Зніміть це негайно: 3 випадки, коли окуляри можуть тобі навіть зашкодити

В одних випадках без окулярів ніяк не можна обійтися, тому що шкода від відмови їх носіння буде значно вищою, ніж з ними, а в інших, навпаки, краще їх відкласти.

Зніміть це негайно: 3 випадки, коли окуляри можуть тобі навіть зашкодити

Носити – Не можна знімати

Коли виникають проблеми із зором, важливо приступити до корекції якомога раніше, це не тільки знизить навантаження на очі, але й запобігатиме неприємним наслідкам, які можуть бути викликані бездіяльністю. Як правило, окуляри призначають відразу, якщо у процесі діагностики виявлено відхилення від норми. Носити в цьому випадку їх дуже важливо, тому що відмова від окулярів може спричинити погіршення зору або астенопію.

Якщо ти рідко одягаєш окуляри, прописані лікарем, то піддаєш очі підвищеному навантаженню. Коли ти їх не носиш, очі перевтомлюються. Здається, що ти нормально обходишся без окулярів, але при цьому м'язи очей надмірно напружуються. Це неминуче призведе до появи головного болю, а згодом ти помітиш, що зір погіршився. Лише іноді (наприклад, з появою вікових змін) окуляри використовують для періодичного носіння, надягаючи лише за необхідності — наприклад, для рукоділля чи читання.

Занадто рідко буваючи у лікаря, ти ризикуєш погіршити становище. На жаль, наш зір не стає кращим із роками, тому хоча б один раз на рік потрібно проходити діагностику зору і при необхідності підбирати нові засоби корекції.

Бруд і розлучення на стеклах роблять картинку розмитою та нечіткою, в результаті очі перенапружуються. Тому окуляри потрібно регулярно очищати самостійно або використовувати ультразвукове чищення.

Носити не можна – знімати

Зніміть це негайно: 3 випадки, коли окуляри можуть тобі навіть зашкодити

Не можна носити окуляри лише у двох випадках: якщо тобі їх не призначили і якщо вони неправильно підібрані. В інших випадках обмежень немає. Залежно від завдань, лікар може підібрати окуляри для зниження стомлюваності, покращення контрастності, зняття зорової напруги, а також водіння у темряві.

Самостійно підбирати оптику не можна, тому що важлива не тільки діоптрійність, але відстань між зіницями та від носа до зіниці. При підборі окулярів враховується маса деталей: від форми та симетрії обличчя до діоптрійності та рослини між зіницями та носом. Обов'язково враховується перенесення корекції. З урахуванням усіх тонкощів при підборі оптики, корекція буде повноцінною та знизить ризик погіршення зору та астенопії (зорова стомлюваність).

Підбір іміджевих окулярів бажано проводити також за участю лікаря-офтальмолога, а не самостійно, орієнтуючись лише на гарну оправу.

Носіння чужих окулярів також є небажаним, тому що про важливість та значущість правильного підбору ми вже поговорили вище, а отже регулярне використання чужих окулярів може завдати шкоди твоєму зору.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua