Що означає ім'я Грицько для хлопчика? Походження, характер та доля імені Григорій

Ім'я Григорій прийшло на Русь із Стародавню Грецію в X-XI ст. н.е. Спочатку воно було поширене серед духовенства, але через деякий час стало популярним у всіх станів. Наприкінці позаминулого століття входило до десятки найбільш затребуваних іменоформ на вітчизняних теренах.

Усіх носіїв імені поєднує перфекціонізм, відвага, сміливість, рішучість та наполегливість. Це затяті індивідуалісти, які не люблять, коли ними маніпулюють чи вказують, як жити. Такі чоловіки дуже запальні та темпераментні у юності. З віком до них приходять мудрість та спокій. Тож у статті докладно у тому, що означає ім'я Григорій для хлопчика.

Походження та значення

Лінгвісти, які шукали відповідь на питання про те, що означає ім'я Григорій для хлопчика, дійшли висновку, що воно має грецьке коріння і є похідним від дієслова «дбати». Відповідно до цієї версії, тлумачення форми – «неспаний», «той, хто спить». Примітно, що це чоловіче ім'я є одним із небагатьох, яке з'явилося в епоху зародження християнства. Тільки істинно віруючі люди могли назвати дитину Григорієм. Іменоформа була уособленням ідеального християнина.

Похідні по-батькові: Григорович, Григорівна відповідно для хлопчика та дівчинки. Ласкавчих імен у Григорія ціла купа. Ніжно малюка можна назвати Гришаня, Григор'юшка, Гринюша, Гришуня, Гришоня, Григоря, Гришуха, Гринюха. Скорочені варіанти: Гора, Гриша, Гриня, Грег, Горя, Грегон, Грика. До синонімів імені належать: Григар, Грегуар, Рігор, Григорос, Грегеш, Рейо, Гжесь, Грегоріо, Гжегож, Гергей, Ригор, Гжегорж, Григоре.

Найбільш співзвучні по батькові для цієї іменоформи: Михайлович, Олегович, Петрович, Миколайович, Костянтинович, Кирилович, Леонідович. Найменш підходящі: Глібович, Борисович, Анатолійович, Володимирович.

Іменини та святі покровителі

Головним покровителем володарів імені у християнстві вважається Григорій Чудотворець, єпископ Неокесарійський, який жив у ІІІ столітті н.е. Дата пам'яті святого – 30 листопада. Носії імені Григорій іменини відзначають цього ж дня.

Цей святий народився у невеликому містечку на півночі Малої Азії у родині язичників. Він здобув добру освіту, але ніякі підручники не змогли йому розкрити сутність буття. Прочитавши Святе Письмо, Григорій прийняв рішення вирушити до Олександрії та продовжити навчання. Там він зустрів свого духовного наставника – пресвітера Орігена, який допоміг йому зрозуміти Слово Боже.

Що означає ім'я Грицько для хлопчика? Походження, характер та доля імені Григорій

Після цього святий почав вести подвижницьке життя: вирушив у пустелю подалі від народу, проводив дні у пості та молитві. Своїм прикладом він навернув безліч язичників у християнську віру. Поголос про його дива поширився по всій країні. Люди приїжджали до Григорія, щоб він їх зцілював, прямував на істинний шлях, допомагав вирішувати суперечки та сварки. Примітно, що перед смертю святого в місті залишилося всього сімнадцять язичників.

Нумерологія

Отже, ми розібралися зі значенням та походженням імені Григорій. Тепер настав час для нумерологічного аналізу. Числом долі носія імені є одиниця, символ слави та могутності. Чоловік-«одиниця» відрізняється цілеспрямованістю, активністю, діяльністю, вміє заробляти гроші. Вважає за краще або працювати поодинці, або керувати іншими. Завзято відстоює свою точку зору. Є генератором нових ідей.

Вплив пори року

Опис імені Григорій в залежності від пори року, коли чоловік з'явився на світ, також важливо враховувати. Тому пропонуємо до вивчення і цей аспект:

 1. «Зимовий» носій імені відрізняється комунікабельністю, харизматичністю, веселою добродушною вдачею. Цей хлопець відкритий для спілкування, добре розуміється на людській психології, тому може порозумітися з будь-якою людиною. Надійний друг та товариш, ніколи не відмовить у допомозі. Має життєву мудрість, хорошу інтуїцію.
 2. «Весняний» Грицько – людина цілеспрямована, наполеглива, рішуча. Якщо він щось задумав, то неодмінно втілить у життя ідею. Прагне матеріального благополуччя, кар'єрного зростання, що дозволяє йому блискуче реалізуватися в професії. Не дарма більшість відомих людей з ім'ям Григорій народилися саме в цю пору року. З недоліків характеру можна назвати неприйняття критики, впертість. Навіть якщо чоловік знає, що помиляється, то все одно сперечатиметься до останнього, поки не переконає співрозмовника у своїй правоті. Буває надто запальним та агресивним.
 3. Літній носій імені відрізняється чесністю, добротою, чуйністю. Він завжди прийде на допомогу і виручить у скрутній ситуації, але тільки близьких людей. До решти ставиться досить байдуже. Не любить привертати до себе надмірної уваги. Є чудовим знавцем людської психології, але ніколи не використовує свої знання з корисливою метою. До речі, відомий російський співак Григорій Лепс народився саме влітку.
 4. «Осінній» чоловік відрізняється замкнутістю, егоїзмом. Це людина, яка ретельно приховує від сторонніх свої думки та почуття, насилу йде на контакт. Йому складно налагодити взаємини із протилежною статтю, але дівчина, яка його вибере, не пошкодує. Для неї він стане найнадійнішим і найдбайливішим чоловіком.

Що означає ім'я Григорій для хлопчика

Що означає ім'я Грицько для хлопчика? Походження, характер та доля імені Григорій

Ця дитина – харизматичний, привабливий, комунікабельний, слухняний хлопчик, якого обожнюють усі без винятку. Батькам не завдає жодного клопоту: не вередує, не шкодить, із задоволенням допомагає мамі по господарству, може самостійно знайти собі розвагу. Має невгамовну енергію, яка б'є через край, тому дитину рекомендується відправляти у всілякі гуртки.

Завдяки комунікабельності має багато друзів та приятелів, з легкістю заводить нові знайомства. Добродушний, нехитрий.

Юність

Григорій чи Гриша, як його зазвичай називають близькі та знайомі, у підлітковому віці залишається таким же наївним, відкритим та щирим хлопцем. Він зовсім не вміє розбиратися в людях, довіряє оточуючим свої секрети, а тому нерідко стикається із зрадою та обманом. Легко забуває образи і не перестає бачити найкраще у кожній людині.

Вчиться добре, користується авторитетом та повагою у однолітків та викладачів. З недоліків можна виділити ліньки і зайву принциповість.

Що означає ім'я Грицько для хлопчика? Походження, характер та доля імені Григорій

Характер та доля

Ім'я Григорій має потужну енергетику, тому з віком хлопець перетворюється на вольового, рішучого та цілеспрямованого чоловіка, який точно знає, чого хоче від життя. Він ретельно планує наперед кожен крок, не схильний до імпульсних і необдуманих дій. Відрізняється практичністю, прагматичністю, розважливістю.

Чоловік відкритий для спілкування, але в компанії, як і раніше, задовольняється другорядною роллю. У нього не вистачає організаторських здібностей, наполегливості для того, щоб стати лідером. Є великим сперечальником. До останнього відстоюватиме свою правоту, навіть якщо для цього потрібно буде вступити в конфронтацію.

Григорій має прекрасне почуття гумору, але не зазнає іронії на свою адресу. Може розлютитися з приводу найнешкідливішого жарту. Йому насилу вдається приховувати свої емоції від оточуючих. Тільки з віком він стає більш урівноваженим, спокійним.

Здоров'я

При виборі іменоформи батьків цікавить не лише те, що означає ім'я Григорій для хлопчика, а й здоров'я малюка. У дитини дуже слабкий імунітет, а тому в дитинстві вона часто хворіє, підхоплює інфекційні захворювання. Його необхідно частіше возити на море, вживати профілактичні заходи, щоб уникнути ускладнень. Вразливі місця: печінка, серце, жовчний міхур.

Кар'єра та робота

Що означає ім'я Грицько для хлопчика? Походження, характер та доля імені Григорій

Дослівний переклад імені Григорій – «неспаний». Не дивно, що чоловік працюватиме днями та ночами задля кар'єрного зростання та реалізації у професії. Він виконавчий, сумлінний, відповідальний співробітник, але поганий шеф. Носії імені не вистачає організаторських здібностей та жорсткості, щоб керувати підлеглими, тому він і сам не прагне зайняти крісло начальника.

Може досягти успіху в таких професіях, як:

 • фотограф;
 • журналіст;
 • письменник;
 • науковий співробітник;
 • військовий;
 • конструктор;
 • державний службовець.

Чоловік може стати успішним підприємцем, але лише у сфері малого бізнесу, якщо працюватиме самостійно. Вся справа в тому, що Григорій не вміє керувати підлеглими, тож не зможе керувати великою корпорацією. Рано чи пізно бізнес зазнає фіаско.

Любов

Що означає ім'я Грицько для хлопчика? Походження, характер та доля імені Григорій

Григорій, значення та походження імені якого ми з'ясували, користується неймовірним успіхом у протилежної статі. Хлопець є романтичною натурою, любить красиво доглядати, але йому не подобається, коли дівчину важко завоювати. Тривалим відносинам віддає перевагу короткостроковим і пристрасним романам.

Гриша насамперед звертає увагу на зовнішність жінки, а не на її характер та внутрішній світ, тому нерідко стикається із розчаруваннями. Пред'являє до жінок завищені вимоги, тому довгий час не одружується. Тільки зрілому віці розуміє, наскільки йому потрібна сім'я.

Шлюб та сім'я

Григорій обирає за дружину тиху, лагідну, поступливу дівчину, яка буде готова пожертвувати кар'єрою заради сім'ї. Усі кермо влади чоловік бере в свої руки, вимагає повного підпорядкування і покори. У свою чергу оточує домочадців пестощами, турботою, увагою, фінансово забезпечує сім'ю. Дружину більше поважає, ніж любить. Займається вихованням дітей, довго допомагає їм матеріально.

Що означає ім'я Грицько для хлопчика? Походження, характер та доля імені Григорій

Сумісність

Носій імені буде щасливий у шлюбі з Тетяною, Валерією, Юлією, Антоніною, Оленою, Ольгою, Валентиною, Іриною, Каріною. Повна відсутність взаєморозуміння з Аріною, Єлизаветою, Веронікою, Маргаритою, Анастасією, Любов'ю, Дар'єю, Зінаїдою, Христиною. Можливість побудувати гармонійні стосунки з Вікторією, Ксенією, Євою, Діаною, Кірою, Євгенією, але за умови, що партнери навчаться йти на компроміси одне з одним.

Хороша сумісність у діловій сфері з Анною, Анастасією, Мариною, Олесею, Алісою, Уляною, Міланою, Катериною, Варварою, Поліною, Оленою, Надією. Невдалий тандем з Олександрою, Василісою, Аліною, Маргаритою.

Аналіз за кількістю літер та їх інтерпретації

Що означає ім'я Григорій для хлопчика, за аналізом за кількістю літер? Форма, що складається з восьми букв, характеризує свого власника як людину епатажну, неординарну. Він ненавидить рутину і буденність, прагне змін.

Розшифровка за літерами:

 1. Г – гарна інтуїція, педантизм, сумлінність. Посилення якостей за рахунок подвійного повтору літери на ім'я.
 2. Р – принциповість, відповідальність, оптимізм. Посилення якостей за рахунок подвійного повтору літери на ім'я.
 3. І – доброта, нехитра, неординарне мислення, проникливість. Посилення якостей за рахунок подвійного повтору літери на ім'я.
 4. О – впертість, завзятість, консервативні погляди життя.
 5. Й – запальність, пристрасність, імпульсивність.

Знамениті тезки

В історії відомо чимало визначних носіїв імені. В тому числі:

 • російський географ, фольклорист Григорій Потанін;
 • російський державний та військовий діяч Григорій Потьомкін;
 • російський державний діяч Григорій Орлов;
 • вірменський вчений, письменник, педагог Григорій Магістрос;
 • цілитель і віщун Григорій Распутін;
 • драматург, прозаїк, письменник-сатирик Григорій Горін;
 • дитячий письменник Григорій Остер;
 • командир Червоної Армії Григорій Котовський;
 • радянський кінорежисер, актор, сценарист Григорій Олександров;
 • радянський хокеїст Григорій Мкртичан;
 • російський політичний діяч Григорій Явлінський;
 • російський кінорежисер Григорій Чухрай;
 • російський поет та письменник Григорій Поженян;
 • радянський та російський драматург, сценарист Григорій Ягдфельд;
 • російський письменник та публіцист Григорій Данилевський.

Більшість росіян одразу згадують співака, музиканта, автора пісень. Це, звичайно, Григорій Лепс.

Що означає ім'я Грицько для хлопчика? Походження, характер та доля імені Григорій

Талісмани та астрологічні характеристики

До талісманів та астрологічним символам відносяться:

 • планета-покровитель – Сатурн, Марс;
 • стихія – Повітря;
 • день тижня – субота;
 • пора року – зима;
 • тотемні рослини – кипарис, нарцис;
 • тотемна тварина – тигр;
 • відповідні кольори – зелений, синій;
 • камінь-талісман – граніт.

На думку астрологів, найбільше носіям даної іменоформи відповідає знак зодіаку Рак. Саме тому, щоб активізувати кращі якості характеру, мамам та татам рекомендується називати Григоріями малюків, які з'явилися на світ у період з 22 червня по 20 липня.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua