Ліка: повне ім'я, значення та походження

Дівчина на ім'я Ліка – натура подвійна та неординарна. Завдяки шарму, жіночності та чарівності вона справляє сприятливе враження на оточуючих. Відмінні риси її характеру – спокій, врівноваженість, впевненість у собі. Носниця імені має неймовірну силу волі і витривалість, тому завжди досягає поставлених цілей. Єдине, що може поставити хрест на її кар'єрі, – це схильність до обману, брехня та лицемірство.

Походження та значення

Повне ім'я Ліка – Анжеліка. Так вважала більшість лінгвістів донедавна. Проте, деякі вчені з'ясували, що в інших мовах є подібне ім'я, яке має своє тлумачення. Наприклад, у перекладі з арабської Лика означає «обличчя», у перекладі з грецької – «солодка» чи «щастя», з арабської – «побачення». Точну версію походження не встановлено.

На вітчизняних теренах звучне жіноче ім'я з'явилося лише наприкінці минулого століття, коли було визнано самостійним. Досі користується попитом у молодих батьків.

Повне ім'я: Ліка. Скорочених варіантів немає. Ласкаво дівчину називають Ликонька, Лікуся, Лікульчик, Лікочка, Лікушка, Лікуська, Лікуля. Сама собою дана іменоформа є коротким зверненням до носіїв таких імен як Анжеліка, Лідія, Леокардія, Світлоліка, Глікерія, Лідія, Еліконіда, Феліція. Найбільш відповідні та співзвучні по батькові: Артурівна, Костянтинівна, Іванівна, Григорівна, Віталіївна, Дмитрівна, Анатоліївна, Геннадіївна.

Іменини та святі покровителі

Багато батьків вважають, що повне ім'я Ліка звучить як Анжеліка, тому при хрещенні називають дітей похідною іменоформою – Ангеліна.

Головною святою покровителькою всіх носительок імені вважається преподобна Ангеліна Сербська, яка жила у п'ятнадцятому столітті. Будучи дочкою албанського царя, вона вийшла заміж за сербського князя. Після довгих років поневірянь вони з чоловіком та дітьми оселилися в Італії. Коли чоловік помер, Ангеліна прийняла чернечий постриг і роки життя, що залишилися, присвятила служінню Богу. Дні пам'яті святої та іменини всіх носительок імені – 21 жовтня, 14 липня, 29 червня.

Ліка: повне ім'я, значення та походження

Аналіз за кількістю літер та їх інтерпретації

Оскільки повне жіноче ім'я Ліка складається з чотирьох букв, це свідчить про практичність, спокій, врівноваженість дівчини. Емоціям вона віддає перевагу здоровому глузду. Обережна та завбачлива, не робить необдуманих вчинків. Стає чудовою дружиною та мамою.

Літерне розшифрування:

 • Л – тонке сприйняття краси, творчі задатки, художній смак.
 • І – вразливість, чутливість, поверховість, вишуканість.
 • К – дипломатичність, перфекціонізм, проникливість, сексуальність.
 • А – прагнення до фізичного та духовного комфорту, активність, енергійність.

Значення імені Ліка для дівчинки

Маленька Ліка – життєрадісна, весела, енергійна дитина. Малятко з цікавістю вивчає навколишній світ, має прекрасну уяву і фантазію. Незважаючи на це, вона не живе у світі своїх ілюзій, а переносить свою творчість у реальне життя: вигадує цікаві ігри, складає казки.

Ліка: повне ім'я, значення та походження

Навколо Ліки завжди багато друзів. Вона товариська, комунікабельна, любить гратися з хлопцями. Як губка вона вбирає нові емоції та враження. Єдиний мінус – дівчинка зовсім не знається на людях, може довірити малознайомому приятелю найпотаємніші таємниці, через що стикається з обманом і зрадою.

Вчиться непогано, але для того, щоб стати відмінницею, дівчинці не вистачає посидючості. Їй набагато більше подобається відвідувати всілякі секції, гуртки, брати участь у житті класу та школи.

Ліка: повне ім'я, значення та походження

Характер та доля

Доросла Ліка – це розважлива розумна жінка, яка точно знає, чого хоче від життя. Гіркий досвід розчарувань та зрад навчив її не довіряти людям, а використовувати з корисливою метою. Плести плітки та інтриги за спиною, обманювати, брехати задля досягнення бажаних цілей – звична поведінка носії імені. Мало того, вона навіть не відчуває докорів совісті. Вона може бути лицемірною та двуличною, якщо бачить вигоду.

У простому спілкуванні Ліка справляє враження життєрадісної, оптимістично налаштованої жінки, яка вміє насолоджуватися кожним моментом життя. Так воно і є: носійка імені легко долає будь-які перепони, не зациклюється на невдачах. Завжди каже правду, навіть якщо це неприємно співрозмовнику.

Здоров'я

Природа нагородила Ліку міцним здоров'ям. У неї немає схильностей до будь-яких захворювань. У жінки міцна нервова система, тому ніякі стреси та невдачі не можуть спричинити її стан депресії. Єдиний нюанс: з віком носій імені може стати апатичною та інертною, тому їй потрібно завжди вести активний спосіб життя.

Кар'єра та робота

Дівчина з повним ім'ям Ліка може побудувати чудову кар'єру. Їй вистачає такту та дипломатичності, щоб порозумітися з колегами та начальством.

Ліка: повне ім'я, значення та походження

З жінки вийде добрий керівник. Найкраще вона реалізується у таких творчих професіях як:

 • актриса;
 • співачка;
 • художник;
 • дизайнер;
 • режисер;
 • письменник.

Також їй підійде робота, яка передбачає спілкування з людьми. Наприклад, менеджер з туризму, продавець і т.д.

Любов

Ліка користується підвищеною увагою у протилежної статі. Вона обожнює чоловіче увагою, із задоволенням слухає компліменти, приймає залицяння, але завоювати її серце дуже складно. Дівчина досить прониклива, тому завжди може розпізнати справжні наміри обранця. Короткострокові романи її не приваблюють, як і швидкоплинні зв'язки, тому далі за флірт справа не заходить.

Ліка: повне ім'я, значення та походження

Шлюб та сім'я

Носителька імені виходить заміж у зрілому віці, коли відчуває, що готова розлучитися зі свободою та незалежністю. Розважливість та меркантильність дівчини ніяк не стосується особистих стосунків. Матеріальна база обранця її не цікавить. Вона одружується тільки з тим чоловіком, якого по-справжньому полюбить.

Жінку складно назвати гарною господаркою. Більшість домашніх обов'язків вона із задоволенням перепоручить чоловікові. Однак, якщо необхідно, вона може і навести лад у будинку, і приготувати смачний обід. Обличчя душі не сподівається у дітях, оточує їх турботою та увагою. Дуже турбується про їхнє майбутнє, тому робить все можливе, щоб дати їм гідну освіту та влаштувати їхнє життя.

Знамениті тезки

В історії відомо чимало відомих носіїв імені. В тому числі:

 • актриса, Народна артистка України Ліка (Ліана) Ніфонтова;
 • російська актриса та співачка Ліка Рулла;
 • російська актриса театру та кіно Каширіна Ліка (повне ім'я – Анжеліка, справжнє прізвище – Асланян);
 • російська співачка, актриса Ліка Мізінова;
 • телеведуча Ліка Длугач;
 • співачка, ді-джей Ліка Стар (справжнє прізвище – Павлова);
 • фотограф Ліка Гулівер;
 • радянська та грузинська актриса Ліка Кавжарадзе.

Ліка: повне ім'я, значення та походження

Ліка – красиве звучне жіноче ім'я, яке має потужну енергетику. Воно обіцяє своїй власниці цікаве та незвичайне життя та долю.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua