Холтерівське моніторування: особливості процедури і показання для неї

Електрокардіограма Холтера проводиться для встановлення серцевих ритмів, щоб виявити можливі патології. Це доволі тривала у часі процедура, для якої знадобиться ціла доба. Хоч це й не дуже зручно, проте холтерівське моніторування – це найнадійніший метод діагностики серцевого м’яза, оскільки він враховує зміни в роботі серця у стані спокою, ритмічної діяльності та сну.

Не хвилюйтеся, що не зможете виконувати роботу, адже процедуру можна проводити на дому зі збереженням звичного для вас ритму життя.

Холтерівське моніторування

Як відбувається холтерівське моніторування

Для проведення ЕКГ Холтера на тіло пацієнта за допомогою присосок чіпляють апарат холтер зі спеціальними електродами. Щоб забезпечити надійне кріплення до тіла, перед процедурою бажано зголити волосся в ділянці грудей та не використовувати жодних олій і кремів для тіла після душу.

Дослідження можуть проводити як в амбулаторних умовах, так і у вас удома, причому ви не будете лежати в ліжку, а виконуватимете звичну роботу, а також спеціальні вправи, які може призначити лікар.

Після того як із вас знімуть апаратуру, краще наступний день після моніторування утриматися від водних процедур. Також потрібно фіксувати всі хворобливі відчуття або порушення в роботі серця, якщо такі виникатимуть, та звертати увагу на діяльність, якою перед цим займалися.

Кому показана процедура

Холтерівське моніторування рекомендують проводити всім, хто переніс інфаркт міокарда та має гіпертонію або ішемічну хворобу серця для моніторингу і профілактики подальших ускладнень. Крім того, процедура допоможе виявити причини:

  • задишки;
  • постійних запаморочень та знепритомнень;
  • знесилення і тривалого відчуття втоми;
  • сильного серцебиття;
  • нападів стенокардії;

Переваги над звичайною електрокардіограмою

Оскільки процедура холтерівського моніторування може тривати добу або навіть більше (у випадках встановлення мобільного реєстратора), лікар має змогу простежити, які зміни відбуваються із серцем у різний час доби, зокрема під час сну, та встановити чинники або види діяльності, що найбільше впливають на діяльність органу. Тож, на відміну від звичайного ЕКГ, яке фіксує серцеві ритми у короткий проміжок часу переважно в режимі спокою, це метод дає правдивіші результати та є надійнішим.

Де записатися на ЕКГ Холтера

Приватна Клініка Родина Львів має всю необхідну для ЕКГ Холтера апаратуру та кваліфікованих фахівців, які забезпечать вам надійність і безпечність виконання процедури, а також встановлять правильний діагноз на основі дослідження. Записатися на моніторування можна, заповнивши реєстраційну форму на сайті або зателефонувавши адміністраторам клініки.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua