Чи правда, що вейпи безпечніші за звичайні сигарети (і як діє на нас пасивне куріння)

Вейпи та електронні сигарети найчастіше подаються як безпечна альтернатива звичайним сигаретам, оскільки не містять тютюну. Чи це так, з'ясували вчені.

Чи правда, що вейпи безпечніші за звичайні сигарети (і як діє на нас пасивне куріння)

У порівнянні з тими, хто не схильний до димної вади, шанувальники електронних сигарет підвищують ризик інфаркту на 56% та інсульту на 30%, а ймовірність зіткнутися з депресією, тривогою та іншими емоційними проблемами у них збільшується в 2 рази. При цьому всі «парильники» наражаються на певний ризик, незалежно від того, чи використовують вони цей пристрій щодня або тільки час від часу. Вихід один – кидай палити.

Чи правда, що вейпи безпечніші за звичайні сигарети (і як діє на нас пасивне куріння)

Втім, навіть якщо ти сама ніколи не торкалася сигарети, тримайся подалі від заручників димної вади. Пасивне куріння не менш небезпечне для організму, ніж активне: воно не тільки знижує активність мозку, вражає бронхи та легені, але також підвищує ризик серцевих та онкологічних захворювань. Наприклад, бензол (утворюється внаслідок куріння) – небезпечний канцероген, що призводить до розвитку ХОЗЛ та раку легень. Він не просто висить у повітрі, а вбирається у предмети інтер'єру та в шпалери стін. Достатньо провести півгодини у кімнаті, де до тебе курили, і ти отримаєш свою шкідливу дозу бензолу.

До речі, у 2013 році в Росії було ухвалено федеральний закон про заборону куріння у громадських місцях (на стадіонах, у лікарнях, магазинах, на вокзалах, у готелях, кафе, ресторанах і навіть у місцях громадського користування багатоквартирних будинків). Пам'ятай про це, коли твій сусід вкотре задимить на сходовій клітці або в ліфті — соромлячись зробити йому зауваження, ти буквально оплачуєш свою ввічливість власним здоров'ям.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua