Як хвалити чоловіка правильно і за що – приклади фраз із психології

Як хвалити чоловіка правильно і за що – приклади фраз із психології

Похвала для чоловіка – це потужний стимул рухатись далі, долати перешкоди, удосконалювати навички, саморозвиватися. Поруч із впевненим у собі, успішним молодим чоловіком завжди є жінка, яка точно знає, коли доречна похвала та як її висловлювати.

Чому похвала потрібна у відносинах

Як хвалити чоловіка правильно і за що – приклади фраз із психології

Фото автора Tima Miroshnichenko: Pexels

Приємні слова важливі для представників сильної половини людства не менше ніж для дівчат. Навіть найбрутальніший і впевнений у собі чоловік мліє в глибині душі від компліментів, визнання його спроможності, оцінки виконаної роботи.

Похвала – це ще й доказ твого кохання, зайвий привід переконатися в тому, що вибір супутниці життя в твоїй особі був цілком виправданий.

Однак і тут є нюанси. Допомогти розібратися у тонкощах сприйняття компліментів допоможе чоловіча психологія.

Справа в тому, що хлопці вкрай вимогливі до змісту похвали. Якщо сказане тобою – порожні слова, комплімент виявиться пропущений повз вуха. І це в кращому разі, а то чоловік і підозрювати щось почне, з чого раптом ти розщедрилася на похвалу, і що від нього хочеш.

Компліменти та похвала за виконану роботу – це ефективні засоби особистісного зростання. Підкреслюючи переваги чоловіка, акцентуючи увагу на тому, що виходить у нього добре, ти мотивуєш його до подальшого розвитку.

Крім того, це чудовий спосіб наочно продемонструвати своєму хлопцеві негласні правила стосунків у парі. Відносячись до нього з усією душею, можеш сміливо чекати на відповідь ідентичної поведінки.

Реакція чоловіків та жінок на похвалу

Говорячи чоловікові компліменти, ти зазнаєш позитивних почуттів і сама. Гордість за свого партнера – це зайвий доказ того, що ти зробила правильний вибір, як тобі пощастило у житті, наскільки ти щаслива поряд із цією людиною.

Сприйняття компліментів у чоловіків та жінок по-різному. Якщо ти просто хочеш бути коханою, прийнятою і зрозумілою цілком, без винятків, то твій хлопець потребує конкретики. Гонка серед чоловіків починається ще в дитинстві – у кого більше машин, у кого дорожчі за кросівки, у кого красивіша кохана.

Як хвалити чоловіка правильно і за що – приклади фраз із психології

Компліменти чоловікові: часті жіночі помилки

Інтерес до лідерства з роками лише посилюється. Тільки змінюються пріоритети:

 • кількість нулів на банківському рахунку;
 • вартість авто;
 • займана посада, її престиж та статус;
 • якість зробленого у будинку ремонту;
 • розвинені навички та інше.

Чоловікові буде приємно дізнатися, що ви помічаєте його достоїнства і вважаєте його кращим, успішнішим за «рукастого» сусіда Максима, який своїми руками побудував будинок і, на хвилиночку, бере безпосередню участь у вихованні дітей.

За що можна і треба хвалити чоловіка

Похвала принесе користь не тільки чоловікові, а й зрештою – тобі безпосередньо. Адже, щоб добитися бажаної від партнера поведінки, можна не лише криками та погрозами, скандалами та маніпуляціями, а й правильно підібраними словами, сказаними у потрібний момент.

Якщо ти не розумієш, у якому саме моменті чоловік чекає твого схвалення, будь просто уважнішим до його поведінки. Найчастіше хлопці самі підказують, натякають про те, що непогано було б змінитися в особі і прийти в неймовірне захоплення.

У їхніх очах у такі моменти неважко помітити передчуття, очікування, коли вони буквально пальцем вказують на результати своєї праці:

 • приготовлений тобі сніданок;
 • прибита поличка;
 • розвішана на сушіння білизна;
 • розмір премії, виданої на роботі;
 • улов, привезений із риболовлі.

Будь просто трішки уважніше до чоловіка, його розповідей, і тоді тобі не важко здогадатися, коли похвала необхідна.

Як правильно хвалити чоловіка

Як було зазначено, комплімент, адресований чоловікові, має бути, як мінімум, змістовним. До того ж – бажано, сформулювати думку так, щоб вона була простою та доступною для розуміння.

Жіноча фантазія часом не знає меж. Зрозуміло, що прямолінійність – це нудно та нецікаво для тебе. Хочеться розбавити репліку різноманітними мовними засобами, включити туди метафори, епітети та порівняння. Для чоловіка ж розбір і пошук сенсу сказаного – подібно до тортур. Не виключено, що зрештою він може навіть образитись, знайшовши якимось чином у твоїх словах негативний підтекст.

Говоріть за фактом. Просторові висловлювання про його красу, доброту та інші особистісні якості – це, звичайно, добре. Але куди приємніше для чоловіка почутиме, як він:

 • швидко і рівно забив цвях;
 • вправно керує машиною;
 • досвідчений у сексуальному плані;
 • вдало вгадав із вибором ресторану;
 • спритно обіграє суперника у карти.

Не упускай можливості похвалити чоловіка щоразу, коли він цього вартий.

Хвали, коли помиляється

Як би тобі не здавалося саме так, чоловік не спеціально припускається помилок, не робить це на зло тобі або в помсту за щось. Уяви собі таку ситуацію. Ти вирішила затіяти генеральне прибирання і попросила допомоги у свого молодого чоловіка (або він сам її запропонував, або це одне з негласних правил вашого спільного життя, не так важливо).

Ти береш на себе прасування білизни, а чоловік займається розкладанням одягу. У твоїй шафі все лежить по поличках – саме другу зверху займають футболки, а в середині ти вирішила розмістити постільну білизну. По закінченні роботи ти помічаєш, що хлопець все переплутав, навіть за умови, що ти наголосила на цьому.

Не впадай в істерику, видихни та розслабся. Сконцентруйся на потрібному (доброзичливому та вдячному тоні) та похвали його за надану допомогу. Зауваж, як акуратно і рівно лежать речі. І тільки після цього можна обережно і акуратно вказати на помилку. Показати самій, що й куди треба було складати.

Уникай крайнощів

Надмірність компліментів, як і їх повну відсутність, може призвести до несприятливого результату. Не сюсюкайся зі своїм чоловіком, не тріпай його за щічки, інакше ризикуєш перетворити його з благородного і відважного лицаря на примхливу дитину.

Хвали за фактом, за справу. Не шукай приводу сказати приємні слова там, де його немає – в якій хитромудрій і привабливій фігурі сформувалася купка шкарпеток, що скупчилася біля краю дивана, з яким милим звуком твій чоловік чхає, не прикриваючись при цьому рукою, або наскільки він привабливий, що з ним так часто намагаються познайомитись сторонні дівчата.

Не забувай, що один із приводів для гордості для будь-якого чоловіка – це жінка, яка перебуває поруч із ним. Будь доглянута та приваблива, гостинна та доброзичлива з його друзями. Коли ж вони скажуть твоєму чоловікові, як йому пощастило з тобою, він зазнає неймовірного припливу задоволення.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua