12 серпня іменини за церковним календарем

12 серпня іменини у носіїв різноманітних імен. Кожна з них пов'язана з днями пам'яті святого. Їхні імена вказані у християнському місяцеслові, завдяки якому батьки можуть вибрати відповідне ім'я для новонародженої дитини. Тому 12 серпня іменини за церковним календарем відзначають наречені за святцями.

Іменинники

12 серпня іменини за церковним календарем

12 серпня іменини у 12 імен:

 1. Анатолій – (грец.) “Схід, східний, висхідний”.
 2. Агнія – (лат.) “непорочна”.
 3. Ангеліна – (ін. грец.) “Вісниця”.
 4. Валентин – (лат.) “здоровий”.
 5. Герман – (лат.) “однорідний, єдинокровний”.
 6. Геласій – (грец.) “глибинний, що сміється”.
 7. Єлімп – (грец.) “Небо”.
 8. Іван – (ін. Євр.) “Милість Божа”.
 9. Лука – (ін. грец.) “Світло”.
 10. Максим – (лат.) “найбільший”.
 11. Олімпій – (грец.) “Гора богів”.
 12. Силуан – (римськ.) “лісовий, дикий”.

Чоловічі іменини. Поширені імена

12 серпня іменини за церковним календарем

12 серпня іменини відзначають носії дуже поширених у Європі імен.

 1. Іван. Святий покровитель – Мученик Іоанн Воїн. Цей святий – символ чистоти та великодушності у православному світі. Віруючі просять у нього захисту. Живучи у II столітті, Іван був воїном язичницького імператора Юліана. Усі думали, що святий теж язичник, тож посилали його на винищення християн. А Іван рятував їх, відпускаючи з в'язниць, попереджав про біду, що насувається. Коли про дії свого воїна дізнався імператор, мученика заарештували і катували. Після загибелі імператора Іоанна було звільнено. Решта свого життя воїн присвятив захисту пригноблених.
 2. Анатолій. Святий покровитель – Преподобний Анатолій Оптинський. Анатолій Попов прийшов у православ'я лише до 30 років. Це був час великих змін у житті російських людей та церкви. Все своє життя преподобний присвятив служінню своїй країні та віруючим людям. Він пророкував майбутнє України багато разів. Під час гонінь на церкві на початку XX століття святий був заарештований. У більшовицькій в'язниці він помер.
 3. Валентин. Святий покровитель – священномученик Валентин. Преподобний народився і жив у Італії. Він був наділений умінням зцілювати людей. Слава про цілющу силу молитви завдяки священномученику поширилася на всю Італію. Багато людей прийняли християнство. Навіть затяті погани стали вірити в Господа. Дізнавшись про святого Валентина, язичник-імператор велів заарештувати та катувати його. Не відмовившись від віри, Валентин проповідував і у в'язниці. За це його стратили, обезголовивши.
 4. Максим. Святий покровитель – Мученик Максим Перс, Кордульський. Один із святих мучеників III століття, які були помічені та страчені в ім'я віри за часів правління фанатика-язичника імператора Декія. Незважаючи на переслідування християн у цей період, Максим відкрито проповідував віру.

12 серпня чоловічі іменини відзначають Іван, Анатолій, Максим та Валентин.

Чоловічі іменини. Рідкісні імена

12 серпня іменини за церковним календарем

12 серпня чоловічі іменини святкують і люди, названі дуже рідкісними та гучними іменами.

 1. Сила, Силуан. Святий покровитель – Апостол від 70-ти Силуан Солунський (Фесалонікійський), єпископ. Один із 70 головних учнів Христа, які проповідували Слово Боже, дивуючи своєю цілющою і чудодійною силою. У місті Пилипах їх звинуватили в тому, що вони обурюють народ, за що святих апостолів схопили, били ціпками, а потім кинули до в'язниці. Апостол Силуан відкрито проповідував свою віру і своїми чудовими справами привів у християнство безліч людей.
 2. Геласій. Святий покровитель – Мученик Геласій Критський. Один із 10 мучеників, які стали на захист критської православної церкви, за правління язичницького імператора. Правитель Декій наказав закатувати іновірців, і протягом 30 днів з християн знущалися, завдаючи мук. Мученик Гелас був обезголовлений, але від віри не відмовився.
 3. Елімп, Олімпій. Святий покровитель – Святий мученик Олімпій. Преподобний, який ніс Боже Слово все своє життя. Відрізнявся спокоєм та смиренністю. Був заарештований за наказом імператора за відданість християнській вірі. Святий намагався викрити язичницьке ідолопоклонство. Разом зі своїм соратником Максимом перси прямо вказали язичникам на їхні помилки. За це святі були страчені.
 4. Лука. Святий покровитель – священномученик Лука Вавілонський, Кордульський, диякон. Один із 12 святих, які загинули за часів правління імператора Декія. Сповідуючи християнство, святого Лука було заарештовано і віддано тортурам. Намагаючись переконати прийняти язичництво, слуги імператора били і катували мученика. Від віри він не відмовився, а навпаки, ще завзято закликав прийняти християнство.

Жіночі іменини 12 серпня

12 серпня іменини у жінок відзначають досить рідко. Не всі джерела вказують на представниць прекрасної статі, які є іменинницями. Але в деяких із них, у тому числі місяцеслові православної церкви останнього покоління, можна зустріти імена: Ангеліна, Агнія, Лукія.

12 серпня іменини за церковним календарем

Ангеліна – (грец.) “Вісник, посланник”. Святий покровитель – Блаженна Ангеліна Сербська (Бранкович), королева. Життя святої Ангелини пов'язане з Сербією та Італією. За християнську віру святу вигнали разом зі своїм чоловіком. Після смерті чоловіка Ангеліна прийняла постриг і віддала своє життя служінню Господу та благодійності. Блаженна виховала у християнстві двох своїх синів. Після смерті матінки Ангелини її мощі стали мати цілющу силу.

12 серпня жіночі іменини відзначають Ангелини, Агнії, Лукії.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua