Марія: значення імені, характер та доля, сумісність

Марія – давнє та дуже популярне у багатьох народів ім'я. Воно не втрачає своєї актуальності багато часу. Ім'я має довгу історію. Воно визначає основні риси характеру, і навіть подальшу долю. Перш ніж назвати свою дитину тим чи іншим ім'ям, батьки повинні поцікавитися, що вона означає. Від цього багато в чому залежить поведінка дитини та дорослої людини в майбутньому. Значення імені Марія буде розглянуто далі.

Історія

Перш ніж назвати свою дочку, батьки обов'язково поцікавляться походженням та значенням імені Марія. Це дозволить передбачити деякі риси характеру дівчинки. Це відоме, дуже поширене у всьому світі ім'я. Його значення описано ще у Біблії. Адже це одна з найдавніших книг на нашій планеті.

Марія: значення імені, характер та доля, сумісність

Марією називали у Біблії як мати Христа, а й безліч інших жіночих персонажів. До них увійшли старша сестра Мойсея та Аарона, яка була юдейською пророчицею. У Старому Завіті зустрічається згадка про імена Марія і Мар'ям, які є просто різними словоформами.

У православній вірі цього імені відведено особливе місце. Марія через непорочне зачаття народила сина Бога. Вона зарахована до лику святих. Є безліч ікон Діви Марії. Їй моляться люди в усьому світі, зокрема представники інших релігійних течій.

Практично у всіх сучасних віруваннях є згадка про непорочну Діву, яка народила сина Бога. Це ім'я має багато словоформ. У мусульман Богородицю називають Міріам чи Марйам. Жіноче ім'я Марія з цієї причини має релігійний підтекст. Найчастіше так називають своїх дочок віруючі люди.

Історики стверджують, що, незважаючи на біблійну згадку цього жіночого імені, воно має давньоєврейське походження. В історії зустрічається безліч відомих особистостей, які мали це ім'я. Найбільш відомими з них є:

 • Княгиня Марія Волконська (1806–1863 рр.). Дружина декабриста Сергія Волконського, яка добровільно розділила зі своїм чоловіком посилання. Її батько М. М. Раєвський, наполяг на шлюбі 18-річної Марії та князя С. Г. Волконського, який був набагато старшим за неї. Як і інші дружини декабристів, Марія дізналася про таємне суспільство лише після ув'язнення багатьох його представників у фортеці. Перебуваючи у засланні зі своїм чоловіком у Сибіру, жінка захворіла на недугу серця. Її суворий, владний батько, що є зразком військової витримки та дисципліни, намагався відмовити дочку від переїзду до Сибіру. Але Марія не покинула свого чоловіка. Батько говорив про неї, що дивовижнішої жінки він не знав у своєму житті.
 • Марія Романова (1907-1951 рр.) – Найсвітліша Кирилівська князівна. Вона мала титул Княжни Крові Імператорської. З 1925 р. жінка була спадкоємицею трону, принцесою Лейнінгенської, з 1939 р. – княгиня Лейнінгенська. Під її заступництвом у 1930-х роках діяло Російсько-сербське благодійне товариство, яке надавало допомогу російським біженцям.
 • Марія Медічі (1575-1642 рр.) – Дочка герцога Франческо I Тосканського, королева Франції, дружина Генріха IV. Мати Людовіка XIII.
 • Марія Єрмолова (1853-1928 рр.) – Одна з найталановитіших актрис за всю історію існування Малого театру. Станіславський відгукувався про неї, як про найбільшого актора, якого він колись бачив. З 1935 її ім'ям названо Московський драматичний театр.

Особливості імені

Давнє походження імені Маша, Марія та інших його форм не зменшує його популярності у світі. У різних народів воно відповідає певним епітетам. Наприклад, у перекладі з давньоєврейського ім'я перекладається як «бажана». Популярні інші значення цього імені, наприклад, «кохана». У православ'ї ім'я Марія означає «пані».

Марія: значення імені, характер та доля, сумісність

Дещо інше значення у мусульманського розуміння цього імені. У цій релігії воно означає «сумна», «відкинута».

Це найвідоміші значення імені Марія. І Марія, і Міріам, і Маріка – це всі різні варіації того самого імені. І значення у різних культурах у нього відрізняються.

У нашій країні є безліч варіантів цього імені. Існують і зменшувальні форми. Щоб розуміти, що йдеться, слід розглянути їх докладно. Варіації імені Марія, поширені нашій країні, следующие:

 • Мар'я.
 • Марі.
 • Маріша.
 • Муля.
 • Марія.
 • Маруся.
 • Марюта.
 • Муша.

Існує безліч зменшувально-пестливих варіантів цього імені. Марію коротко можна називати так:

 • Марійка.
 • Муся.
 • Мася.
 • Маня.
 • Манюня.
 • Маняша.
 • Маша.
 • Машуня.
 • Мар'яша.

Аналоги цього імені у світі дуже різноманітні. Жодне інше ім'я не може похвалитися таким великим вибором форм. Так, у Великій Британії це ім'я популярніше в таких варіаціях, як Мері та Марі. В Іспанії це Маріта, а у Франції Маріель, Маріотт. У Польщі Марію називають ще Марусею, а Португалії Марикою. Для Швеції ім'я стало звучати як Майя, а Норвегії – Мія. Деякі похідні стали самостійними іменами. Однак усі вони походять від слова Марія.

У православній церкві Марія має багато днів для святкування іменин. Ось деякі з них:

 • 14 квітня – день Преподобної Марії Єгипетської. Ця жінка вела 7 років гріховне життя, пішовши з батьківського дому у 12 років. Але в Єрусалимі вона знайшла праведний шлях. 48 років жінка жила на самоті в Йорданській пустелі, здійснивши великі подвиги молитви та посту.
 • 5 червня – день Святої Марії Клеопової. Жила в будинку зі своїм отцем Йосипом Обручником та Пресвятою Дівою Марією. Жінки любили одна одну, як сестри. У такому образі постає в Євангеліє Свята Марія Клеопова (дружина Клеопи).
 • 21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці.

Коротка характеристика за П. Руже

Марія: значення імені, характер та доля, сумісність

Багато дослідників дають свою характеристику імені Марія. Значення імені Марія коротко за П. Руже можна наступним чином (див. таблицю).

Характеристика

Опис

Особистість

Царствуючі на землі і на небі

Колір

Блакитний

Основні риси характеру

Воля, активність, сприйнятливість, моральність

Тотемна рослина

Лілія

Тотемна тварина

Голуб

Знак зодіаку

Діва

Психотип

Холерик з тяжким характером

Короткий опис

Працьовиті, розумні, дещо похмурі та заздрісні, але приховують у душі величезний запас ніжності та любові

Поведінка

Інтроверти. Схильні замикатися в собі, не показують думки та почуття. Розважливі та самовпевнені

Воля

Сильна. Вона не залишає місця егоїзму. Тому символом імені є лілія. Її запах асоціюється з ніжністю та жіночністю, але цей аромат не всі переносять

Збудливість

Швидко реагує на те, що відбувається, часом являючи собою «вибухонебезпечну суміш»

Вид діяльності

Зразкові учениці. Залучають професії, які потребують повної самовіддачі. Найбільше їм підходить роль матері, хранительки сімейного вогнища. Полюбляють працювати з дітьми. Можуть стати лікарями, вчителями

Інтуїція

Добре виражена. Проте нею користуються нечасто. Вважають за краще йти протоптаною, перевіреною дорогою

Інтелект

Не прагнуть бути помітними, тому поступаються місцем людям з амбіціями. Мають аналітичний склад розуму, виявляючи інтерес до дрібниць

Сприйнятливість

Легко образити. Однак така жінка швидше заступиться за іншого, ніж захищатиме себе. Сильно прив'язується до людей, але друзів вибирає дуже ретельно

Моральність

Мають суворі моральні підвалини. Загострене почуття порядності

Здоров'я

Мають міцне здоров'я, витривалі. Слабкими місцями є кишечник, шкіра та легені

Активність

Збоку здається, що їм все легко дістається, але це не так

Комунікабельність

Почуваються в суспільстві невимушено, хоча до спілкування спеціально не прагнуть

Значення імені для дівчинки

Перш ніж назвати так свою дочку, потрібно дізнатися значення імені Марія для дівчинки та долю його володарки. Вченими доведено, що звук, який людина чує, коли називають його ім'я, багато в чому визначає характеристики особистості. Марія – це таємниче та дуже цікаве ім'я. Воно повне секретів. У дитинстві вони менш помітні. Але, поступово дорослішаючи, Марія набуває особливої сили, укладеної в цьому імені.

Марія: значення імені, характер та доля, сумісність

Розкриваючи таємницю імені Марія та його значення, слід почати з перших років життя дівчинки, якій батьки дали його. Дитина в ранньому дитинстві буде досить упертою та емоційною. Однак Машенька при цьому виявлятиме великодушність та ніжність. Її настрій може сильно змінюватись. З лагідної дівчинки вона може перетворитися на грізну натуру, повну гніву та спраги помсти. Потрібно поводитися з нею акуратно та правильно. Батьки, знаючи непередбачуваний характер своєї дочки, повинні намагатися передбачати її вчинки. Хоча часом це практично неможливо.

Марія має безліч позитивних якостей, якими воно наділяє свою володарку. Однак у ранньому дитинстві далеко не всі добрі риси будуть притаманні характеру дівчинки. У малюка буде досить багато недоліків у поведінці. Однак такі якості у ранньому віці цілком природні.

Серед таких недоліків можна назвати надмірну довірливість Марії, її наївність. Маша відрізняється м'яким характером, що дозволяє їй вступати у суперечки, невмінням довести свою думку одноліткам. Вона має поступливість, сором'язливість і сентиментальність.

Такі риси характеру дозволяють легко порозумітися з Машею. Батьки радітимуть особливостям поведінки своєї доньки. Однак згодом ці якості можуть стати серйозною проблемою. На це варто звернути увагу батькам, котрі розглядають значення імені Марія. Дитині може бути важко порозумітися зі своїм оточенням, а особливо з однолітками.

Дівчинка з таким ім'ям оптимістично ставитиметься до життя. Вона доброчесна і доброзичлива. Добродушність та м'якість її характеру притягують людей. Проте батьки мають виховувати у ній протилежні якості. В іншому випадку таку дитину можна буде легко обдурити, вчинити з нею погано.

Підлітковий вік

Стародавнє походження імені Марія наділяє його певною таємничістю. Воно має глибину і внутрішню силу. Поступово дівчинка з таким ім'ям почне відкривати такі межі характеру. Процес становлення особистості активно продовжуватиметься у підлітковому віці.

Марія: значення імені, характер та доля, сумісність

Багато в чому характер Маші визначатиме виховання. Батьки повинні враховувати особливості її характеру, розвиваючи у доньці позитивні риси. А якщо ні, то в підлітковому віці Марія стане не просто сором'язливою і м'якою дівчиною, а й дуже закомплексованою особливою. Їй буде важко знаходити спільну мову з оточуючими. Це лише додасть, посилить негативні комплекси.

Правильне виховання зробить із Марії дівчину-лідера. Вона збереже природну м'якість, але при цьому зможе розвинути в собі внутрішній стрижень, опору, яка не дозволить їй зламатися під впливом життєвих ситуацій.

Розглядаючи, що означає Марія, можна звернути увагу на деякі сильні сторони її характеру. Вони простежуються незалежно від виховання. Маші допитливі від природи. Тому вони стають старанними ученицями. Багато предметів у школі викликають у таких дівчатках-підлітках щирий інтерес. Він зберігається і в дорослому віці, коли приходить час здобувати профільну освіту.

Така поведінка призводить до гарного ставлення до Маші викладачів. Але однолітки при цьому можуть ставитись до неї через це погано. Однокласники та однокурсники можуть ображати Машу через її допитливість та гарні результати у навчанні. Саме тому батьки повинні з ранніх років навчати свою дочку постояти за себе. Багато дітей просто побояться зачіпати сильну особистість, яка зможе словами захистити себе від будь-яких негативних висловлювань.

Доросла жінка

Стародавнє походження імені Марія робить його популярним. Доросліша дівчина матиме ті ж риси характеру, які вона отримає в дитинстві та підлітковому віці. Багато в чому становлення її особистості впливатиме виховання. Люди, які її оточують, також будуть робити свій внесок у розвиток її характеру. Зіткнувшись із труднощами, Марія їх долатиме в міру своїх можливостей. Якщо її однолітки будуть ставитись до неї неповажно, дівчинка згодом виробить у собі силу, що допомагає дати їм відсіч.

Марія: значення імені, характер та доля, сумісність

Якщо навколишній світ Марії буде гармонійним, доросла жінка буде такою ж доброю, товариською і щедрою, як у дитинстві. Вона має сильно виражене почуття справедливості. Тому за потреби заступиться за слабкого. Однак себе вона захищає набагато рідше. Марія доброзичлива та життєрадісна.

У дорослому віці у неї виникає сміливість у спілкуванні. Доросліша, вона розвиває в собі здатність переконувати, відстоювати власну точку зору. Поступово з'являється бажання бути лідером та інші подібні якості. Можливо, вона навіть навчиться сперечатися. Проте це буде сильною рисою характеру.

Здатність і жагу до творчості дає своїй володарці ім'я Марія. Значення імені так само глибоке і неоднозначне, як характер дівчини. Вона прагнутиме стати лідером, хоча природою буде закладено протилежне.

З представниками протилежної статі у Марії складатимуться непрості стосунки. Справа в тому, що ця дівчина насправді досить егоїстична. Вона прагнутиме привернути до себе увагу будь-якими доступними їй способами. Це може бути неправильно розумітися чоловіками.

Кохання та шлюб

Марія: значення імені, характер та доля, сумісність

На окрему увагу заслуговує сумісність у відносинах представниць жіночої статі, яких називали Марією. Значення цього імені в нашій культурі оповите таємницями та переказами. Такий самий характер притаманний дівчині. Щоб шлюб та відносини складалися вдало, варто укладати союз із власниками таких імен:

 • Анатолій;
 • Василь;
 • Олександр;
 • В'ячеслав;
 • Андрій;
 • Данило;
 • Іван;
 • Захар;
 • Роман;
 • Макар;
 • Мстислав;
 • Федір;
 • Святослав.

З такими чоловіками у Марії складаються гармонійні стосунки. Вони здатні набути всіх особливостей її характеру. Однак не варто укладати шлюб із чоловіками, яких звуть Лев, Валерій, Всеволод, Юхим, Ростислав. Це найнегармонійніші партії.

Розглядаючи, що означає ім'я Марія, можна назвати деякі особливості її поведінки у шлюбі. Маша буде вірною дружиною, справжнім другом життя для свого обранця. Вона готова слідувати за своїм чоловіком у вогонь та воду, розділяючи з ним повною мірою прикрощі та радості.

Марія – віддана мати. Дітям вона віддає себе без залишку. Навіть коли вони виростуть, Марія не перестане дбати про них, як і раніше. Тому діти завжди будуть на боці своєї матері, відповідаючи їй взаємною любов'ю.

Особливе ставлення до сім'ї має жінка на ім'я Марія. Значення імені, його впливом геть характер визначали дослідники ще за давніх часів. Сучасні дівчата, яких так назвали під час народження, до сім'ї ставляться дуже серйозно. Якщо з якихось причин із чоловіком відбувається розлад, Марія переживатиме це дуже болісно. Це може призвести до серйозної хвороби. Чоловік про це повинен обов'язково пам'ятати.

Значення імені Марія говорить про те, що ця жінка – прекрасна мати, гарна господиня, віддана дружина. Вона ніколи не дає приводу дорікнути себе чимось. Це віддана, любляча дружина, яка навіть терпітиме неправильні дії чоловіка. Найчастіше рідні та близькі відповідають Маші взаємністю. Тому в шлюбі вона завжди щаслива.

Бізнес та кар'єра

Вивчаючи, що означає ім'я Марія, варто приділити увагу кар'єрі цієї дівчини. Вона відповідально ставиться до вибору професії. Ще ранньому віці обирає собі сферу діяльності. Найчастіше це творча професія. Вона змушує Марію віддавати всю себе без залишку обраної роботи. Діяльність цієї жінки завжди відзначена високими прагненнями. Вона шукає у роботі як матеріальну вигоду, а й духовне, творче задоволення. Її сфера діяльності розвиває інтелектуальні, особисті якості.

Марія: значення імені, характер та доля, сумісність

Марія є відповідальним, працьовитим співробітником. Особливо повно виявляє свої здібності у галузі медицини та педагогіки. Також творчі професії у сфері мистецтва дають змогу повністю розкрити потенціал цієї неординарної особистості.

Дівчина з таким ім'ям звикла змалку вирішувати проблеми самостійно. Вона не перекладатиме свою роботу на чужі плечі. Якщо це буде потрібно, на виконання покладених на неї обов'язків вона спрямує фактично всі існуючі сили.

Не завжди Марії вдається здобути блискучу освіту. Проте навіть на скромній посаді вона отримуватиме похвали, матиме шану та повагу колег, роботодавця. Марія не боїться тяжкої роботи. Це робить її чудовим співробітником. Вона перебирає широке коло обов'язків. При цьому всюди Марія залишається на своєму місці. У будь-яких ситуаціях вона виявляє життєрадісність, працьовитість та доброзичливість. За це її люблять колеги і поважає начальство.

З роками Марія набуває певної зовнішньої суворості. Вона виглядає серйозною, оскільки до цього її спонукає обрана професія. Однак у душі вона завжди залишається м'якою, товариською та відкритою. У цьому легко переконатися, вступивши з нею у спілкування. Ця особистість вміє поєднувати такі протилежності, як душевне тепло і строгість.

У бізнесі Марія не прагне досягти вершини. Вона любить твердо стояти землі. Блискуча кар'єра її не цікавить. Дівчина намагається жити за коштами, не вплутується в ризикові підприємства. Вона краще збиратиме гроші, ніж візьме кредит. Якщо на шляху трапляється невдача, Марія це дуже переживає. Проте швидко встає на ноги та продовжує свій шлях. Величезного значення таким неприємностям дівчина не надає. Тому навіть після серйозного падіння вона швидко відновлює свої сили.

Здоров'я та енергетика

Розглядаючи значення імені Марія, варто звернути увагу до його енергетику. У дитячому віці Маші часто хворіють. Особливо це помітно у 1,5-2 роки. У грудному віці дівчинки Маші не надають своїм батькам серйозних труднощів. У Марії найчастіше виникають застудні захворювання. Однак серйозні хвороби практично ніколи не спостерігаються у цієї дівчинки.

Марія: значення імені, характер та доля, сумісність

У Марій, народжених узимку, іноді спостерігається вада серця. В інших дівчаток з ім'ям Маша може бути ослаблена нервова система. Це робить дитину дратівливою.

Маші досить емоційні. Це жива, активна дитина, яка реагує на всі події, що відбуваються навколо. Якщо у дівчинки з цим ім'ям по-батькові Олександрівна, вона піде на руки тільки до добре знайомої людини. Марія Володимирівна – емоційна дитина. Вона все близько приймає до серця. У дорослому віці вона більше схильна до стресу. Якщо у дівчинки по-батькові Ігорівна, вона може не встигати в школі через недостатню концентрацію уваги.

У Марії у дорослому віці можуть спостерігатися гінекологічні проблеми. Також у них слабка нервова система може спостерігатися відкладення солей. Згодом це призводить до розвитку сечокам'яної хвороби. За раціоном Марії повинні стежити ретельно. Від цього залежить їхнє фізичне здоров'я.

Іноді розвивається вегетосудинна дистонія, можуть спостерігатися перепади тиску. Тому Машам показано частіше гуляти на свіжому повітрі, займатися спортом та правильно, повноцінно харчуватися. Віддаючи себе повністю сім'ї чи роботі, така жінка часто забуває про себе. Це призводить до серйозних хронічних захворювань. Навколишні повинні берегти Марію, не навантажувати її. Адже вона візьме на себе будь-який вантаж, навіть якщо він буде непосильним. А це обов'язково вплине на її здоров'я.

Вплив пори року

Значення імені Марія можна розглядати також в аспекті пори року, коли народилася дівчинка. Так, якщо вона з'явилася на світ влітку, дитина буде вразливою і ніжною. Марія втектиме від конфліктів, чоловікові поступатиметься у всьому.

Дівчина, народжена взимку, буде мовчазною та дуже правильною. Вона буде розважливою та стриманою, дотримується у дитинстві думки батька, а у дорослому віці – чоловіка.

Осіння Марія глибоко переживає будь-які негаразди. Це наділяє її особистість певною трагічністю. У шлюбі вона віддана, вірна дружина. Зі своїм обранцем проживе все життя, ніколи не прийме когось іншого. Якщо вона віддала вам своє серце, то це назавжди.

Марія, народжена навесні, буде природженою оптимісткою. Вона м'яка, життєрадісна та світла. Це простодушна дівчина, але під дією подразника може вибухнути, виявивши зухвалість та різкість. У дитячому віці батьки повинні виявляти такт та дипломатичність у спілкуванні з Машею. Це пом'якшить її вибуховий характер у дорослому віці. Малятко навчиться контролювати свої емоції.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua