Значення імені Алеся: походження, характер та доля

Алеся, Алеся, Алеся… Багато хто пам'ятає рядок із знаменитої радянської пісні. Тільки чомусь у білоруському поліссі жила красуня Олеся. Олеся – ім'я українського походження. Тоді як Олеся – “білоруська”.

Значення та характер цих двох імен зовсім різний. У статті буде розглянуто, що приховує ім'я Алеся.

Походження

Як уже згадувалося вище, Алеся через літеру “А” прийшла до нас із Білорусі. У цій країні Олеся – наша Олександра. Тобто ім'я є самостійним. Тільки в Україні – це Сашенька, а в Білорусії – Олесенька.

Значення імені Алеся: походження, характер та доля

Значення

Значення імені Алеся для дівчинки перекладається як “захисниця”. Алеся покликана захищати слабших людей, ніж вона сама. Все своє життя Леся боротиметься з кривдниками і з несправедливістю до оточуючих.

Скорочені варіанти

Як можна скоротити ім'я Олеся? Аля, Леся, Лиса, Лесена, Лесечка, Лесеня, Ася, Сяся, Ляса, Ляся. В Україні найбільш поширене таке скорочення, як Леся.

Дитинство

Про походження імені Олеся все відомо. Воно білоруське, перекладається – “захисниця”. Тепер можна розглянути, що чекає маленьку Лесю.

Ця дитина – справжній боєць. Виступає вона за праву справу, терпіти не може, коли кривдять слабких та беззахисних. Дуже цікава, все схоплює на льоту. Вчиться добре, бо тягнеться до нових знань та легко засвоює шкільний матеріал. Подруг у Лесі не так багато, як хотілося б її батькам. Але дівчинка дуже самостійна, вона не потребує товариства ровесників. Набагато цікавіше для Алесі освоєння чогось нового.

Значення імені Алеся: походження, характер та доля

Вона здатна читати цілодобово, був би час. Дівчинка на ім'я Алеся здається оточуючим трохи нелюдимою. Але це не особливо напружує її, бо батьки та нечисленні друзі знають, якою є Леся насправді.

Яка вона? Дуже чуйна та працьовита. Лісена з тих, хто завжди може, підкаже та підбадьорить добрим словом. Нехай по-дитячому наївно, але щиро і з усією душею. Дівчинка відповідальна, і якщо мама доручить їй щось, то Лісечка намагатиметься виконати доручення ідеально. Це зовсім неконфліктна дитина, хоча постояти за себе здатна. Прив'язана до подруг і, як правило, все життя буде йти з ними рука об руку. І якщо хтось посміє образити кохану подружку, Леся відкине всю свою безконфліктність. Образнику доведеться туго.

Олеся в сім'ї – найчастіше старша дитина. До появи малюка у батьків ставиться спочатку насторожено. Ревнує та таємно ображається на маму з татом. Боїться, що її менше любитимуть. При правильному батьківському підході до ситуації, що склалася, Леся швидко відтає і полюбить братика або сестричку. Із задоволенням буде няньчитися з ним. Та й у дорослому віці збереже трепетне, поблажливе ставлення до молодшого.

Юність

Жіноче ім'я Алеся таїть у собі щось загадкове. Така подорослішала Леся: часто ця дівчина дуже гарна, з великими очима та густим волоссям. Має гарну фігуру, і зрозуміло, що такою красунею починають цікавитися молоді люди. Але Алеся не прагне їхнього суспільства. Як і в дитинстві, вона старанно навчається, допомагає близьким та мріє про хорошу кар'єру.

У виборі професії дівчина визначається зарано. З її зовнішніми даними Леся цілком могла стати актрисою чи моделлю. Але добре серце юної особи прагне туди, де потрібна самопожертва. Ця дивовижна якість проявляється в Алесі з юності і залишається до кінця життя.

Значення імені Алеся: походження, характер та доля

Незважаючи на свою красу, у підлітковому віці у дівчини може початися поява комплексів. Вона вважає себе надто повною і негарною. Намагається боротися з цим за допомогою химерного вбрання та бойового макіяжу. Якщо батьки тактовно поговорять з молодою Лесею і зуміють довести їй, що вона – красуня, дівчина швидко закінчить таку самореалізацію і стане колишньою.

Дорослі роки

Дуже цікаве має значення ім'я Алеся. Ім'я та характер приховують абсолютну силу духу. Ставши дорослою, Леся не втрачає своїх якостей бійця. Ця риса успадкована нею матері.

Жінка, яка носить це ім'я, все своє життя бореться з несправедливістю. Здається, що трапилася якась нісенітниця, але для Алесі навіть ця дрібниця, якщо вона несправедлива, привід для боротьби.

Значення імені Алеся: походження, характер та доля

Найближчі для неї люди – батьки та власна родина. Є одна чи дві подруги, з якими жінка разом усе своє свідоме життя. Діти в Алесі чудово виховані та доглянуті. Чоловік інтелігентний до глибини душі. Загалом сім'я дуже позитивна.

Сама Олеся встигає все, працюючи, як бджілка. Вдома у неї чисто, готує Леся дивовижно, родина завжди нагодована. Діти добре навчаються, на роботі – повний порядок. Про таких жінок кажуть, що вони щасливиці. Але мало хто знає: у Олесі з дитинства не дуже міцне здоров'я. Особливо наражається на небезпеку серцева система. Дивлячись на цю життєрадісну даму, яка намагається всіх сховати від несправедливості, захистити і втішити, ніяк не скажеш про проблеми із серцем.

Олеся любить тварин. У її будинку чудово живуть один з одним собаки, кішки та парочка гризунів. Ніхто нікого не ображає.

Значення імені Алеся: походження, характер та доля

Здоров'я

Ім'я Алеся гарне, його володарка – улюблениця долі. Майже в усіх відношеннях, окрім здоров'я. Воно у Лесі кволе. Як згадувалося, основний удар посідає серцеву систему.

Схильна до бронхітів і простудних захворювань, проблем з хребтом і опорно-руховим апаратом. За здоров'ям їй доведеться стежити з самого дитинства.

Сімейне життя

Тому, чия дружина носить ім'я Алеся, пощастило. Це незвичайна жінка. Вона прекрасна господиня та натхненна кулінарка. Будинок у Олесі блищить, на кухні смачно пахне, а сама жінка привітна та ласкава з домочадцями. Не дивно, що чоловік і діти біжать додому з усіх ніг.

Одружена Лесечка довго не виходить. Хоча шанувальники так і в'ються у симпатичної дівчини. Але їй не до них Леся посилено вчиться. Схоплюється після 25 років, але чи перший зустрічний може розраховувати на те, щоб стати чоловіком дівчини. Леся одружується з тим, кого знає давно. Це друг дитинства, однокласник чи однокурсник.

Чоловік у Алесі дуже розумна і глибоко інтелігентна людина. Живуть вони душу в душу. Коли на світ з'являється первісток, Олеся стає божевільною матусею. У хорошому значенні слова. У жінки із цим ім'ям, як правило, двоє дітей. Обидва палко кохані нею.

Значення імені Алеся: походження, характер та доля

Ім'я Алеся приховує особливий знак материнства. Це не просто добра мати, вона чудова. Віддає усю себе дітям. До кінця життя зберігає зі своїми нащадками особливий емоційний зв'язок.

Кар'єра

Про те, ким хоче стати, Олеся замислюється ще в дитинстві. Допитливий розум дівчинки, її кмітливість та вміння логічно мислити схиляє Лісечку на один професійний бік. Це талановитий математик, інженер може працювати в будівельній компанії або пов'язати своє життя з програмуванням.

Але серце та доброта її підказують інший шлях. Лікар, медична сестра, ветеринар, вчитель, психолог, вихователь – загалом, професію Леся вибере таку, де можна реалізувати свої душевні якості.

Дуже рідко, коли жінка доходить до крісла керівника. І не тому, що не має для цього достатнього розуму. Зовсім ні, скоріше, навпаки. Олесю цінує на роботі начальство, люблять колеги. І не раз жінці буде запропоновано керівну посаду. Щоразу вона відмовляється – не потрібно їй крісло керівника. Ім'я Алеся вимагає від своєї носительки вкладення душі у роботу, ніж жінка і займається.

Значення імені Алеся: походження, характер та доля

Резюмуємо

У статті було розглянуто, чиє ім'я Олеся, звідки воно прийшло і що ховає під собою. Зі сказаного можна зробити такі висновки:

  • Алеся – працьовита жінка.
  • З дитячих років вона чуйна, добра, самостійна та дуже відповідальна.
  • Рано визначається з вибором професії та спокійно рухається до своєї мети.
  • Професію вибирає по серцю, в якій потрібна самовіддача.
  • Заміж виходить пізно, але дружина та мати просто чудова.
  • Все життя зберігає прихильність до батьків, молодшого брата чи сестри та близьких подруг.
  • У Алесі слабке здоров'я.

Висновок

Тепер багато хто знає, що таїть доля імені Алеся. Чи варто так називати доньку, якщо вона може мати проблеми зі здоров'ям? Не факт, що будуть. А ім'я, само по собі, красиве і не таке поширене, як його українська версія – Олеся.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua