Значення імені Артем: походження, характер та доля

Люди з давніх-давен вірили в те, що ім'я може сильно вплинути на долю свого власника, наділити його певним характером, обдарувати тими чи іншими навичками, які допоможуть своєму власнику в житті. У статті розказано про ім'я Артем, про те, коли святкуються іменини, як співвідноситься ім'я з різними знаками зодіаку та пори року.

Звідки взялося ім'я і що воно є?

Як і значна частина звичних для нашого слуху імен, ім'я Артем походженням та значенням завдячує давнім грекам. У перекладі російською його можна трактувати як «неушкоджений» чи «бездоганного здоров'я». Саме тому, напевно, всі великі неприємності оминають чоловіка. Також існує й друга версія, що Артем означає «посвячений Артеміді», яка в античній міфології є покровителькою мисливців.

Церковний погляд на ім'я

Повне чоловіче ім'я Артема – Артемій. Воно є церковним, дається людині під час хрещення. Таким воно прийшло в Росію і згодом перетворилося на звичайне. Батьки ласкаво можуть називати його Артем'юшкою.

Серед друзів Артем буде Темою, Артей, Темичем чи Артюнею.

Іменини святкуються у наступні дати:

 • 17 (4) січня;
 • 12 травня (29 квітня);
 • 6 липня (23 червня);
 • 2 листопада (20 жовтня);
 • 12 листопада (30 жовтня).

Найбільше серед святих, на честь яких святкуються іменини, відомий юнак Артемій Веркольський, який був убитий блискавкою в лісі, а його тіло було відпете і поховано лише через 28 років після трагічної смерті.

На місці нещасного випадку було зведено монастир, де зберігалися його мощі. Вони мали цілющі властивості, але зараз вважаються втраченими. Так як тіло знайшли неушкодженим, з його лику було написано безліч чудодійних ікон.

Характер щодо віку

Значення імені Артем: походження, характер та доля

Вік людини з ім'ям Артем має одне із ключових значень. Залежно від нього, особи, які мають це ім'я, можуть кардинально відрізнятися.

Який Артем у дитинстві

Значення імені Артем: походження, характер та доля

Маленька людина з ім'ям Артем народжується світ справжнім зразком для наслідування. Його серед інших дітей відрізняє ідеальний послух. Він має тиху і спокійну вдачу. Позбавлений капризів. Мама з татом для нього є авторитетом, і він дуже прив'язаний до них. Однак тиснути і нав'язливо опікуватися не варто – він не піде на поводі і виявлятиме свою незалежність. Також вона дуже весела, активна і життєрадісна дитина, якій невідоме почуття засмучення.

Юність Артема

Значення імені Артем: походження, характер та доля

Відрізняється разючою комунікабельністю. Його підліткові роки проходять у постійному оточенні однолітків, хоча він чудово спілкується з людьми старшими за свої роки, переймаючи у них досвід і життєву мудрість.

У нього починають проявлятись якості, пов'язані з походженням імені – Артем починає відстоювати своє лідерство. Одночасно з цим якимось чином поєднує безконфліктність, дружелюбність і загострене почуття справедливості. Щось більш визначене про характер у роки сказати досить складно.

Так як він допитливий володар чіпкою пам'яті, то навчання не завдає йому особливого клопоту – за бажання він може стати відмінником, якщо не буде лінуватися.

Батькам варто виявити розуміння – в цей період може з'явитися скритність, пов'язана з перехідним віком. Артем починає цікавитися дівчатками, тому не потрібно виявляти зайву цікавість, – те, що вважатиме за потрібне, сам розповість. На формування особистості слід впливати обережно, надавши йому свободу дій та право вибору.

Який він у дорослому віці?

Значення імені Артем дається взнаки при дорослішанні – це впевнений у собі чоловік, який чітко уявляє собі, чого він хоче. Він уже випробував власні сили у житті і знає, що при бажанні здатний. Більшість ситуацій зберігає спокій. Основними рисами характеру є самостійність, що збереглася з дитинства, у прийнятті рішень і набута цілеспрямованість.

Взаємозв'язок між часом року та характером

Значення імені Артем: походження, характер та доля

Велике значення для повного імені Артем є і сезон, коли він народився. Поряд з іншими параметрами імені цей здатний здійснити разючий вплив на характер. Малята, які народжені в різні пори року, разюче відрізняються між собою, якщо почати їх порівнювати в міру дорослішання. Також вважається, що цей фактор наділяє людину певними рисами.

 1. Зимовий. Має вкрай суперечливий характер. Рано починає виявляти власну незалежність. Самодостатній і самостійний, тому рідко розраховує на оточуючих і не потребує їхньої допомоги – йому простіше все робити самому. До справ належить відповідально, завжди прагне досконалості.
 2. Весняний. Найніжніший і найвразливіший представник свого імені. Це творча особистість, яка потребує визнання. Критика творчості дуже її зачіпає, але незважаючи на це, може досягти у танцях, музиці чи живописі великого успіху. Будь-яке невірно підібране слово здатне поранити його тонку душевну організацію. Мінусами весняного Артема є спрага слави та зайвий гонор. Завдяки досягнутому, він може багато чого уявити про себе і поставити себе вище за інших. Відмінною рисою також є те, що він образливий, але довго зла не тримає і прощає кривдника, якщо його про це попросити. Коли сам винен у тому, що трапилося – на примирення йде досить швидко і дуже шкодує про провину.
 3. Літній. Від природи наділений чарівністю. Він легко знаходить спільну мову з людьми. Як і зимового, його відрізняє крайня незалежність характеру, яку він за необхідності дуже відстоює. Схильний до шанобливості та поважності, що дуже цінується батьками та людьми старшого віку. А властива власнику імені галантність робить його привабливим для протилежної статі. Користується авторитетом у будь-якій компанії. Здатний притягувати та вести за собою людей. Викликає довіру та є непоганим оратором.
 4. Осінній. Найнеспокійніший представник імені. За натурою – вічний авантюрист, що потрапляє в різні колотнечі. Імпульсивність може штовхати його на необдумані речі і призводити до теоретично досить поганих наслідків. Але тільки теоретично, оскільки на практиці він знайде вихід із будь-яких обставин, навіть якщо рятівна думка спаде йому на думку в останній момент. Є справжнім королем вечірок. Дуже яскравий, живий та повний ідей. Але у його характері – це лише половина картини. Будучи справжнім шибеником, він відрізняється безкорисливістю і готовий до рішучих вчинків і дій, що далеко не завжди є негативною рисою. А процес здійснення задуманих планів гарантовано нудним не буде.

Залежність характеру від знаків зодіаку

Значення імені Артем: походження, характер та доля

Вважається, що участь планет має для людей значення. Ім'я Артем наділяє чоловіків різними рисами, які ми розглянули вище. І не згадати про те, як воно взаємодіє з гороскопом – аж ніяк не можна.

 • Овен.

Його життя нагадує дорожню зебру. Він – украй суперечлива особистість. З одягу воліє носити швидше щось спортивне і повсякденне, ніж суворе і вишукане. Є чудовим маніпулятором із прихованою образою на весь світ. З усіх життєвих цінностей та ідеалів визнає лише гроші чи те, що може за ці гроші собі дозволити придбати. Азартен. Не надає великого значення підтримці ладу в будинку, але ця якість не заважає йому контролювати всі інші категорії сімейного побуту та ретельно планувати життя своїх домочадців. Має непохитну завзятість і волю до перемоги. Надає великого значення думці оточуючих. Спокійна жінка як дружина з ним не уживеться, тому що володар імені Артем звик жити на повну, дуже наполегливий і веде активний спосіб життя. Крім того, він може підкорити її своїй волі.

 • Тілець.

Відрізняється тихою і спокійною вдачею. Не любить привертати увагу себе. Вважає за краще життя без потрясінь, навіть якщо воно дещо нудне. Рідко заводить нові знайомства, воліючи спілкуватися з тими, з ким йому зручно. Зі стану спокою його може вивести лише зайвий тиск на нього, чого чинити не рекомендується. У сімейному житті без проблем візьме на себе частину домашніх доручень і легко впорається з ними. До дружини у питаннях ведення домашнього господарства також буде вимогливим. На роботі цінуватиметься за старанність та виявлене терпіння. У спілкуванні із протилежною статтю може виявляти нерішучість, незважаючи на всю романтичність натури. Надалі з нього вийде вірний і дбайливий чоловік.

 • Близнюки.

Дуже товариська людина. Є психологом від природи. Завдяки цьому, чудово розуміється на людях. Багато часу приділяє саморозвитку. Найчастіше перебуває в курсі подій, які оголошуються у ЗМІ, стежить за новинками кіно та музики. Необов'язковий. Не вміє виконувати обіцянки. Може бути лицемірним та потайливим. Його натура прагне уваги оточуючих. Дуже боїться виявляти свої справжні, щирі почуття. Не має схильності до накопичення коштів. Опорою для дружини ніколи не буде, але, у свою чергу, особливих вимог до неї теж не висуне. Як коханець нічого незабутнього для партнерки не уявляє, тому що в сексі є егоїстом.

 • Рак.

Самозакоханий і примхливий. На перший погляд здається досить доброзичливим та ввічливим, але надто велика емоційність незабаром перекриває ці якості. У колективі є сірою мишею, хоч і має позитивну характеристику від начальства. Відмінний коханець, який знає, як принести задоволення жінці. У шлюбі – ревнивий, але його сім'я ніколи не потребуватиме.

 • Лев.

Завдяки імені Артем – енергійний та чуттєвий чоловік. У питанні спокушання жінок може потягатися із самим Казановою. Звик до загальної уваги. Його рухи та звички відрізняються впевненістю та деякою аристократичністю. Як реальний король і аристократ, може перебрати з почуттями. Ненавидить ворогів до останньої краплі крові і вірний другові до останнього подиху. Не любить нудної та одноманітної роботи, тому що звик бути у всіх на увазі і потребує того, щоб ним захоплювалися. Дружину вибирає собі, виходячи з її зовнішнього вигляду, забуваючи про душевні якості, тому у шлюбі може виявитися нещасним. Він ідеальний чоловік, але його надмірна опіка та контроль своїх близьких можуть стати справжньою проблемою у сімейному житті.

 • Діва.

Малоспілковий. Всі свої почуття воліє тримати в собі, через що при спілкуванні видається малоемоційним. Насправді його мовчання – це спосіб збереження душевного спокою. Вразливий на критику оточуючих, яку може сприйняти не завжди правильно. Його дратують у людях неохайність і вульгарність, тому при проведенні прибирання будинку він наполягатиме на тому, щоб його дружина добивалася стерильності операційної, будучи взірцем доброчесності. Ніколи не зазнає брехні та зради. Завзятий і працьовитий. У ліжку є ніжним коханцем, який завжди готовий задовольнити будь-яке сексуальне бажання партнерки.

 • Терези.

Володар багатьох талантів. Впевнений в собі. Є справжнім тактиком і стратегом, тому на його думку, потрапивши у тяжкі обставини, іноді варто дослухатися. У людях розуміється погано. Надмірно довірливий, завжди готовий надати допомогу. Його дуже легко образити, і це образа приносить йому великі страждання. Ленив, тому може досягти великого кар'єрного зростання. Користується популярністю у жінок, оскільки є привабливим чоловіком, з витонченим смаком та манерами поведінки. Йому далекий секс без любові, а в кожній своїй обраниці він бачить супутницю життя, з яким готовий прожити до самої смерті.

 • Скорпіон.

Егоїст і прагне слави, але тримає це у секреті. Звик триматися окремо. Гордий і сміливий. Привабливий для жінок настільки, що вони готові боротися за те, щоб завоювати його увагу. Завжди прямолінійний, тому що його не хвилює думка оточуючих. У сімейному житті з ним досить важко, тому що він не намагатиметься навіть знаходити компроміси.

 • Стрілець.

Розумна і добропорядна людина, яка звикла говорити правду в обличчя. Дещо наївний і мрійливий. Працює, не шкодуючи себе, але початковий запал у нього швидко пропадає, тому завершує роботу він уже без особливого ентузіазму. З жінками поводиться вкрай романтично і може постраждати через надмірну довіру. Як коханець приваблює тим, що жінка не є черговим досягненням, і, зазвичай, він повністю віддається почуттям. У шлюбі з ним необхідно виявляти розуміння та терпіння, оскільки, швидше за все, поза домом він зайнятий справами, пов'язаними з проявами його активної громадянської позиції.

 • Козеріг.

Славиться своєю незворушністю. Має досить хороший смак. Деяка холодність у спілкуванні з оточуючими надає йому загадковості. За вдачею є практиком. Не любить брехні і сам звик казати людям правду. Схильний до депресії, тому іноді потребує похвали та визнання. Піднімається кар'єрними сходами завдяки старанності та працьовитості, а не пускаючись на хитрість. Прагне до фінансової свободи. Одружується, швидше за все, пізно. Дружині зберігатиме вірність і намагатиметься оберігати її від неприємностей.

 • Водолій.

При всій своїй відкритості та щирості за вдачею є одинаком. Він не потребує компаній, але це не заважає ставати і душею будь-якої з них. Це дуже відданий друг. Має таку якість, як самопожертву. Рідко сягає кар'єрних висот, оскільки особливо до них прагне. Секс не є для нього чимось дуже значущим, тому що йому важливіша душевна близькість. До сімейного життя ставиться без особливого ентузіазму, хоч і дуже цінує турботу про себе.

 • Риби.

Боїться показати свою слабкість, тож носить маску брутального чоловіка. У душі це досить чутлива людина. Через нерішучість потребує постійного схвалення своїх дій, а краще — мудрого наставника. Звик мовчки ковтати образи, але не тримає зла на своїх кривдників. Його велике кар'єрне зростання залишається досяжним для нього тільки в мріях через тотальну лінощі, чому він не надає особливої важливості. У сімейному житті роль лідера без суперечок віддасть дружині, якщо вона цього вимагатиме.

Ставлення до сімейного життя

Значення імені Артем: походження, характер та доля

Як і для багатьох чоловіків, шлюб для людини з ім'ям Артем значення має величезне і є досить серйозним кроком, до якого належить з повною відповідальністю. У юності у відносинах з дівчатами він досить нерозбірливий, самолюбний, незалежний та егоїстичний. За серйозного вибору – все по-іншому. Він справді шукає для себе єдину супутницю життя. Домагаючись її, ні перед чим не зупиниться, оточить її увагою та турботою. Також це уважний, лагідний та розуміючий батько.

Астрологічна символіка

Камінням імені є:

 • берил, який допомагає йому в коханні та дружбі з оточуючими;
 • яшма, що робить розум Артема ще активнішим.

Природною стихією вважається вогонь.

Квіткою імені є хризантема, а деревом – горобина.

Професія та кар'єра

Значення імені Артем: походження, характер та доля

Саме у праці значення імені Артем для чоловіка досить виразно розкривається. Так як він за природою – лідер і планувальник, який володіє аналітичним розумом, немає нічого дивного в тому, що кар'єрними сходами він підніматиметься досить швидко. Заради здобуття чергової посади може піти на хитрість. Але і без неї досить працьовитий, старанний та виконавчий. Навіть коли він перебуває у підпорядкуванні, йому вдається зберігати свою незалежність. Також начальство його цінує за тямущі поради та продумане керівництво.

Вибрати професію може у будь-якій сфері – від вантажника до художника, від дипломата та до вченого.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua