Як читати свою натальну карту самому: 6 порад для новачків

Базова інструкція для тих, хто хоче дізнатися про себе за допомогою астрології.

Як читати свою натальну карту самому: 6 порад для новачків

Важливо! Ми розповідаємо, на які важливі точки звернути увагу до натальної карти. Розшифрування індивідуальних значень потрібно шукати самостійно.

Що таке натальна карта і для чого вона потрібна

Натальная карта — це особистий гороскоп, де відображаються всі особливості характеру, і навіть загальна картина життєвого шляху. Особистий «космічний паспорт» допоможе:

 • дізнатися особливості характеру,
 • виявити захворювання, яким найбільше схильний організм,
 • розставити пріоритети,
 • побачити перспективу,
 • визначити шлях для кар'єрного зростання.
 • покращити особисті та сімейні відносини,
 • скоригувати власний життєвий курс та оминути перешкоди.

Щоб правильно розібрати свою астрологічну схему, потрібно знати, на що звертати увагу. Зробити це без підказок вперше складно, бо карта здається заплутаною та незрозумілою.

Як читати натальну карту: 6 кроків для новачків

Щоб читати натальну карту, її потрібно спочатку вибудувати — сідлати це можна за допомогою онлайн-програми. Наприклад, можеш використовувати: Астропроцесор ZET, ALMAGEST, GERMES чи Сталкер.

Як читати свою натальну карту самому: 6 порад для новачків

Для наочності створимо приклад для жінки, яка народилася 20.04.1991 року. Крім дня також знадобиться час народження — точний або +/- 10 хвилин, а також місце (країна та населений пункт). У нашому випадку карта вийшла такою. Як виконаєш цей пункт, дотримуйся нашої інструкції.

1. Виражена стихія

Твоєю вираженою стихією може бути не та, до якої належить знак зодіаку. Визначити її не складно — треба подивитися, в будинку якого знаку найбільше планет. Якщо планет більше під «заступництвом» земного знака, значить твоя виражена стихія — Земля, якщо водного — Вода і таке інше. При цьому в карті можуть переважати 1-2 стихії. У нашому прикладі домінують стихії Вода та Земля, бо під знаками Козерога та Риби по чотири планети.

2. Розташування знака в Сонці, Місяці та асценденті

Як читати свою натальну карту самому: 6 порад для новачків Джерело: freepik.com

Знак-асцендент, або висхідний знак – це знак зодіаку, який сягає східного горизонту в момент народження людини. Це важлива точка в натальній карті, яка відповідає за характер. Якщо знаєш точний час народження, то можна розрахувати асцендент онлайн безкоштовно. Таких програм у Мережі теж не мало.

Положення Сонця в натальній карті вказує на ядро особистості, а Місяць – на емоційне тло. При аналізі схеми завжди роби акцент на ці три позиції.

У нашого прикладу — асцендент у Водолії, Сонце в Овні, а Місяць у Рибах. Відштовхуючись від цієї інформації, простіше знайти в інтернеті відповідну розшифровку та заглибитися у вивчення своєї особистості.

Ось що можна було б сказати про нашу гіпотетичну героїню:

 • Асцендент у Водолії каже, що це доброзичлива та творча особистість, якій подобається ділитися з іншими своїм досвідом. Така дівчина має гарне почуття гумору і подобається оточуючим. Але іноді у неї з'являється відчуття, що її ніхто не розуміє. Через це такі особи схильні до меланхолії і часто так віддаляються. При цьому ця якість робить їх спостережливими та чуйними до інших. Люди з висхідними знаками у Водолії несвідомо можуть грати в «адвоката диявола» і можу виправдати будь-яку ситуацію. Також вони полюбляють особисту свободу. Можуть вести себе непередбачувано та суперечливо.
 • Сонце в Овні наділяє сильними лідерськими якостями, впевненістю, сміливістю та незалежністю. Такий настрій жінка виявляє у роботі та особистому житті. Швидше за все, у неї нерідко виникають складнощі у спілкуванні, оскільки імпульсивність та поспішність у висновках заважають враховувати думку близьких інших людей.
 • Місяць у Рибах. Жінка з такою комбінацією прагне реалізації своїх талантів і сімейного щастя. Щоб вона стала ідеальною дружиною та мамою, її потрібно підтримувати та надихати. Байдужість і споживче ставлення таку дівчину не підганяє. Завдяки своїй товариськості та чарівності така жінка. як магніт, притягує себе чоловіків, але відповідає взаємністю одиницям. Вона погано переносить тиск і намагається покращити навколишній світ, стати щасливою та вільною.

3. Головні планети

Також скласти особистий психологічний портрет допоможуть головні планети Меркурій, Марс і Венера. Ці небесні тіла показують суть твого темпераменту.

 • Меркурій відповідає за мужність та волю, а також за мовлення, мислення та навчання.
 • Венера — за мистецтво, красу, сексуальну сферу та гроші.
 • Марс – за безстрашність, міцність духу та вміння долати перепони. Ще Марс у карті жінок сильно впливає на стосунки з чоловіками.

У нашому прикладі ці планети знаходяться в Овні, Близнюках та Рибах відповідно.

 • Жінка з Меркурієм в Овні має красномовство — може зачарувати людину своїми розповідями чи переконати в чому завгодно. Вона недовго обмірковує рішення і через це часто розчаровується. Її красномовство розпалюється, коли з'являється стимул, пристрасть до справи чи гідний конкурент. Такій жінці важливо донести до всіх свою правду. Її сильний характер, незалежність та любов до суперечок приймають далеко не всі, тому близьких у цієї героїні небагато. Але її це не дуже турбує.
 • Венера у Близнюках каже, що перед нами вітряна та влюблива особа, яка вміє зачаровувати та захоплювати розмовами. Такі дівчата завжди в курсі всіх подій, а їх легкий літературний склад та невловима чарівність забезпечують успіх у таких напрямках як SMM, журналістика та інші професії, де допомагає товариськість.

 • Власниця Марса в знаку Риб – пристрасна та імпульсивна особистість. Якщо їй хтось сподобається, вона докладе всіх зусиль, щоб привернути до себе. Такі жінки мають неймовірну емпатію та інтуїцію. Іноді здається, що вони вміють читати думки та бажання, але насправді вся справа уважності.

4 Аспекти між планетами

Як читати свою натальну карту самому: 6 порад для новачків

Ще один важливий момент у прочитанні карти – аспекти. Без них отримати повну інформацію не вдасться. Вони бувають чотирьох видів: опозиція, трін, квадрат та секстиль. Така термінологія йде із західної астрології. Найгармонійнішими вважаються тріни та секстилі, а напруженими — квадрати та опозиції. Визначити, де який аспект можна по його розі розташування:

 • Опозиція – це 180 градусів (якщо дві планети стоять навпроти один одного),
 • Трін – коли планети знаходяться на відстані 4 будинків (поділів) один від одного. Кут у цьому випадку становить 120 градусів, оскільки один будинок дорівнює 30 градусам. За ведичною астрологією, трін говорить про удачі, можливості та розкриття потенціалу.
 • Квадрат – 90 градусів. Коли планет на відстані 3 будинків один від одного.
 • Секстиль – 60. На відстані 2 будинків. Цей аспект відповідає за комунікацію.

Аспекти впливають на те, як сформується характер людини та її життя загалом. Читати їх потрібно лише з урахуванням залучених планет.

5 Будинки в натальній карті

Як читати свою натальну карту самому: 6 порад для новачків Джерело: freepik.com

Прочитати життєві сценарії допоможуть небесні тіла, розташовані в будинках особистого гороскопа. Ці планети вкажуть на можливі варіанти розвитку життя та шлях, яким тобі варто піти для досягнення найбільшого успіху. Але щоб правильно рахувати, потрібно розуміти за що відповідає кожен із 12 будинків.

 • Перший будинок починається відповідно до гороскопу — з Овна. Він відповідає за особистість людини при народженні та характеризує її поведінку, індивідуальність, темперамент та інші якості.

 • Другий будинок пов'язаний із вмінням заробляти і витратами, а також показує ставлення людини до грошей. Емоційне та фінансове благополуччя залежить від знака, який знаходиться у другому будинку.

 • Третій відображає найближче оточення – людей, з якими спілкуєшся щодня. Ще цей будинок показує, як спілкуєшся і внутрішній настрій.

 • Четвертий будинок – це будинок, сім'я та майно, а також дитинство.

 • П'ятий будинок символізує потомство та ставлення до дітей. Ще показує, наскільки любиш веселитися, отримувати задоволення і чи романтична людина.

 • Шостий будинок – здоров'я та робота.

 • Сьомий – стосунки. Від знака, розташованого в ньому, залежить прояв у шлюбі, чи схильна ти до довгих стосунків чи більше віддаєш перевагу інтрижкам.

  6 Слабкі місця в карті

  Слабкі місця є скрізь, у тому числі в натальній карті. Є три ознаки слабкості:

  • напружені аспекти,

  • проблемні будинки,

  • уражені планети – це коли планета знаходиться в знаку падіння та вигнання (наприклад, у жінки це Венера в Овні); або надто близько розташована до Сонця, в цьому випадку її називають спаленою планетою, або стоїть поряд з Ліліт, злою зіркою.

  Слабкі місця – це джерела негативу, комплексів та блоків. Але якщо дізнатися їх, то буде простіше опрацювати. Тож натальна карта в цьому також корисна. Наприклад, по Ліліт у конкретному будинку можна визначити, яка сфера занепадає. В окремій статті ми писали, що означає Ліліт у натальній карті.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua