Значення імені Імран. Походження, характер та доля володаря імені Імран

Носіїв імені Імран поєднує цілеспрямованість, багатий внутрішній світ, гарну уяву та приголомшливу інтуїцію. Зовні вони справляють враження самодостатніх і впевнених у собі людей, але насправді потребують схвалення своїх вчинків оточуючими. Вони прагнуть влади, визнання заслуг, похвали. Зіткнувшись із труднощами, такі чоловіки можуть опустити руки та відмовитися від реалізації задуманого. Саме тому важливо, щоб поряд з ними були близькі люди, які зможуть їх підтримати та підбадьорити у скрутну хвилину.

Походження та значення

Лінгвісти, які шукали відповідь на питання, що означає ім'я Імран, дійшли висновку, що воно має арабське коріння і перекладається російською мовою як «життя». Ця іменоформа поширена у мусульман, оскільки двічі згадується в Корані:

 1. Імраном звали отця Мар'ям. У християнстві Мар'ям – це Діва Марія, а її батько (дід Ісуса Христа) – Святий Йоаким.
 2. Амраном звали отця Мойсея, Маріам та Аарона. Цілком ймовірно, що Імран є похідною формою цього імені.

Вважається, що якщо назвати сина таким ім'ям, то він неодмінно виросте доброю і гідною людиною. Адже ще одне значення імені Імран в ісламі – «правильний, старанний».

До синонімів імені належать: Амрам, Умран, Амран, Емран, Омран. Зменшувально-пестливі звернення: Імрік, Імранчик.

Серед відомих носіїв імені:

 • чеченський співак, композитор та поет Імран Усманов;
 • ісламський філософ, спеціаліст з міжнародних питань Імран Назар Хосейн;
 • брунейський дипломат Емран бен Бахар;
 • австрійський дзюдоїст Імран Борчашвілі;
 • громадський та політичний діяч у галузі освіти Імран Акперов;
 • косоварський футболіст Імран Буньяку;
 • азербайджанський письменник Імран Ашум огли Касумов;
 • заслужений будівельник, працівник транспорту Азербайджанської РСР Імран Гюльмамедов;
 • французький футболіст Імран Шамханов;
 • російський самбіст Імран Аяз Джавадов;
 • пакистанський гравець у крикет Імран Назір.

Значення імені Імран. Походження, характер та доля володаря імені Імран

Талісмани та астрологічні характеристики

До талісманів та астрологічним символам відносяться:

 • планета-покровитель – Юпітер;
 • метал – електрум, олово;
 • стихія – Повітря;
 • день тижня – четвер;
 • тотемні рослини – лаванда, каштан, кориця, евкаліпт, жасмин;
 • каміння-талісмани – гіацинт, берил, сапфір;
 • кольори – синій, малиновий.

Астрологи радять називати цим ім'ям малюків, які народилися в період з 22 листопада по 21 грудня, тобто під знаком зодіаку Стрілець. Це сузір'я найбільше відповідає внутрішньому світу хлопчика.

Значення імені Імран для хлопчика

Значення імені Імран. Походження, характер та доля володаря імені Імран

У дитинстві Імран не завдає батькам особливого клопоту. Це спокійна, розважлива, вдумлива дитина, яка воліє займати позицію стороннього спостерігача. Він дещо прихований і замкнутий, болісно реагує на критику та зауваження, тому батькам не слід його виховувати у сильній суворості.

Навчання дається носію імені легко. Він виділяється серед однолітків високим рівнем інтелекту, кмітливістю, винахідливістю, допитливістю. Нерідко поповнює ряди відмінників, бере участь у олімпіадах. Крім школи, хлопчик відвідує всілякі гуртки та секції. Навколишні дивуються, звідки в нього береться стільки енергії, щоб скрізь встигати та ще й показувати високі результати.

Характер та доля

Значення імені Імран. Походження, характер та доля володаря імені Імран

Ім'я Імран означає «правильний», тому не дивно, що чоловік намагається завжди чинити сумління і дотримуватися загальноприйнятих норм моралі. Зовні він справляє враження людини потайливої, відчуженої, беземоційної. Насправді в душі чоловіки киплять неабиякі пристрасті. Він схильний до самокопання та самоаналізу. Довге перебування на самоті позбавляє його сил та енергії.

Носій імені сприймає спілкування як вимушений захід для досягнення поставленої мети. Незважаючи на любов до усамітнення, він непогано працює в команді, легко знаходить спільну мову з оточуючими. Однак варто Імрану побачити поруч сильнішого суперника, як він одразу йде в тінь.

Кохання та шлюб

Значення імені Імран. Походження, характер та доля володаря імені Імран

Розглядаючи значення імені Імран, не можна не згадати про особисте життя його носія. Хлопець має успіх у протилежної статі, але не прагне швидко зв'язати себе узами шлюбу. Одружується зазвичай у зрілому віці, років до тридцяти. Його обраницею найчастіше стає жінка, яку він добре знає. Наприклад, подруга дитинства, однокласниця, одногрупниця, сестра друга тощо.

Носій імені жадає від обраниці повної віддачі. Він вимагає, щоб дружина оточувала його увагою та турботою, але й сам увесь час присвячує їй. Дуже важливо, щоб дружина Імрана мала легку і веселу вдачу, оскільки з роками чоловік стає похмурим і апатичним. Йому потрібен хтось, хто зможе вдихнути у нього енергію.

Робота та кар'єра

Значення імені Імран. Походження, характер та доля володаря імені Імран

Імран, значення імені якого ми з'ясували, має безліч талантів. Він може досягти успіху як у творчій, так і в науковій діяльності. Головний секрет успіху полягає в тому, що чоловікові має подобатися його професія. А якщо ні, то він не зможе реалізуватися в кар'єрі.

З нього може вийти харизматичний лідер, політик, бізнес-тренер, оскільки Імран має дар переконання, комунікабельність, вміє справляти позитивне враження на оточуючих. Він легко знаходить спільну мову з колегами, але з начальством можуть виникнути розбіжності через надмірну принциповість чоловіка.

Нумерологія

Значення імені Імран. Походження, характер та доля володаря імені Імран

У нумерології значення імені Імран визначається числом чотири. Чоловік-«четвірка» має реалістичний погляд на життя, не витає в хмарах і не живе у світі ілюзій. Це практична, прагматична, розважлива людина, яка вважає за краще прораховувати наперед кожен свій крок. Відмінні риси його характеру – надійність та послідовність. Близькі завжди можуть розраховувати на допомогу та підтримку чоловіка-четвірки.

З недоліків характеру можна виділити емоційну холодність, черствість, бездушність, нездатність до співчуття та емпатії. Це хлопець-робот, з яким якось може стати нудно. Йому слід навчитися радіти життю, не бути таким скрупульозним і принциповим. В іншому випадку чоловікові-«четвірці» буде складно побудувати гармонійні стосунки з оточуючими.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua