Ім'я Іоанн: значення, походження, вплив на характер та долю хлопчика

Ім'я Іоанн є одним із найстародавніших. Усіх його володарів поєднує двоїстість натури. У їхньому характері дивним чином поєднуються наївність і розважливість, доброта і жорсткість, нерішучість та безкомпромісність. Знайти підхід до таких чоловіків дуже складно, оскільки передбачити їхні думки та почуття неможливо. Щоб завоювати їхню довіру, потрібно просто бути щирою, чесною та порядною людиною.

Походження та значення

Лінгвісти, які шукали відповідь на запитання, що означає ім'я Іоанн, дійшли висновку, що воно має єврейське коріння і перекладається російською як «Господь змилосердився», «Бог милосердився», «Бог милує». Спочатку воно звучало як Йоханаан та Єхоханан. Пізніше іменоформа перекочувала в грецьку мову і зазнала фонетичних змін. Ім'я почало вимовлятися як Іоаннес. З поширенням християнства набуло популярності у всьому світі. Найчастіше зустрічається серед росіян, українців, білорусів, болгар, словенців, хорватів, сербів.

Церковна форма імені – Іоанн. Російський варіант – Іван. Зарубіжні аналоги: Жан, Джон, Ян, Йоганн, Хуан, Юхан, Аванес, Ганс, Вано, Джіованні, Єнс, Янош.

Талісмани та астрологічні характеристики

До талісманів та астрологічним характеристикам відносяться:

 • планета-покровитель – Сатурн;
 • стихія – Земля;
 • метал – свинець;
 • тотемна рослина – кипарис;
 • тотемні тварини – верблюд, осел, кріт;
 • день тижня – субота;
 • каміння-талісмани – онікс, обсидіан;
 • кольори – чорний, оливково-сірий, свинцевий.

Астрологи радять називати цією іменоформою дітей, які народилися в період з двадцять першого січня по двадцяте лютого, тобто під знаком зодіаку Водолій. Це сузір'я найбільше відповідає внутрішньому світу хлопчиків. Також ім'я Іоанн підходить для малюків, що народилися під знаком зодіаку Козеріг, тобто в період з 22 грудня по 20 січня.

Ім'я Іоанн: значення, походження, вплив на характер та долю хлопчика

Аналіз за кількістю літер та їх інтерпретації

Оскільки повна форма імені складається із п'яти букв, це свідчить про наявність багатого внутрішнього світу чоловіка. Йому легко даються гуманітарні науки. Часто трапляється так, що хобі стає основним джерелом його прибутку, професією. Такий чоловік легко завойовує авторитет у суспільстві, має ділові якості, необхідні для ведення бізнесу. До жінок ставиться з повагою та шануванням. Дружина ніколи не буде скаржитися на дефіцит уваги з боку чоловіка.

Літерне розшифрування:

 • І – чесність, миролюбність, щирість, доброта, романтичність.
 • О – глибокий внутрішній світ, уміння розпоряджатися фінансами.
 • А – прагнення до духовного та фізичного комфорту, активність.
 • Н – наполегливість, сила волі, рішучість, цілеспрямованість. Посилення якостей за рахунок подвійного повтору літери на ім'я.

Значення імені Іоанн для хлопчика

Ім'я Іоанн: значення, походження, вплив на характер та долю хлопчика

Вже у дитинстві носій імені виявляє подвійність характеру. Сьогодні він може поводитися спокійно, не завдавати клопоту батькам, а вже завтра – закотити істерику без приводу або побитися з хлопчиками у дворі. Багато в чому все залежить від того, яку поведінку заохочуватимуть батьки.

Іоанн дуже прив'язаний до мами та тата, прислухається до їхньої думки, тому легко піддається перевихованню. Для нього дуже важливо відчувати батьківську любов та підтримку.

З навчанням у хлопчика не складається, оскільки йому не вистачає уважності та посидючості. Через відсутність комунікабельності та гнучкості носію імені складно налагодити контакт із однолітками. Друзів у нього мало, як, власне, і друзів. Така ізоляція призводить до того, що Іоанн замикається у собі, стає жорстким та безпринципним. Особливо яскраво це проявляється у підлітковому віці. Батькам потрібно докласти максимум зусиль для того, щоб дитина змогла адаптуватися в соціумі та навчилася взаємодіяти з оточуючими.

Характер та доля

Дорослий носій імені Іоанн – чоловік практичний, прагматичний, розважливий. Він знає собі ціну і не дозволить маніпулювати собою. Чоловік важко сприймає критику, болісно реагує навіть на найбезневинніші жарти на свою адресу (можливо, всьому виною – дитячі та підліткові комплекси).

Ім'я Іоанн: значення, походження, вплив на характер та долю хлопчика

Носій імені легко досягає поставленої мети. Він не прагне влади і не бажає підкоряти оточуючих своїй волі. Здебільшого тримається особняком і піклується про благополуччя свого та своїх близьких. Єдиний мінус – це непостійність та непослідовність Іоанна. Він може довго вимагати бажаного, а потім майже «на фінішній прямій» кинути все і вибрати інший напрямок. Йому потрібно навчитися доводити почате до кінця, якщо він хоче досягти успіху.

Чоловік захоплюється футболом, спортом, риболовлею, обожнює політичні дискусії. У вільний час любить відпочивати на свіжому повітрі, часто буває за містом.

Ім'я Іоанн: значення, походження, вплив на характер та долю хлопчика

Здоров'я

При виборі іменоформи батькам важливо дізнатися як походження, значення, переклад імені Іоанн, а й особливості здоров'я його носія. У дитинстві малюк часто хворіє. Можуть виникнути проблеми із серцево-судинною системою, шлунком, нирками. Крім того, хлопчик дуже чутливий до змін погоди.

На щастя, з віком багато недуг проходять самі собою. Заняття спортом допомагають зміцнити загальний тонус організму, імунітет, покращити самопочуття. Чоловікові слід утриматися від алкоголю та куріння, а також уникати стресів, щоб уникнути нервових зривів.

Кар'єра та робота

Чоловік на ім'я Іоан легко може досягти успіху в будь-якій обраній ним сфері. Найголовніше – це бажання. Якщо він отримуватиме задоволення від роботи, то неодмінно досягне успіху і побудує карколомну кар'єру.

У носія імені багато захоплень та хобі, тому йому складно остаточно визначитися з професією. Він може багато разів змінювати сфери діяльності, доки не знайде те, що так довго шукав. Найкраще йому вдається справлятися з роботою, яка вимагає витривалості та фізичної сили.

Ім'я Іоанн: значення, походження, вплив на характер та долю хлопчика

Самостійно займатися бізнесом чоловікові не рекомендується, оскільки він не зможе впоратися із проблемами поодинці. У підприємницької діяльності йому обов'язково потрібний надійний діловий партнер.

Кохання та сім'я

Знаючи, що означає ім'я Іоанн, неважко припустити, що за натурою він є однолюбом, тому швидкоплинні зв'язки не приймає. У жінок цінує щирість, простоту, доброту, господарність. Носій імені ніколи не зв'яже себе узами шлюбу з легковажною особою. Йому потрібна надійна, вірна і любляча дружина.

Перший шлюб нерідко зазнає фіаско, незважаючи на те, що хлопець довго обирає собі дружину і відповідально підходить до створення сім'ї. Чоловік довго не може оговтатися від потрясіння і повторно одружується лише після тривалого реабілітації. Дружині потрібно приготуватися до того, що в їхньому домі завжди буде багато гостей. Іоанн дуже любить і цінує близьких та родичів, а тому проводить із ними весь вільний час. Дітей дуже любить і не чає в них душі.

Ім'я Іоанн: значення, походження, вплив на характер та долю хлопчика

Ужитися з носієм імені просто, і складно одночасно. З одного боку, він щедрий, не обмежує дружину у волі, не любить скандалити. З іншого – він не вміє йти на поступки і іноді виявляє неймовірну впертість, через що в сім'ї виникають конфлікти та розбіжності. Проте, незважаючи ні на що, Іван усіма силами намагається зберегти шлюб та уникнути розлучення.

Носій імені буде щасливий у шлюбі з Алісою, Діаною, Поліною, Юлією, Анною, Іриною. Погана сумісність із Лідією, Надією, Зінаїдою, Оленою, Антоніною.

Нумерологічне значення

Ім'я Іоанн: значення, походження, вплив на характер та долю хлопчика

Значення імені Івана в нумерології визначається числом три. Чоловік з таким числом долі – особистість творча та неординарна. Створює враження веселої, безбаштової людини, яка живе на своє задоволення. Не завжди це відповідає дійсності. Якщо поруч із чоловіком є хороший наставник, порадник, тоді він досягає поставленої мети. Якщо ж ні – тоді тягне безцільне існування. Чоловік-трійка не відноситься до тих людей, які можуть самостійно досягти успіху. Його потрібно постійно спрямовувати та задавати вектор руху. Такий хлопець найкраще досягне успіху у спорті чи мистецтві.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua