких цілей, як слава і популярність, головне для нього – це жити в гармонії з самим собою. Значення імені Роберт, характер і доля якого обумовлені його впливом, допомагають молодій людині почуватися спокійно та впевнено. Роберт має мінімум ворогів і максимум доброзичливців. З ним легко працювати, дружити, спілкуватися чи просто контактувати. Він чітко знає, що йому потрібне. Значення імені Роберт впливає долю людини, оскільки він завжди домагається того, що хоче. І життя Роберта завжди складається благополучно: щедрий і життєрадісний хлопець приваблює своєю оптимістичністю та вмінням радіти навіть дрібницям. Нерідко люди помиляються та намагаються підкупити його, схилити його всіма доступними та недоступними засобами на свій бік. Таких людей Роберт старанно оминає. Хоча варто відзначити, що Роберт, який відрізняється врівноваженістю та спокоєм, нерідко відчуває симпатію до людей авантюрного складу розуму.

Значення імені Роберт: походження, характер та доля для дитини

Позитивні риси

Розважливість і планомірність – яскраві риси характеру цієї молодої людини. Значення всіх перерахованих вище якостей роблять ім'я унікальним. Чоловік завжди тримає своє слово, на нього можна і потрібно покластися у непростий час, він ніколи нікого не скривдить, завжди буде стриманим, делікатним. Він непоганий психолог, завжди підтримає людину у скрутну хвилину, вислухає її, дасть правильну пораду, тому з неї виходить чудовий друг, про якого говорять «справжній».

Ви ніколи не побачите Роберта, що кричить, він не стане використовувати проти людини його ж слабкості, не зрадить і не образить. Досить промовистий чоловік, зовсім неконфліктна людина. Але якщо відбувається неприємна сварка, вже через невелику кількість часу Роберт повертається в спокійний стан і навіть робить спроби зрозуміти свого супротивника, поставитися до нього по-людськи. Роберт вміє прощати, і робить це так, що людина не відчуває приниження і сорому. Він знає ціну слова «треба», намагаючись зробити все без метушні, ґрунтовно.

Негативні риси

Поряд з великою кількістю позитивних якостей, які набуває чоловік, чиє ім'я Роберт, слід зазначити одну яскраву негативну межу – скритність. Молода людина прихована стосовно друзів та близьких, але це пояснюється його замкнутістю, а не недовірою. Вся справа в тому, що він багато переживає в собі, не показуючи оточуючим своїх почуттів, і намагається якнайменше довіряти свої думки людям. Може розлютитися, але досить швидко відходить, часом зарозумілий. Роберт часом виглядає холодним та стриманим, але це лише зовнішнє враження. Йому не вистачає дотепності, «приймати у великих кількостях» Роберта неможливо – він подобається новим знайомим, але близькі та рідні люди страждаю від його стриманості та деякої сухості.

Значення імені Роберт: походження, характер та доля для дитини

Вибір професії, кар'єра

Варто відзначити, що здебільшого чоловіки стають кар'єристами, вони здатні з головою піти у роботу. Він дуже залежить від тих матеріальних благ, які може дати йому кар'єра. Роберт смілива, обов'язкова і відповідальна людина, будь-яка справа, якою він вирішить зайнятися, буде доведена їм до кінця, причому Роберт може забути про себе. Здатний виконувати роботу, пов'язану з концентрацією та підвищеною увагою, тому стане чудовим лікарем, юристом, артистом. Роберт виглядає солідною та успішною людиною.

Шлюб, кохання, сім'я

Значення та характеристика імені Роберт, як було сказано вище, робить його справжнім другом у чоловічому світі. Але що можна сказати про взаємини Роберта із жінками? Звиклий говорить прямо, молодий чоловік і у відносинах із протилежною статтю залишається вірним собі. Якщо щось не влаштовуватиме Роберта, то він неодмінно скаже про це своїй обраниці, підлаштовуватися під її вимоги він не буде. Щоправда, дівчина має розуміти, що перед нею людина, яка не зрадить, не обдурить, не скривдить. До сімейного життя він ставитиметься відповідально, стане чудовим батьком і дбайливим чоловіком. Але треба розуміти, що якщо дівчина не буде відповідати його вимогам та уявленням про життя, то Роберт будувати відносини з нею не стане. З таким чоловіком кожній жінці буде комфортно і добре, якщо вона не звертатиме уваги на його високий рівень самодостатності. Безумовно, Роберт прагнутиме зберегти почуття до тієї самої, коханої та єдиної жінки. Якщо Роберту змінить кохана жінка, то й у цьому випадку він виявить великодушність. До речі, згодом він зможе вибачити навіть зраду.

Ім'я Роберт сумісне з ім'ям Наталія, Олена, Людмила, Тамара, Віра, Інна, Ірина, Єлизавета.

Здоров'я

Значення імені Роберт позитивно впливає його здоров'я. Він рідко хворіє, фізично міцний, демонструє хороші результати у спорті, але батькам ще в ранньому дитинстві слід звернути увагу на ослаблену нервову систему дитини.

Чоловік велике значення надає спорту, тому протягом усього життя перебуває у чудовій фізичній формі. Більше того, він своїм прикладом позитивно впливає і на свою супутницю, і на друзів, і на близьких.

Значення імені Роберт: походження, характер та доля для дитини

День імені

У православ'ї ім'я Роберт, значення та походження якого ми розглядаємо у цьому матеріалі, зустріти не можна, оскільки у православних святцях його немає, ім'я присутнє лише у католицькому календарі. Як було сказано вище, це ім'я популярне на території Англії, але не можна сказати, що на території України та інших слов'янських країнах цим ім'ям не називають хлопчиків. При хрещенні дитині зазвичай дають інше ім'я, яке ближче за звучанням. І вже відзначають іменини згідно з датою іншого імені. Отже, іменини Роберт відзначає 27 березня, 17, 25, 29, 30 квітня, 7, 8 червня, 17 вересня.

Сумісність імені та по батькові

Залежно від пори року, коли народився Роберт, поєднання цього імені сприятливо з певними по батькові. Отже, для «зимового» та «осіннього» Роберта підходять по-батькові Олексійович, Володимирович, Аркадійович, Сергійович, Борисович.

Для «весняного» та «літнього» Роберта підходить по батькові Дмитрович, Артурович, Ельдарович, Оскарович, Валер'янович, Веніамінович.

Значення імені Роберт: походження, характер та доля для дитини

Відомі та знамениті

Перш ніж ми розповімо про деяких відомих і знаменитих носіїв красивого і благородного імені Роберт, варто зазначити, що на території Англії це ім'я носили навіть королі.

Отже, Роберт Гук (1635 – 1703) – англійська вчена, яку можна назвати батьком фізики. Він запропонував прототип теплових машин, винайшов оптичний телеграф, винайшов особливий ареометр для визначення прісності води та спіральну пружину для регулювання ходу годинника.

Роберт Фішер (1943 -2008) – 11-разовий чемпіон світу з шахів.

Роберт Скотт (1868 – 1912) – національний герой Великобританії, дослідник Антарктиди, одне із першовідкривачів Південного полюса.

Роберт Кох (1843 – 1910) – німецький вчений, мікробіолог, відкрив бацилу сибірки, туберкульозну паличку та холерний вібріон. У 1905 році був нагороджений Нобелівською премією за дослідження в галузі захворювання на туберкульоз.

Роберт Аспрін – американський письменник фантаст.

Роберт Шуман – німецький композитор та талановитий піаніст.

Роберт Бунзен (1811 – 1899) – знаменитий німецький хімік, якому людство зобов'язане відкриттям протиотрути при отруєнні миш'яком.

Роберт Різдвяний (1032 – 1994) – знаменитий радянський та російський поет, автор пісень.

Роберт Де Ніро (1943) – американський кіноактор.

Роберт Дауні-молодший (1965) – американський актор, продюсер та музикант.

Роберт Фальк (1886 – 1958) – радянський живописець, який об'єднав у творчості російський модерн і авангард.

Роберт Паттінсон (1986) – популярний англійський кіноактор, модель та музикант, відомий за серією фільмів «Сутінки».

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua