Значення імені Маша, характер, доля, історія

Марія – давнє єврейське ім'я. Значення імені Маша – “гірка”, “бажана”. Воно вважається найпоширенішим на всій земній кулі. Настільки популярним ім'я Маша стало тому, що матір Ісуса звали Марією.

Історія

У священній книзі ізраїльтян так звали пророчицю, сестру Мойсея. Цим ім'ям називали багатьох європейських королів, включаючи володарок Російської імперії. Російське ім'я Маша завжди було поширеним у народі.

Значення імені Маша, характер, доля, історія

У католицтві відомі «вторинні» імена, ними називають чудотворні ікони, додаючи до «Марії» — Кармела, Регіна і так далі. У мусульманських традиціях воно видозмінилося на Маріям. За однією з версій, Марія є варіацією Маріам, що перекладається як відкинута або сумна. У православ'ї ім'я трактується у значенні «пані».

Історія імені Маша дуже багата. Вона почалася з давніх-давен і стала тільки яскравіше в наші дні. Завдяки надзвичайній популярності жіноче ім'я Маша у різних точках земної кулі набуло своїх відмінних рис. Наприклад, у Великій Британії зустрічається Мері. А Мерайя з'явилася до кінця 20-го століття зі славою співачкою Мерайєю Кері.

У Середньовіччі були свої варіації стародавнього імені – Маріот, Малкін, Маріон. Пізніше виникли Меймі, Мей, Мінні. У Європі зменшувально-пестлива форма імені – Моллі або Поллі, потім їх почали застосовувати як самостійні імена. У України Маша, Марія – одне й те саме ім'я.

У багатьох державах Марію називають Марі, Мері, Марією, але часом зустрічаються інші форми, які можуть виступати як як окремі імена, так і як зменшувально-пестливі форми.

Значення імені Маша, характер, доля, історія

Своєю особливою формою має ім'я у Німеччині – там воно перетворилося на Маріхен, Міцель, Маріку. У французьких традиціях з'явилися Марієтт, Маріель. Італійці мають Маріолла, Марьюн, а в Греції – Марігула, Маріетта. У білорусів це Маруся, а Грузії – Ламара.

Наголос у імені ставлять як на перший, так і на другий склад. Склавши разом імена Марія та Ганна, люди вивели нову форму – Анна-Марія, Марія-Антуанетта тощо.

Про характер

У російських розшифровках імені Маша вказується, що це дівчина, яка відрізняється добротою. Вона любить няньчити дітей. Їй властива вразливість, вона виносить критики. Але при цьому вона тверда, має почуття власної гідності і легко дає відсіч. Для багатьох Маша – найкрасивіше ім'я, що має на увазі імпульсивність і пристрасність дівчини. Їй властива відповідальність, коли йдеться про навчання та домашню роботу. Однолітки зазвичай люблять її, а вона завжди готова підтримати їх.

Пояснюючи, що означає ім'я Маша, багато хто відзначає її активність, підприємливість та таємницю. Вона втілює волю. У житті вона часто буває неспокійною, собі на думці, її хвилює думка про неї саму. Як пишуть тлумачі, накладає ім'я Маша на характер такий відбиток, що багато вчинків дівчинки оточуючим здаються непослідовними. Але насправді вона чудово розуміє, що робить, прораховує варіанти розвитку подій і йде одним їй провідним шляхом.

Розгадуючи таємницю імені Маша, треба пам'ятати, що дівчині властивий скепсис. Їй подобається дивитися на навколишню дійсність по-новому, і далеко не всі здатні зрозуміти її. Їй буває дискомфортно коїться з іншими людьми.

У значенні імені Маша вказується, що це жінка з великою потребою у русі. Вона легко засумнівається у відповіді питання, коли він здається іншим очевидним. Вона волелюбна, свобода – її головна цінність. Їй важливо жити без обмежень.

Вона не боїться самотності. У дитинстві вона, згідно з значенням імені Маша, не хвилюється про дисципліну. Вона комунікативна, любить ставити багато запитань. Кожен, хто її зустріне, відповідає на них.

Її завжди тягне за собою неординарне. Вона цікавиться і звичайними речами, і чимось абсолютно містичним, незрозумілим. Їй важлива тиша, спокій. Вона мріє жити далеко, але користуючись досягненнями цивілізації. Успіх у житті для неї дуже важливий. Їй обов'язково треба реалізувати свої таланти сповна.

Головною стихією Марії, за значенням імені Маша, є творча діяльність. Але кожна дівчина може вибрати несподівану область. Часом її професія пов'язана зі спокоєм і кропіткістю – її можна зустріти у будинку відпочинку, у науковій лабораторії. Але можна зустріти й у технічній спеціальності. Але вона може зупинити свій вибір на продажах, маркетингу, спорті, релігії, психології.

Значення імені Маша, характер, доля, історія

Пояснюючи, що означає ім'я Маша, багато тлумачів звертають увагу на те, що дівчина в дорослому віці добра і уважна. Вона нерідко допомагає тим, хто опинився у скрутному становищі. У шлюбі її відрізняє вірність.

Але для того, щоб це розкривалося повною мірою, потрібна сім'я та теплі стосунки з представником чоловічої статі, а також необхідні діти. Описуючи ім'я Маша, значення імені та долю, багато хто підкреслює, що вона або буде прекрасною домогосподаркою, або виявлятиме свою протилежну сторону, що показуватиме, що вона зовсім не та, якою здається. Багато залежить як від індивідуальних особливостей особистості, і від обставин, у яких вона живе чи формується. Вказуючи, яке ім'я підходить Маші, часто називають Івана, Анатолія, Віктора, Валентина, Євгена.

Ружею

Своє тлумачення імені Марії, значення імені та долі представляє і Руже. Він пише про те, що особу такої дівчини можна охарактеризувати так – вона цариця і на небесах, і на землі. Головні риси її характеру – воля та активність. Зазвичай Марія народжується холериком, має непростий характер. Вона відрізняється працьовитістю, похмурістю та заздрісністю. У той же час вона сповнена кохання.

Зазвичай, це інтроверт, який рідко демонструє справжні почуття, рідко ділиться справжніми думками. Вона потайлива, але самовпевнена. Особа її дуже сильна. Вона реагує на все швидко, може бути вибухонебезпечною.

Якщо вона не згодна з чимось, вона швидко це висловить. Їй властива впертість. Вона засмучується, коли щось не виходить, але в той же час не сумує над цим протягом довгого часу, а йде далі.

Найчастіше вона вчиться добре. Їй подобається діяльність, яка потребує повної віддачі. Але ряд дівчат приваблює домівку, хоча вони і не схильні затримуватися в ньому надовго. Марії подобається взаємодіяти з дітьми. Вона може стати вчителькою.

Значення імені Маша, характер, доля, історія

Інтуїція у Марії розвинена чудово, але вона не застосовує її, їй більше подобається йти довіданими доріжками і твердо стояти на землі.

Вона не виставляє напоказ інтелектуальних здібностей, даючи можливість, що знаходиться поруч, проявити себе і привернути до своєї персони увагу. Маша має аналітичний склад розуму, їй цікаві деталі.

Буває так, що дівчину легко зачепити. Але вона швидше кинеться на захист інших, аніж почне рятувати себе. Вона здатна сильно прив'язуватись, але й людей навколо себе вона ретельно відбирає, вибираючи, з ким дружити.

Їй властиво дотримуватись найсуворіших моральних правил. Здається, що почуття порядності у дівчини вроджене. Воно виявляється у найяскравіші епізоди біографії.

Важливо, щоб Маша вела здоровий спосіб життя: її слабкі місця – легкі, шкірні покриви та шлунково-кишковий тракт.

Секс відіграє величезну роль у житті дівчини. Їй потрібен енергетичний обмін із партнером.

Іноді здається, що людям важко домагатися того, що вона легко забирає. Вона не відчуває труднощів у комунікації, хоча сама і не виявляє надто багато інтересу до цієї сфери життя.

Зазвичай Маша легко виховувати, вона звикає до ранньої самостійності, не любить покладатися на інших.

За Менделєєвим

Розшифровкою імені Марія, значенням імені та долі займався свого часу і Менделєєв. Він наголошував, що ім'я відрізняється радісним відтінком, проте не надто виражений. Йому властиві м'яке звучання та легкий смуток.

Марія – багата особистість, але це часом не розглянеш миттєво. У першу чергу при знайомстві вона здасться гарною, лагідною та привітною. Вона прийде на допомогу, їй можна довіритись.

Але їй властива і практичність, спритність. У неї є недоліки, і іншим вона скоріше вибачить їхні огріхи. Незважаючи на те, що Марія м'яка, вона має організаторські здібності. По суті, вона виступає у ролі глави сім'ї найчастіше, формально підігруючи чоловікові, щоб він вважав за авторитет себе.

Має сильну волю, психіку її стійку. Її відрізняє самостійність у всіх сферах життя. Приваблює її стриманість, неквапливість. До ухвалення рішення Маша все ретельно обміркує. Вона не схильна до різких змін, але якщо бачить помилковість свого судження, вона не буде впертою. Вона діятиме з урахуванням особливостей ситуації та поточних обставин.

Про форми

Завдяки інтуїції вона добре розуміє, хто як до неї ставиться, усвідомлює те, кому можна довіряти, а кому – ні. Якщо дівчину частіше називають Машею – вона потужніша, але не така яскрава у спілкуванні. Якщо її називають Марусею – вона має більшу мужність, схильність конфліктувати. Але за будь-якої варіації вона здатна відстояти себе і тих, кого захоче.

Форма Муся накладає на людину відбиток приземленості. При цьому дівчина стає більш комунікативною, сексуальною, але водночас їй властива пасивність. Колись ім'я Маша було дуже поширене на Русі. Її квітами вважаються червоний, синій, блакитний.

За Хігіром

Перекладати ім'я Марія слід як «гірка», «уперта». Маленьку дівчинку з таким ім'ям образити просто. Однак вона тверда і сповнена гідності, щоб постояти за себе, відновити справедливість. Їй властива норовливість, вона робить тільки те, що хоче. Часом вона віддається у владу швидкоплинних капризів. Їй подобається справедливість.

Багато хто любить її за те, що вона здатна співчувати і працьовита. Ці якості залишаються з жінкою на все життя. Скрізь, де вона з'являється, вона приносить із собою душевне тепло, і про нього гріються багато нужденних. Вона віддана своїм дітям. Є маленька ймовірність, що Маша захопиться кимось іншим, перебуваючи у шлюбі. Зазвичай діти у неї народжуються однієї статі.

Велика ймовірність того, що відносини Маші зі свекрухою будуть сповнені порозуміння. Але якщо свекруха досить молода – вона може почати відчувати ревнощі.

Марія справляється з побутовими складнощами стійко. Але вона буде глибоко нещасною, якщо на своєму шляху зіткнеться зі зрадою. Її люблять діти, і вони завжди встають на її бік.

За Надією та Дмитром Зимою

Марія і сердечна, і пристрасна, і дещо відсторонена. Все це поєднується в ній разом. Іноді з цієї причини характер може здаватися суперечливим, але зазвичай переважає в дівчині якась із цих сторін, що багато в чому залежатиме від особливостей її виховання, від обставин, у яких вона живе і росте.

Велику роль у формуванні особистості грає образ Діви Марії, оскільки дитина змалку чує дуже багато про неї і так чи інакше асоціює своє ім'я з цим чином. Також на формуванні дівчинки відбивається образ із дитячих казок, які чують усі діти. Там Маша постає веселою та товариською.

Значення імені Маша, характер, доля, історія

І насправді Марія найчастіше дуже активна, їй властиве почуття гумору, пристрасність, що зріє у ній і яку вона таїть від сторонніх людей. Але що глибше вона заховала цю таємницю, то яскравіше вона у ній виростає. Вона взагалі схильна ховати свої глибинні почуття.

До дорослого віку вона може стати суворою і серйозною зовні, перетворюючись серед найближчого кола спілкування. Чуттєві ноти її відображаються у її стосунках із близькими людьми, з дітьми.

Але якщо ці почуття переростають у пристрасть, вона може любити своїх дітей так, що перестане брати до уваги інтереси будь-кого іншого, у всьому на перше місце ставлячи їх. Це яскраво проявиться, якщо вона матиме одну дитину.

Завдяки своїй витонченій душевності Маша нерідко прагне гуманних спеціальностей – педагогіки, медицини. Тут і проявляється поєднання в ній строгих рис та душевного тепла. Але при цьому Маша завжди душею віддається своїм дітям цілком.

Інтереси чоловіка вона відсуває на задній план. І зовсім інший буде Марія, якщо вона привчила себе не таїти своїх пристрастей від людей. Тоді доля її складається бурхливо та яскраво. Якщо чуттєвість її проривається назовні після періоду затишшя, то це справжнісінький вибух. Вона живе веселим життям, яке любить найбільше у світі.

Машу часто відрізняє строга зовнішність чи веселість. Але під цією зовнішньою оболонкою ховається добра та душевна натура. Ці якості поширюються на всіх довкола, але не можна зачіпати те, що їй дорого, – інакше все станеться навпаки.

Слід в історії

Марія Єрмолова (1853-1928) з ранніх років брала участь у житті театру, вона плекала мрію стати актрисою. Але вона була дочкою суфлера Малого театру і не підозрювала, чого досягне в житті. Коли їй було 17 років, вона навчалася у театральному училищі. На той момент одна з діючих акторок Малого театру захворіла, і Марія замінила її. При цьому вона виступила яскраво і, як тільки закінчила навчання, вступила до трупи.

Значення імені Маша, характер, доля, історія

Молода артистка почала заворожувати будь-кого, хто її бачив. Вона конструювала образи, що відрізнялися небувалою глибиною, суперечливістю. Але вони виглядали справжніми, їм вірили. Вона вкладала кожну вільну хвилину у розвиток своєї гри, своєї особистості, і завдяки цьому талант її виблискував, вона досягала величезних висот.

Наприклад, вона завжди уникала появи прогалин у особистості тих, кого вона грала. Перш ніж розучити роль, Марія студіювала безліч літератури, яка мала відношення до її героїні, відтворювала атмосферу, в якій міг жити такий персонаж, і гра її ставала чудовою. Вона потрапляла у крапку, граючи історичних особистостей.

До вистави вона налаштовувалась на роль годинами, вживалася до неї. Станіславський називав її ідеальною актрисою, чиє мистецтво полягало в «досконалій простоті». Про неї було складено безліч переказів, анекдотів, де на передній план виходила її здатність адаптуватися до будь-якої ситуації.

Наприклад, якось у Малому театрі вона грала свою роль. З-за лаштунків пролунав постріл – це застрелився чоловік її героїні. Коли на сцену вибіг актор, і Марія, страшенно хвилюючись, запитала, хто стріляв, актор розгубився і замість «Ваш чоловік!». крикнув “Вах мух!”. Але Марія відразу зреагувала і з жахом випалила: «Мох мух?» – І впала без почуттів. Це було геніально.

Сексуальний портрет по Хігіру

У процесі сексуальних актів Марія висловлює себе. Своїм партнерам вона може здаватися дещо холодною. Але насправді вона має гарячий темперамент, вона здатна висловитися в сексі дуже яскраво – їй потрібен відповідний її бажанням партнер.

Статевий контакт для неї є забавою та джерелом задоволень. Вона з радістю грає у любовну гру. Але вона звикла не висловлювати невдоволення з приводу збоїв. Вона підтримує партнера і піклується про його почуття, тому мовчить з приводу того, що він міг усе зіпсувати.

Вона має ревнощі, і іноді це запалює її, мотивуючи вичавлювати з партнера все в пориві найяскравіших пристрастей. Вона підозріла щодо чоловіків. І як тільки помічає ознаки невірності, йде назавжди.

Виняток становлять Марії, які народилися влітку. Їм властива якась терплячість, здатність до прощення тих, хто їм змінив. Також їх вирізняє стриманість, обережність. Народженій у літні місяці Марії більше подобається сексуальний акт проводити у нічний час доби, у певній, сприятливій обстановці. Якщо умови інші – вона мучитиметься від скутості, відволікатиметься і навряд чи отримає багато задоволення від процесу. Їй важко розслабитися.

Народжені восени Маші будуть переживати навіть невеликі невдачі в любовній сфері як справжнісінькі трагедії всього свого життя. Але вони відбуватимуться рідко, бо Марія – приваблива дівчина, яка навряд чи відчуває нестачу чоловічої уваги.

Для Марії секс і кохання нерідко бувають тотожні. Чим сильніше вона відчуває по відношенню до партнера, тим більш пристрасна вона в статевому акті, тим більше задоволення від нього вона відчуває і тим яскравіше в ньому розкривається.

По Попову

Маша обожнює театральні вистави, мистецтво. Їй важливі нові та свіжі враження, емоції. Від обранця вона вимагає роботи над недоліками, їй потрібно, щоб він позбавився всіх шкідливих звичок. Життя вона зв'яже лише з ідеальним обранцем. З віком Марія стає все теплішою всередині.

Значення імені Маша, характер, доля, історія

Потрібно пам'ятати про те, що найчастіше Марією називають дівчаток у релігійних сім'ях, і це відкладає свій відбиток як формування особистості, і долю дівчини. У разі її глибинні риси виявляються під покровом формальної стриманості. Вона може у житті страждати від того, що рідше випускає назовні свої пристрасті. Хоча Марія чуттєва і ніжна, в ній прихована темна жорстокість. Нерідко релігійність сім'ї провокує розвиток такої суперечності у дівчинці.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua