Чи варто давати другий шанс хлопцеві у відносинах

Чи варто давати другий шанс хлопцеві у відносинах

Є багато причин, через які руйнуються стосунки, і ти розлучаєшся зі своїм партнером. Це брехня, зради, згаслі почуття, зміна пріоритетів, залежності. Чи варто давати другий шанс стосункам із чоловіком після розлучення?

Коли другий шанс не допоможе

Чи варто давати другий шанс хлопцеві у відносинах

Фото автора SHVETS production: Pexels

Ситуації у житті бувають різні. Іноді пари розлучаються, але згодом чоловік чи жінка робить спроби возз'єднатися. У 90% випадків ще одна спроба не рятує і пара розходиться вже назавжди. Ось кілька схожих ситуацій.

 • Брехня

Постійна брехня – пряма дорога до остаточного розлучення. У житті повно випадків, коли жінка роками терпіла брехню з боку чоловіка, він із чесними очима обіцяв, що відтепер ніколи не брехатиме. Але варто їй пробачити, все починалося заново.

Постійна брехня – ознака неповаги. Хіба буде чоловік, який насправді любить тебе, брехати і тим самим принижувати тебе?

 • Зради

Ще одна причина, яку не варто прощати, – зради. Повірила ти чоловікові раз, другий, третій, а потім знову бачиш його з новою дівчиною – йди і не давай йому шансів. Навіть якщо спочатку буде боляче, ти покажеш своїм вчинком, що цінуєш себе.

Це дуже важливо для твоєї самооцінки.

 • Залежність

Від алкогольної, наркотичної залежності, ігроманії можна вилікуватися тільки якщо людина цього дуже хоче, працює над собою, виконує рекомендації фахівців. У решті випадків він тільки обіцяє і стає лише агресивнішим і страшнішим.

З твого боку на цьому тлі розвивається співзалежність. Вона виявляється у жалості до чоловіка, надії, що він зміниться.

Хоч як це боляче, таким відносинам краще не давати другий шанс.

 • Загрози

Можливо, ви розлучилися з хлопцем, але непевно, не повністю. Ти морально готова знову спробувати жити з ним. І він також не проти.

За кілька днів ти заспокоюєшся, починаєш думати про повернення. Але він раптом починає тобі загрожувати самогубством, вбивством тим, що перетворить тебе на інваліда, якщо ти не повернешся. У такій ситуації краще просто втекти.

Чи варто давати другий шанс хлопцеві у відносинах

Відносини із колишніми. Чи варто давати другий шанс?

По-перше, загрози це страшно, вони демонструють неповагу людини до себе та до тебе. По-друге, вони можуть призвести до реальних дій.

приклад. Чоловік звернувся до психолога. Він заявив, що розлучився із дружиною без розірвання шлюбу. Незабаром вона почала шантажувати його самогубством.

За його словами, якби не було цих погроз, він ще міг би повернутися в сім'ю, але після них відчуває неповагу до дружини, зневагу, невпевненість у собі. У його очах вона стала звичайною шантажисткою, яка намагається досягти свого брудними методами.

У цій ситуації чоловік повівся адекватно – він звернувся по допомогу до фахівців. Із дружиною попрацював психолог. Вона зуміла знайти у собі сили прийняти ситуацію.

 • Ти змінилась

Можливо, чоловік зрозумів, як ти йому дорога, став контролювати ті звички, які тобі не подобалися. Однак до цього часу ти змінилася сама, і тепер він як чоловік тебе не приваблює.

Нема бажання близькості, немає інтересу. Твої почуття згасли, і колишній хлопець їх уже не в змозі розпалити

Причин тому багато, наприклад:

 • Втома.

Вічні образи, тривоги, дитяча поведінка, несправедливі порівняння з колишньою мамою – все це просто позбавляє сил.

 • Розчарування.

Колись хлопець був тобі ідеалом. Він і справді намагався тобі сподобатися, підтримував. Якоїсь миті здалося, ти знайшла свою другу половинку. Але після весілля, народження дитини, зміни роботи вона змінилася, і від колишньої молодої людини, в яку ти була закохана, не залишилося й сліду.

 • Поява інших цілей та пріоритетів.

На якомусь етапі життя тобі потрібний був чоловік, сім'я. Але одного разу ти начебто перейшла якусь межу і тепер сконцентрувалася на роботі, дослідженнях, хобі, релігії. Це дозволило тобі відчути себе комфортно та вільно. І стосунки з тим чоловіком та й взагалі з будь-яким іншим тобі стали не потрібні.

Коли варто дати другий шанс

І все-таки є ситуації, коли стосункам із чоловіком можна дати ще один шанс. Можливо, прощання виконало роль арбітра, допомогло тобі усвідомити свої почуття. І тепер, возз'єднавшись зі своїм колишнім, ти зможеш здобути щастя.

Поміркуй про такі ситуації.

 • Розлучення було імпульсивним

Напевно, ти бувала в таких ситуаціях, коли під впливом емоцій лаялася з хлопцем і йшла, грюкнувши дверима. У момент сварки ти не відчувала кохання, ніжності. Тобою володіла лише образа чи лють.

Але час минув, ти заспокоїлася і вже не можеш згадати, чому так сильно образилася.

Швидше за все, негатив, який ти зазнала, і який спричинив сварку, виник під впливом безлічі факторів. Щось тобі не сподобалося в чоловікові, у тебе був поганий день, або ти несвідомо накрутила собі в голові нісенітниці. Під впливом круговерті емоцій ти ініціювала сварку.

А якщо об'єктивних причин для розлучення немає, можна прийняти чоловіка назад і дати стосункам із ним другий шанс.

 • Почуття залишилися

Незважаючи на складнощі у взаєминах, тебе не залишає відчуття, що кохання ще не минулося. Почуття живі, і щодня ти відчуваєш внутрішню порожнечу від того, що хлопця немає поряд.

Тут потрібно проводити дуже чітку грань між глибинним усвідомленням любові та значущості іншої людини та явищ, які під них маскуються:

 • Ревнощі.
 • Страх залишитись однією.
 • Відчуття себе невдахою через те, що ти розійшлася з хлопцем.

Після розставання не поспішай приймати чоловіка назад. Дай почуттям лягти, заспокоїтися.

Згодом (це може бути кілька днів, місяць, півроку) ти зможеш сформувати рівне ставлення до чоловіка та ваших стосунків. Зрозумієш, що з його характеру не можеш прийняти, а що було дрібницею, яку не варто звертати уваги.

З'ясується, і чи любиш ти насправді молоду людину, чи тобою керують страхи, ревнощі, стереотипи.

 • Втома один від одного

Не було ні зрад, ні брехні. Просто настав період, коли ви втомилися один від одного. Тимчасово розлучившись, обміркувавши своє життя та перспективи, ви розумієте, що нічим не образили і не образили одне одного.

Якщо це так, стосунки варто спробувати відновити.

Давай подивимося приклад. Сім'я із трьох осіб – мама, тато, дитина. Батьки спілкуються один з одним, виглядають милою парою, але, як з'ясувалося, одного разу дружина усвідомила, що більше не любить чоловіка.

Вона поїхала на місяць до мами, потім повернулася до сім'ї, плакала, страждала, просила розлучення. Їй здавалося, що життя, яке вона веде, не її. Вона – тінь, фасад. Весь її внутрішній світ зник.

Чоловік, однак, зумів розрулити ситуацію. Він запропонував дружині сходити до психолога. Не став її квапити, запропонував обміркувати справжні причини розлучення, просто відпочити, зайнятися танцями, співом, чим завгодно. Він навіть обговорював із нею можливість переїзду туди, де їй буде комфортніше.

Приблизно через місяць дружині полегшало, і вона сама почала дивуватися, що з нею було.

Це один вид ситуації. Але є й інший варіант. Ви, втомившись один від одного, розлучилися. На цьому фоні ти спробувала зустрічатися з іншими чоловіками, він з іншими жінками. Нічого не вийшло, і ви повернулися один до одного через безвихідь. Такі стосунки будуть мертвими.

Ви все життя тягнете непотрібну вам лямку. Втома від стосунків одного разу повністю зруйнує вас самих.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua